Zapraszamy do udziału w Konkursie na reportaż fotograficzny i filmowy „W ułamku sekundy - tajemnicze oblicza Małopolski”.
Do Konkursu mogą być zgłaszane fotografie lub filmy realizowane w formie reportażu, który będzie zapisem rzeczywistości; jego centralnym punktem ma być człowiek i to, co z nim związane. Ma utrwalać obraz naszych czasów.

Konkurs ma na celu odkrywanie i promowanie mniej znanych lub powszechnie zapomnianych tradycji, zwyczajów Małopolski, jej folkloru, legend, historii, miejsc, artystów związanych z tym regionem.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat i 15-19 lat, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów i licealistów.

Do konkursu można zgłaszać prace:
  • W kategorii wiekowej 8-14 lat: fotografia reportażowa lub reportaż filmowy do 5 minut.
  • W kategorii wiekowej 15-19 lat: cykl fotografii (min. 5 zdjęć, maksimum 8 zdjęć) lub reportaż filmowy do 10 minut.
Filmy mogą być realizowane przez dwuosobowe zespoły. Termin zgłaszania prac do dnia 12 kwietnia 2018 roku. Prace należy dostarczyć do siedziby Organizatora lub przesłać na adres e-mailowy.

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków. Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

regulamin

zgłoszenie

17-19 listopada 2017 r.
Już 17 listopada startują Mistrzostwa Polski w Speedcubingu Kraków 2017!
Organizatorami tego wydarzenia są: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18, Polskie Stowarzyszenie Speddcubingu, MagicznaKostka.pl, Rubik’s.com, AB Promotions, Światowa Federacja Speedcubingu  (WCA).
Speedcubing to forma aktywności intelektualno-fizycznej promująca rozwój intelektualny polegający na szybkim rozwiązywaniu nie tylko samej kostki Rubika, ale i innych odmian logicznych łamigłówek.
W tym roku w ramach Mistrzostw Polski w Speedcubingu Kraków 2017 wyłonieni zostaną mistrzowie Polski z 18 oficjalnych konkurencji speedcubingowych.  Podczas trzech dni Mistrzostw udział w konkurencjach weźmie około 150 zawodników z Polski i świata. Uzyskane wyniki zostaną zarejestrowane w oficjalnym rankingu speedcubingowym prowadzonym przez Światową Federację Speedcubingu (WCA), a Mistrzostwa będą nadzorowane przez delegatów tejże Federacji.
Udział w wydarzeniu zapowiedzieli także: brązowy medalista Mistrzostw Świata Jakub Kipa, pochodzący z Krakowa Rekordzista Świata konkurencji „skewb” Łukasz Burliga, Rekordzista Świata konkurencji „2x2x2” Maciej Czapiewski oraz Rekordzista Świata konkurencji „wiele kostek 3x3x3 bez patrzenia” Marcin Kowalczyk oraz wielu innych zawodników znanych z aren speedcubingu w  Polsce i na świecie.
Polska reprezentacja narodowa jest jedną z najlepszych i najwszechstronniejszych drużyn na świecie, a stały wzrost liczby młodych pasjonatów sprawia, że w niedługim czasie w zasięgu zawodników będą najwyższe lokaty w niemal każdej konkurencji. W czasie ostatnich Mistrzostw Świata w Paryżu (13-16 lipca 2017 r.) polska drużyna zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

19 październka 2017 roku  o godz. 18.15 zapraszamy do Sali Widowiskowej MDK „DH” na kolejny koncert z cyklu Music+. Wystąpi Studio Piosenki „Debiuty” z MDK „Dom Harcerza”. Wstęp wolny!

plakat

11 października 2017 roku odbył się finisaż wystawy prac wykonanych w ramach 39. Festynu Integracyjnego w Parku Korzkiewskim pod hasłem „Śladami Stanisława Wyspiańskiego".

galeria

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie to obecnie około 260 psów i 320 kotów. Wszystkie czekają na Twoją pomoc. Jeśli możesz przynieś:

• konserwy dla psów i kotów,
  • suchą karmę ( także specjalistyczną dla zwierząt w trakcie leczenia),
  • koce, kołdry, ręczniki, prześcieradłam,
  • miski, smycze, obroże, kagańce,
  • zabawki dla zwierząt.

Akcja trwa do 31 października 2017 roku. DZIĘKUJEMY!

4 listopada 2017 roku o godz. 15.00  po raz kolejny będziecie mogli świętować odzyskanie przez nasza Ojczyznę niepodległości biorąc udział w rajdach patrolowych z wykorzystaniem wiedzy historycznej!

program

Klub Zakochanych w Krakowie (szkoła podstawowa)

To aktywne zajęcia dla szkół podstawowych. W czasie ich trwania zrealizujemy dziesięć tematów. Wspólnie odkryjemy tajemnice Krakowa, jego mniej znaną historie i wydarzenia, które miały tu miejsce.

Powstanie Tajemniczy Album Krakowski, składający się z rysunków, zdjęć, wycinków, rymowanek itp., Całość dopełni realizacja animacji poklatkowej.

• Poznaj swoje Miasto z nami!
  • Propozycje tematyczne:
  • Nie od razu Kraków zbudowano – legendy, anegdoty i prawdziwe historie
  • W średniowiecznym Krakowie – śladami św. Stanisława i Tatarów
  • Jadwiga – święta królowa
  • Na dworze króla Zygmunta i królowej Bony
  • Jak król Zygmunt III Waza przeniósł się do Warszawy i co z tego wynikło
  • Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch Narodów i jego krakowskie ślady
  • Galicyjska opowieść o Krakowie
  • I z nów w wolnej Polsce
  • Sławni ludzie w Krakowie
  • Tajemniczy Album Krakowski

Raz w miesiącu warsztatom może towarzyszyć wycieczka związana z realizowanym tematem.

Zajęcia mogą być realizowane jako cykl lub pojedynczy warsztat dotyczący wybranego zagadnienia, w zależności od zapotrzebowania grupy.

Muzyka dla Malucha

• Zajęcia ogólnomuzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym.
  • Zabawy muzyczne, gra na instrumentach Orffa, poznawanie nut metodą Kodaly’a, śpiew, taniec, układy ruchowe do muzyki, w przyjaznej i sprzyjającej nauce i zabawie atmosferze.