Uczymy się jak ze swobodą śpiewać poruszac się na scenie i świadomie pracować ciałem. Rozpoczynamy 7 grudnia 2018 roku w MDK "Dom Harcerza" przy ul. Reymonta 18.

Joyful Voice

• Taste and see that the Lord is good (Ps 34)
  • Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan (Ps. 34)

12 grudnia 2018 roku o godz. 18.30 zapraszamy do MDK „Dom Harcerza” na kolejne spotkanie Cyklu Podróżniczego „Daleko i blisko - wspomnienia z podróży". O swej wyprawie opowie Robert Marcinkowski. Wstęp wolny!

Wspinanie dla dzieci jest naturalnym ruchem. Wielu rodziców zauważyło z pewnością, że dzieci zanim potrafiły sprawnie chodzić, już próbowały się wspinać na różne przedmioty. Wspinanie na ściance, szczególnie na tzw. wędkę, jest bardzo bezpieczne, tym bardziej gdy robimy to pod okiem instruktora.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 lat na zajęcia wspinaczkowe na sztucznej ściance. Zajęcia odbywają się w co drugi wtorek w centrum wspinaczkowym Reni - Sport na ulicy Szymona Szymonowica (na Ruczaju)

W programie:nauka wspinania na drogach o różnym stopniu trudności, zapoznanie ze sposobami asekuracji oraz przyrządami wspinaczkowymi. Pod koniec roku szkolnego spróbujemy także wspinaczki skałkowej.

Informacje i zapisy: Bogdan Stefański, tel. 604 417 184

MDK DH Karate egzam kyu 2018 7

18 czerwca 2018 w hali sportowej MDK „Dom Harcerza” odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu przeprowadzony przez shihan 9 dan Andrzeja Drewniaka.

Projekt muzyczny zrealizowany w Radiu Kraków w celu promowania i wspierania Stowarzyszenia UNICORN, które pomaga dzieciom i osobom dorosłym z chorobami nowotworowymi. Pomysłodawcą projektu i autorem piosenki jest Maria Pohorecka-Gracel. W projekcie między innymi wzięli udział: Joanna Kulig, Maciej Stuhr i Chóru Gospel „Joyful Voice", działający w MDK „Dom Harcerza", ul. Reymonta 18.

Unikorn1

film

Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas VI,VII,VIII (i gimnazjalistów) oraz licealistów do udziału w Warsztatach Reportażu. Zajęcia będą obejmowały reportaż fotograficzny lub/i filmowy

Klub Zakochanych w Krakowie - Wehikuł czasu, to kontynuacja zajęć z ubiegłego roku dotyczących głównie Krakowa, jego historii, legend, postaci związanych z naszym Miastem. Tym razem przeniesiemy się w rożne epoki historyczne, aby poznać to, co najciekawsze w sztuce, architekturze, kulturze.

Zapraszamy Marta Wojaczyńska, Sylwia Szczepańska Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

info

Klub Zakochanych w Krakowie - plakat

Warsztaty Reportażu - plakat

Wehikuł Czasu - plakat

XII edycja „Pikniku Krowoderskiego z Majką Jeżowską” odbyła się 9 czerwca 2018 roku, na terenie MDK „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18. Organizatorem Pikniku Krowoderskiego są: Rada Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Dom Kultury „DH”.

„Piknik Krowoderski” od lat gromadzi rzesze odbiorców. Jest to wydarzenie dedykowane dzieciom z Krakowa i okolic, ich rodzicom i opiekunom. Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie Majka Jeżowska. „Piknik Krowoderski” to okazja do prezentacji i promocji młodych talentów muzycznych, tanecznych czy sportowych. Wśród prezentujących się zespołów dziecięcych i młodzieżowych wystąpią laureaci organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” konkursów, m.in. Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids”, Festiwalu „Debiuty”, zespoły artystyczne i sportowe szkół podstawowych ZSO nr 51 i ZSOI nr 1 Dzielnicy Krowodrza, Krakowska Orkiestra Staromiejska, Zespół „Krzesany” z Cichego, wykonawcy gospel z Embassy International School, pokazy karate i występy Cheerleaderek. Uczestnicy brali udział w zabawach plastycznych, sportowych, jeździć konno, wykonać zdjęcia inspirowane piosenkami Majki Jeżowskiej.

„Piknik Krowoderski” jest przedsięwzięciem o bogatym i zróżnicowanym programie, wspomaga integrację środowiska Dzielnicy V, dziecięcą i młodzieżową aktywność artystyczną, edukuje poprzez zabawę.

Wniosek o przyjęcie na zajęcia w MDK „Dom Harcerza” na rok szkolny 2018/2019.

Wniosek - MDK „DH"

Wniosek - Jazda Konna