Zapraszamy zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych do uczestnictwa w VIII Grze Miejskie "Marsz Orła Białego 1914-1918", która zostanie przeprowadzona 9 listopada 2018 roku. Szczegóły w załączonej informacji. Zgłoszenia do 3.11.2018r.

regulamin

Zapraszamy zespoły ze starszych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjum do udziału w grze „Na Progu Niepodległej" na terenie Parku im. dr. H. Jordana w piątek, 26 października 2018 roku. W grze biorą udział zespoły 3-5 osobowe. Czas gry 75-minut. Zgłoszenia do 12.10.2018r. Więcej szczegółów w załączonej ulotce.

regulamin

Wspinanie dla dzieci jest naturalnym ruchem. Wielu rodziców zauważyło z pewnością, że dzieci zanim potrafiły sprawnie chodzić, już próbowały się wspinać na różne przedmioty. Wspinanie na ściance, szczególnie na tzw. wędkę, jest bardzo bezpieczne, tym bardziej gdy robimy to pod okiem instruktora.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 lat na zajęcia wspinaczkowe na sztucznej ściance. Zajęcia odbywają się w co drugi wtorek w centrum wspinaczkowym Reni - Sport na ulicy Szymona Szymonowica (na Ruczaju)

W programie:nauka wspinania na drogach o różnym stopniu trudności, zapoznanie ze sposobami asekuracji oraz przyrządami wspinaczkowymi. Pod koniec roku szkolnego spróbujemy także wspinaczki skałkowej.

Informacje i zapisy: Bogdan Stefański, tel. 604 417 184

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy nominowani w tegorocznej edycji konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci - „Słoneczniki" organizowanego przez portal CzasDzieci.pl! Inicjatywa, która została zakwalifikowana w pierwszym etapie konkursu w kategorii logika to Mistrzostwa Polski w Speedcubingu 2017, którą zrealizowaliśmy wraz z Magicznakostka.pl. Przed nami drugi etap konkursu, w którym potrzebujemy Państwa pomocy. To Wy decydujecie, która z inicjatyw powinna otrzymać statuetkę. Głosy można oddawać do 9 września pod adresem: http://sloneczniki.czasdzieci.pl/…/id,118-sloneczniki_2018_…
Można głosować tylko raz. Dziękujemy za każdy głos i udostępnienie wiadomości.

MDK DH Karate egzam kyu 2018 7

18 czerwca 2018 w hali sportowej MDK „Dom Harcerza” odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu przeprowadzony przez shihan 9 dan Andrzeja Drewniaka.

Projekt muzyczny zrealizowany w Radiu Kraków w celu promowania i wspierania Stowarzyszenia UNICORN, które pomaga dzieciom i osobom dorosłym z chorobami nowotworowymi. Pomysłodawcą projektu i autorem piosenki jest Maria Pohorecka-Gracel. W projekcie między innymi wzięli udział: Joanna Kulig, Maciej Stuhr i Chóru Gospel „Joyful Voice", działający w MDK „Dom Harcerza", ul. Reymonta 18.

Unikorn1

film

Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas VI,VII,VIII (i gimnazjalistów) oraz licealistów do udziału w Warsztatach Reportażu. Zajęcia będą obejmowały reportaż fotograficzny lub/i filmowy

Klub Zakochanych w Krakowie - Wehikuł czasu, to kontynuacja zajęć z ubiegłego roku dotyczących głównie Krakowa, jego historii, legend, postaci związanych z naszym Miastem. Tym razem przeniesiemy się w rożne epoki historyczne, aby poznać to, co najciekawsze w sztuce, architekturze, kulturze.

Zapraszamy Marta Wojaczyńska, Sylwia Szczepańska Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

info

Klub Zakochanych w Krakowie - plakat

Warsztaty Reportażu - plakat

Wehikuł Czasu - plakat

XII edycja „Pikniku Krowoderskiego z Majką Jeżowską” odbyła się 9 czerwca 2018 roku, na terenie MDK „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18. Organizatorem Pikniku Krowoderskiego są: Rada Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Dom Kultury „DH”.

„Piknik Krowoderski” od lat gromadzi rzesze odbiorców. Jest to wydarzenie dedykowane dzieciom z Krakowa i okolic, ich rodzicom i opiekunom. Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie Majka Jeżowska. „Piknik Krowoderski” to okazja do prezentacji i promocji młodych talentów muzycznych, tanecznych czy sportowych. Wśród prezentujących się zespołów dziecięcych i młodzieżowych wystąpią laureaci organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” konkursów, m.in. Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids”, Festiwalu „Debiuty”, zespoły artystyczne i sportowe szkół podstawowych ZSO nr 51 i ZSOI nr 1 Dzielnicy Krowodrza, Krakowska Orkiestra Staromiejska, Zespół „Krzesany” z Cichego, wykonawcy gospel z Embassy International School, pokazy karate i występy Cheerleaderek. Uczestnicy brali udział w zabawach plastycznych, sportowych, jeździć konno, wykonać zdjęcia inspirowane piosenkami Majki Jeżowskiej.

„Piknik Krowoderski” jest przedsięwzięciem o bogatym i zróżnicowanym programie, wspomaga integrację środowiska Dzielnicy V, dziecięcą i młodzieżową aktywność artystyczną, edukuje poprzez zabawę.