13 grudnia 2023 roku o godz. 18.30 zapraszamy do MDK „Dom Harcerza” na kolejny pokaz cyklu podróżniczego „Daleko i blisko - Made in Japan". O wyprawie opowie Robert Marcinkowski. Wstęp wolny!  

W ramach projektu Music+ w sezonie 2022/23 odbyły się następujące koncerty:

 • 27 czerwca 2023 roku - koncert Viva Sevilla, prezentujący gorące hiszpańskie rytmy klasycznej muzyki hiszpańskiej. Wykonawcy: Duo del Fuego - Adrianna Bujak-Cyran (sopran), Krzysztof Cyran (gitara).
 • 16 czerwca 2023 roku - „Muzyka współczesna nie gryzie" koncert edukacyjny. Wykonawczyniami były: Olga Miriam Michałowska - fortepian, oraz Annika Mikołajko-Osman - sopran, prowadzenie.
 • 14 czerwca 2023 roku - koncert fortepianowy w wykonaniu Pauliny Kompanovych
 • 26 maja 2023 roku - koncert promujący nową płytę „Greeland Song" zespołu Bez Zobowiązań. Koncert był wyjątkową okazją do spotkania z prawdziwymi wirtuozami gatunku znanego jako poezja śpiewana – Robertem Marcinkowskim, Grzegorzem Śmiałowskim i Marco Trimboli.
 • 19 kwietnia 2023 roku - koncert fortepianowy w wykonaniu Julii Czajki - studentki I roku Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Aleksandry Czajki - uczennicy OSM we Wrocławiu.
 • 8 czerwca 2022 roku - koncert w wykonaniu: Amelia Locher - skrzypce, akompaniament - Kamil Zysper (fortepian) oraz Sebastian Locher - fortepian.

galeria

Zapraszamy do MDK „Dom Harcerza” na spotkania Cyklu Podróżniczego „Daleko i blisko - wspomnienia z podróży". W ramach cyklu odbyły się spotkania:

 • „Szmaragdowa wyspa" Aleksandry Malinowskiej - 29 listopada 2023 roku. 
 • „Bieszczady nieoczywiste" Wojciecha Hausnera - 13 września 2023 roku.
 • „Patagonia, kraina wielkiej przestrzeni". O wyprawie opowiadała dr hab. Anna Pecio, prof. UJ - 21 czerwca 2023 roku
 • „Armenia, w poszukiwaniu źródeł" Maryli Baścik- 17 maja 2023 roku
 • „Wokół Syberyjskiego Morza" Włodzimierza Mytnika- 26 kwietnia 2023 roku.
 • „Brytania z angielskim humorem" Roberta Marcinkowskiego - 29 marca 2023 roku.
 • „Krym, klisze pamięci" Moniki Stachnik-Czapla - 15 lutego 2023 roku.
 • „Uroki Hellady" Iwony Pańtak- 25 stycznia 2023 roku.

galeria

W ramach projektu Music+ Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” zaprasza na cykl koncertów w wykonaniu uczniów szkół muzycznych, uczestników zajęć domów kultury i muzyków profesjonalnych. Koncerty te otwierają słuchaczom możliwość świadomego korzystania z dorobku światowej kultury muzycznej, a występującym dają okazję do zaprezentowania własnych umiejętności i pasji.

Sezon 2022/23

Sezon 2021/22

Sezony 2019/20 i 2020/21

Sezon 2018/19

Sezon 2017/18

Sezon 2016/17

Sezon 2015/16

Sezon 2014/15

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza" wraz z filią - ORiRK „Tabun" są organizatorami Pikniku Niepodległości. Obchody Dnia Niepodległości rozpoczyna złożenie wieńca i apel pod Kopcem Marszałka Piłsudskiego. Po uroczystości, w konnej asyście jeźdźców ORiRK „Tabun" następuje przemarsz do ośrodka na pokazy jeździeckie oraz wspólną biesiadę ze śpiewaniem pieśni patriotycznych.

galeria

Konkursu Kulinarny „Gotuj z głową - smacznie i zdrowo" to coroczny konkurs organizowany przez Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i MDK „Dom Harcerza”.

galeria

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza" wraz z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa są organizatorami Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie wolontariatu. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi uczących się w Krakowie, których wyróżnia konsekwentna praca dla potrzebujących, podejmowanie służby na rzecz społeczeństwa i środowiska, odwaga w obronie dobra i prawdy, nienaganna postawa w życiu codziennym. Koordynatorem konkursu jest pan Wojciech Hausner.

galeria

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids" adresowany jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od przedszkola po szkołę średnią. Celem konkursu jest zachęcenie do nauki języka angielskiego, przybliżenie kultury krajów anglosaskich oraz rozśpiewanie młodego pokolenia. Laureaci prezentują swe umiejętności podczas Koncertu Finałowego w trakcie Pikniku Krowoderskiego.

galeria