Katarzyna Dudek, tegoroczna maturzystka II Liceum Ogólnokształcącego, znalazła się wśród ośmiu laureatów w ogólnopolskim finale XXIII Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych". Grupa laureatów krakowskiej edycji konkursu (którą organizował MDK „Dom Harcerza" z ul. Reymonta i Wydział Edukacji UMK) uczestniczyła w dn. 16-18.06.2017 w gali finałowej w Gdańsku. Brało w niej udział blisko 300 wolontariuszy reprezentujących 35 powiatów i miast z całej Polski. Galę poprzedziło spotkanie z władzami Gdańska na Westerplatte, spotkanie integracyjne na terenie Twierdzy Wisłoujście oraz gra miejska pozwalająca na zwiedzanie najciekawszych obiektów starego Gdańska. Sama gala odbyła się w Europejskim Centrum "Solidarności", a jej organizatorem była Gdańska Chorągiew ZHP i Fundacja "Świat na Tak".

12 czerwca 2017 roku w Hali Sportowej MDK „Dom Harcerza" odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dzieci. Egzaminatorem był Shihan Andrzej Drewniak 8 dan, twórca  Karate Kyokushin w Polsce.

MDK DH Egzamin Kyu 2017 6

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza na „Rodzinny Piknik bez Smartfona”, który odbędzie się 24 czerwca 2017 roku w Parku im. dr. H. Jordana. Rozpoczęcie o godz. 10.00, koncert finałowy zespołu „SOUND’N’GRACE”.o godz. 12.30. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

lista laureatów

Studio Teatralne „Stare Miasto” działające  w  MDK „Dom Harcerza” zaprasza na przedstawienie „O pięknych kwiatach". 19 czerwca 2017 roku , Scena pod Ratuszem, Rynek Główny.

Antoniada - Święto Placówek Wychowania Pozaszkolnego – 13 czerwca 2017 roku. Na estradzie wystąpili uczestnicy zajęć MDK "Dom Harcerza". Wokół sceny odbywały się zajęcia plastyczne, modelarskie  i sportowe.

Deklaracja uczestnika MDK „Dom Harcerza” 2017/2018

deklaracja

Chatka Małolatka zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia o profilu artystycznym z elementami pedagogiki Montessori realizujące podstawę programową MEN. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli posiadających kwalifikacje i doświadczenie. Program ma na celu umożliwienie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci poprzez:

• Chata1zajęcia plastyczne
  • origami
  • elementy arteterapii
  • zajęcia umuzykalniające
  • zajęcia wspomagające rozwój psychomotoryki
  • język angielski
  • zajęcia gimnastyczno-ruchowe
  • zajęcia z elementami pedagogiki M. Montessori
  • zabawy rozwijające społecznie
  • wycieczki edukacyjne

A wszystko to z ogromną dozą uśmiechu i radości !

13 maja 2017 roku w Wieliczce w Miejskiej Hali Widowiskowej odbył się VI Otwarty Turniej o Puchar Solny juniorów, młodzików, kadetów i dzieci z udziałem ponad 300 zawodnikow z ponad 30 ośrodków Kyokushin. Najmłodsi konkurowali w konkurencjach 5 technik i kata a starsi w przepisach semi kontakt. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był sensei Bogdan Światkowski.

Otwarcaia turnieju dokonali Burmistrz Miasta i Prezes Krakowskiego AZS Lech Pankiewicz. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Kopciowskiego.

Puchar solny 2017Wyniki:

Kata dziewcząt 2009 i powyżej:

• III m  Zuzanna Zwierzyńska MDK „DH”

5 technik open chłopców:

• III m  Kuba Broś MDK ”DH”
  • V m   Radek Dubisz MDK ”DH”
  • VI m   Michał Brzeziak MDK ”DH”
  • VII m  Mieszko Kwaśny MDK ”DH”
  • IX m   Filip Leliciński MDK ”DH”

MDK DH Puchar Solny 2017

Kata dziewcząt  2008-09:

• V m Natalia Duszyc MDK ”DH”