„Antoniada” to coroczne Święto Placówek Wychowania Pozaszkolnego organizowane przez MDK „Dom Harcerza”. Podczas czerwcowej imprezy na estradzie występują uczestnicy zajęć pracowni artystycznych. Natomiast wokół sceny odbywają się zajęcia plastyczne i pokazy modelarskie  oraz sportowe.

galeria

W ramach projektu Music+ w sezonie 2017/18  odbyły się następujące koncerty:

  • 19 października 2017 roku – Studio Piosenki „DEBIUTY"
  • 14 listopada 2017 roku -  Sławomir Berny „Warsztaty Perkusyjne - Instrumentarium Orffa”
  • 13 grudnia 2017 roku - Joyful Voice „Koncert Świąteczny”
  • 24 stycznia 2018 roku - „Pop i Rock"
  • 11 kwietnia 2018 roku - Joyful Voice, Wielkanocny Koncert Gospel „He is risen"

galeria

W dniach 17-19 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury "Dom Harcerza" przy ul. Reymonta 18 w Krakowie  odbyły się Mistrzostwa Polski w Speedcubingu Kraków 2017.
Speedcubing to forma aktywności intelektualno-fizycznej polegający na szybkim rozwiązywaniu nie tylko samej kostki Rubika, ale i innych odmian logicznych łamigłówek. W tym roku w ramach Mistrzostw Polski w Speedcubingu Kraków 2017 wyłonieni zostali mistrzowie Polski z 18 oficjalnych konkurencji speedcubingowych. Podczas trzech dni Mistrzostw udział w konkurencjach wzięło około 150 zawodników z Polski i świata. Polska reprezentacja narodowa jest jedną z najlepszych i najwszechstronniejszych drużyn na świecie.

Na kolejne mistrzostwa zapraszamy za rok a zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników!

wyniki zawodów

galeria

relacja TV 1

relacja TV 2

ORGANIZATORZY:
 
Piknik2017 1

„Joyful Voice śpiewa i gra już 15 lat! Gospel to połączenie śpiewu, muzyki i pierwiastka sakralnego.”

http://muzyczny-krakow.eu/yoyful-voice-15-lecie-zespolu-relacja-z-koncertu/

galeria

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza" wraz z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa są organizatorami Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie wolontariatu. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi uczących się w Krakowie, których wyróżnia konsekwentna praca dla potrzebujących, podejmowanie służby na rzecz społeczeństwa i środowiska, odwaga w obronie dobra i prawdy, nienaganna postawa w życiu codziennym. Koordynatorem konkursu jest pan Wojciech Hausner.

galeria

23 września 2016 roku w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbyła się uroczystość otwarcia nowej części  budynku MDK „Dom Harcerza” z Halą Sportową. W obecności Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego oraz wielu znamienitych gości, podczas sportowo-rekreacyjnej imprezy „Labirynt Ruchu” nastąpiło uroczyste „przecięcie wstęgi”. Pokazy i występy uczestników zajęć oraz gra „Labirynt Ruchu” pozwoliły zapoznać się z różnorodną ofertą pracowni MDK „Dom Harcerza”.

galeria

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids" adresowany jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od przedszkola po szkołę średnią. Celem konkursu jest zachęcenie do nauki języka angielskiego, przybliżenie kultury krajów anglosaskich oraz rozśpiewanie młodego pokolenia. Laureaci prezentują swe umiejętności podczas Koncertu Finałowego w trakcie Pikniku Krowoderskiego w Parku im. dra H. Jordana w Krakowie.

galeria

Krakowski Festiwal Piosenki „Debiuty” adresowany jest do dzieci w wieku 5-13 lat. Młodzi soliści i zespoły muzyczne rywalizują w czterech kategoriach wiekowych. Laureaci prezentują swe umiejętności podczas Koncertu Finałowego w trakcie Pikniku Krowoderskiego w Parku im. dra H. Jordana w Krakowie. Jeśli kochasz muzykę, a Twoją pasją jest śpiew - ten festiwal jest dla Ciebie!

galeria