W ramach projektu Music+ w sezonie 2017/18  odbyły się następujące koncerty:

  • 19 października 2017 roku – Studio Piosenki „DEBIUTY"
  • 14 listopada 2017 roku -  Sławomir Berny „Warsztaty Perkusyjne - Instrumentarium Orffa”

galeria

W dniach 17-19 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury "Dom Harcerza" przy ul. Reymonta 18 w Krakowie  odbyły się Mistrzostwa Polski w Speedcubingu Kraków 2017.
Speedcubing to forma aktywności intelektualno-fizycznej polegający na szybkim rozwiązywaniu nie tylko samej kostki Rubika, ale i innych odmian logicznych łamigłówek. W tym roku w ramach Mistrzostw Polski w Speedcubingu Kraków 2017 wyłonieni zostali mistrzowie Polski z 18 oficjalnych konkurencji speedcubingowych. Podczas trzech dni Mistrzostw udział w konkurencjach wzięło około 150 zawodników z Polski i świata. Polska reprezentacja narodowa jest jedną z najlepszych i najwszechstronniejszych drużyn na świecie.

Na kolejne mistrzostwa zapraszamy za rok a zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników!

wyniki zawodów

galeria

relacja TV 1

relacja TV 2

ORGANIZATORZY:
 
Piknik2017 1

Organizatorami corocznego „Pikniku Krowoderskiego” są: Rada Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Domem Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18.. Piknik jest dedykowany dzieciom, ich rodzicom i opiekunom. XI edycja „Pikniku Krowoderskiego” odbyła się w 3 czerwca 2017 roku pod hasłem „Graj w zielone”.

Piknik jest okazją do prezentacji i promocji młodych talentów muzycznych, tanecznych oraz sportowych. Na estradzie prezentują się zespoły dziecięce i młodzieżowe, laureaci organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” konkursów piosenki anglojęzycznej „Singing Kids”, i piosenki dziecięcej „Debiuty”. A ponadto zaproszeni goście. Gwiazdami tegorocznego „Pikniku” były: Marta Bizoń i Małgorzata Krzysica, artystki Teatru Ludowego w Krakowie.

Uczestnicy biorą  udział w zabawach plastycznych, sportowych, jeździe konnej. Prezentując swoje zdjęcia w zaaranżowanej w plenerze galerii fotografii. Podczas imprezy odbywają się pokazy Straży Miejskiej, prezentacje Dzielnicy V, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

galeria

„Joyful Voice śpiewa i gra już 15 lat! Gospel to połączenie śpiewu, muzyki i pierwiastka sakralnego.”

http://muzyczny-krakow.eu/yoyful-voice-15-lecie-zespolu-relacja-z-koncertu/

galeria

W ramach projektu Music+ w sezonie 2016/17  odbyły się następujące koncerty:

  • 5 października 2016 r. - „Paweł Wszołek Quintet"
  • 9 listopada 2016 r. – „Cherry cat in Italy”
  • 21 grudnia 2016 r. - „Joyful Voice”
  • 25 stycznia 2017 r. - „Lege Artis”
  • 29 marca 2017 r. - Adam Zalas (gitara)
  • 19 kwietnia 2017 r. - „Bez Zobowiązań"
  • 31 maja 2017 r. - „Rapsodia”
  • 14 czerwca 2017 r. - Studio Wokalne "Zaczarowany Bajek Świat"

galeria

13 grudnia 2016 roku uczestnicy zajęć popołudniowych w MDK „Dom Harcerza” wzięli udział w spotkaniu z Gabrielle Auvray - wolontariuszka przebywającą u nas w ramach Wolontariatu Europejskiego EVS. Gabrielle przygotowała prezentację na temat Francji oraz krótki quiz z pytaniami dotyczącymi prezentacji/ Jeżeli chcecie poznać Gabrielle, zapraszamy do „Chatki Małolatka" oraz ORiRK „ Tabun".

galeria

konkurs-wyniki

W dniu 17 grudnia 2016 roku w nowej Hali Sportowej MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbył się Turniej Gwiazdkowy Karate Kyokushin dzieci i młodzieży. Organizatorem Turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza. Sędzią  głównym zawodów shihan Robert Kopciowski, sędzią technicznym sensei Bogdan Świątkowski. Zawody zgromadziły 150 zawodników i zawodniczek z 6 klubów.

Rywalizację drużynową wygrał  MDK „DH”- sensei  Artur Stecki  przed Krakowskim Klubem Karate-sensei Krzysztof Kopciowski   i YMCA Kraków –sensei Aldona Drewniak.

galeria

wyniki

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza" wraz z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa są organizatorami Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie wolontariatu. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi uczących się w Krakowie, których wyróżnia konsekwentna praca dla potrzebujących, podejmowanie służby na rzecz społeczeństwa i środowiska, odwaga w obronie dobra i prawdy, nienaganna postawa w życiu codziennym. Koordynatorem konkursu jest pan Wojciech Hausner.

galeria