MDK „Dom Harcerza" – „Singing Kids 2019" w obiektywie

„Singing Kids" to konkurs piosenki anglojęzycznej adresowany do uczniów krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwsze spotkanie młodych wokalistów miało miejsce w 2009 r. Początkowo skromna impreza bardzo szybko urosła do wydarzenia skupiającego blisko 200 uczestników. Konkurs wciąż się rozwija i zyskuje coraz większą rangę, m.in. dzięki wsparciu Rady Dzielnicy V i bardzo ważnej wciąż rozwijającej się współpracy z British Council,jak również Uncle Sam's American School.

Singing Kids ma zasięg wojewódzki, choć w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z innych województw (śląskie, mazowieckie). W konkursie niejednokrotnie biorą udział młodzi artyści ze znaczącymi już sukcesami muzycznymi.

Celem konkursu jest zachęcenie do nauki języka angielskiego, przybliżenie kultury krajów anglosaskich oraz rozśpiewanie młodego pokolenia. Laureaci prezentują swe umiejętności podczas Koncertu Finałowego w trakcie Pikniku Krowoderskiego w MDK "Dom Harcerza" przy ul. Reymonta 18 w Krakowie.