Pracownia Modelarska MDK DH zaprasza wszystkich chętnych na 57 Zawody Modeli Kartonowych które odbędą się w niedzielę 10 grudnia 2017 roku o godzinie 9.30 w hali sportowej przy ulicy Reymonta 18. Dwie kategorie wiekowe: grupa młodsza do IV klasy i starsza od V klasy. Konkurencje :estetyka wykonania, lot po prostej, lot przez bramkę, lądowanie na punkt. Po zawodach pokazy lotu modeli klas F1N I F3P halowych modeli akrobacyjnych.

Model

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Music +. Tym razem wyjątkowy zespół Joyful Voice wystąpi dla Państwa w wyjatkowej świątecznej odsłonie. Do zobaczenia 13 grudnia o godzinie 19:00 w naszym Młodzieżowym Domu Kultury!

W czerwcu 2017 roku został zgłoszony projekt MDK w konkursie „Działajmy Razem”. Projekt nazwaliśmy  „Dopóki nam ziemia kręci się…” i ma on na celu integrację międzypokoleniową.

Od września podjęliśmy działanie. W projekt zaangażowały się Ewa Czekaj, Marta Wojaczyńska, Krystyna Marcinkowska, Sylwia Szczepańska – Horoszko a wsparcia udzielili wszyscy pracownicy administracji i obsługi oraz oczywiście pani dyrektor MDK Aleksandra Grodecka.

Wspólnie seniorzy i młodzież odkrywali uroki Małopolski fotografując ją na trzech wycieczkach: do skansenu w Zubrzycy Górnej i Chochołowa, Lanckorony i Kalwarii Zebrzydowskiej,  do Dębna na Zamek i Tarnowa. Odbyło się też spotkanie Slajdowisko , na którym oglądaliśmy i wspominaliśmy nasze wycieczki ucząc się nawzajem jak robić zdjęcia, przenosić na komputer, obrabiać. Młodzi i starsi dzielili się swoją wiedzą.

Realizacja projektu kończy się w grudniu. Czekają nas jeszcze dwa spotkania. Razem zrobimy kolaż filmowy z naszych zdjęć  i ozdoby na choinkę. Opowiemy o swoich tradycjach świątecznych i w tak świątecznej atmosferze zakończymy nasze wspólne działania i spotkania. W lutym będzie spotkanie podsumowujące projekt, z pokazem prezentacji będącej jego ilustracją.

W dniu 21 listopada 2017 na terenie naszej placówki odbyły się warsztaty artystyczne prowadzone przez członkinie Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art” przy Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli. Warsztaty zostały zorganizowane dla podopiecznych Zespołu Szkół Integracyjnych nr 4 w Krakowie. Powstały piękne prace o tematyce zimowej i świątecznej. Liczymy na dalszą współpracę!

W dn. 5-6 XII 2017 pięknie ubrany św. Mikołaj brał udział w czterech radosnych spotkaniach z dziećmi – uczestnikami zajęć MDK i ich rodzeństwem oraz nie mniejszym tłumem rodziców.  Ponad 250 dzieciaków bawiło się w towarzystwie Teatru Świattomy, Studia Teatralnego Stare Miasto, zespołu Debiuty i zespołu tańca towarzyskiego. Finałem tego korowodu mikołajkowej radości była krótka rozmowa ze św. Mikołajem przy wręczaniu słodkiej paczki.

galeria

Oferta Samorządowych Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych skierowaną  dla rodziców w roku szkolnym 2017/2018.

Biuletyn

Oferta 1

Oferta 2

Oferta 3

Oferta 4

Oferta 5

Oferta 6

Zapraszamy do udziału w Konkursie na reportaż fotograficzny i filmowy „W ułamku sekundy - tajemnicze oblicza Małopolski”.
Do Konkursu mogą być zgłaszane fotografie lub filmy realizowane w formie reportażu, który będzie zapisem rzeczywistości; jego centralnym punktem ma być człowiek i to, co z nim związane. Ma utrwalać obraz naszych czasów.

Konkurs ma na celu odkrywanie i promowanie mniej znanych lub powszechnie zapomnianych tradycji, zwyczajów Małopolski, jej folkloru, legend, historii, miejsc, artystów związanych z tym regionem.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat i 15-19 lat, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów i licealistów.

Do konkursu można zgłaszać prace:
  • W kategorii wiekowej 8-14 lat: fotografia reportażowa lub reportaż filmowy do 5 minut.
  • W kategorii wiekowej 15-19 lat: cykl fotografii (min. 5 zdjęć, maksimum 8 zdjęć) lub reportaż filmowy do 10 minut.
Filmy mogą być realizowane przez dwuosobowe zespoły. Termin zgłaszania prac do dnia 12 kwietnia 2018 roku. Prace należy dostarczyć do siedziby Organizatora lub przesłać na adres e-mailowy.

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków. Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

regulamin

zgłoszenie