W niedzielę 29 kwietnia 2018 odbędą się kolejne Wiosenne Mistrzostwa Klubu  zapraszamy wszystkich na trybuny, będzie sporo emocji!
Rywalizować będą jeźdźcy ORIRK TABUN w dwóch konkurencjach skoków przez przeszkody oraz ( młodsi oraz uczestnicy zajęć hipoterapii) w Konkursie Młodego Jeźdźca. Konkurs ten jest zabawą integracyjna: tu startują zarówno jeźdźcy zdrowi jak i niepełnosprawni -ci drudzy mogą być asekurowani przez instruktorów. O wygranej decyduje precyzja i czas pokonania toru różnych przeszkód.

PLAN DNIA:
  • 10.00 KONKURS SKOKÓW KONIE DUŻE
  • 12.30 KONKURS SKOKÓW KONIE MAŁE
  • 14.00 KONKURS MŁODEGO JEŹDŹCA

Zapraszamy!

MDK Tabun

28 marca 2018 roku o godz. 17.00 zapraszamy młodszych i starszych, małych i dużych na spektakl "Wehikuł czasu". W spektaklu spotykają się dwa zespoły – Trupa KOMEDIANTY oraz Teatr Tańca Dzieci Krakowa.

Suzi konstruuje Wehikuł Czasu, aby odnaleźć swoją ulubioną chusteczkę. Zgadza się, żeby wraz z nią wyruszył Gino. Wystarczy mała pomyłka, a z pozoru łatwa ekspedycja staje się tajemniczą i pełną niebezpieczeństw wyprawą. Zagubieni w czasie i przestrzeni, Gino i Suzi, próbują odnaleźć drogę do domu.

Występują :

• TEATR TAŃCA DZIECI KRAKOWA

Od 32 lat działa w Młodzieżowym Domu Kultury ul. Reymonta 18, jego program obejmuje tańce, piosenki i elementy akrobatyki w formie teatralno-tanecznej.

• Trupa KOMEDIANTY (Agnieszka Cianciara – Fröhlich, Jonathan Fröhlich)

Trupa powstała w 2012 r. pod egidą atelier teatralnego Studio Dono. Specjalizuje się
w spektaklach komediowych, z których część wpisuje się w tradycje włoskiej komedii dell’arte. To jednocześnie rzemieślnicy i artyści, sami piszą ramowe scenariusze – canevas, które w trakcie prób, podczas improwizacji, wypełniają działaniem i tekstem. Wierzą,
że maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naturze człowieka niż niejeden realistyczny spektakl.

Wstęp wolny!

plakat

Zapraszamy na wirtualny spacer po wszystkich obiektach MDK. Już od teraz możesz przenieść się w górskie klimaty naszego ośrodka "Pod Durbaszką" albo w malownicze, chochołowskie tereny gdzie usytuowany jest ośrodek "Na Kamieńcu". Wielbicieli koni szczególnie zachęcamy do obejrzenia innych naszych filii jakimi są "Tabun" i "Fort 39". A może nigdy jeszcze nie wybrałeś się na Reymonta 18? Jeśli tak, mamy nadzieję, że wirtualny spacer zachęci Cię do odwiedzin. Czekamy na Ciebie.

Żeby rozpocząć witrualny spacer naciśnij ikonę, która znajduje się na stronie głównej (jak poniżej).

3 grudnia 2017 roku w Hali Sportowej Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza" przy ul. Reymonta 18 w Krakowie odbył się Mikołajowy Turniej Piłki Halowej. Udział wzięło 8 drużyn piłkarskich. W duchu sportowej rywalizacji i miłej atmosferze zawodnicy walczyli o cenne punkty. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody w postaci piłek, koszulek, getrów i innych drobiazgów piłkarskich. Nagrody ufundował organizator - Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”.

MDK DH Miko Tur P Hal 2017 2. MDK DH Miko Tur P Hal 2017 4. MDK DH Miko Tur P Hal 2017 6

20 grudnia 2017 roku w hali sportowej MDK odbył się egzamin na stopnie kyu dla dzieci z sekcji karate MDK/MTSR.
Egzamin organizował Artur Stecki. Egzaminatorem był shihan Andrzej Drewniak, 9 dan.

MDK DH Karate Egzamin 2017 1.MDK DH Karate Egzamin 2017 2.MDK DH Karate Egzamin 2017 3

16 grudnia 2017 roku w hali sportowej MDK Dom Harcerza odbył się Turniej Gwiazdkowy Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, stanowiący nieoficjalne mistrzostwa Krakowa. W Turnieju organizowanym przez MDK i MTSR Sowiniec, we współpracy z Klubem Karate Kyokushin i Polskim Związkiem Karate , wzięło udział 150 młodych zawodników. Reprezentowali oni MDK DH/MTSR Sowiniec, Krakowski Klub Kyokushin, Skawiński Klub Karate, Klub Karate Ułanów, Klub Karate Modlniczka, Klub Karate Sarga i YMCA Kraków. Otwarcia zawodów dokonała zastępczyni dyrektora MDK Krystyna Marcinkowska. Kierownikiem zawodów był Artur Stecki, trener sekcji karate MDK/MTSR, a sędzią głównym shihan Robert Kopciowski.

wyniki

plakat

kalendarz 2018

Galeria

W czerwcu 2017 roku został zgłoszony projekt MDK w konkursie „Działajmy Razem”. Projekt nazwaliśmy  „Dopóki nam ziemia kręci się…” i ma on na celu integrację międzypokoleniową.

Od września podjęliśmy działanie. W projekt zaangażowały się Ewa Czekaj, Marta Wojaczyńska, Krystyna Marcinkowska, Sylwia Szczepańska – Horoszko a wsparcia udzielili wszyscy pracownicy administracji i obsługi oraz oczywiście pani dyrektor MDK Aleksandra Grodecka.

Wspólnie seniorzy i młodzież odkrywali uroki Małopolski fotografując ją na trzech wycieczkach: do skansenu w Zubrzycy Górnej i Chochołowa, Lanckorony i Kalwarii Zebrzydowskiej,  do Dębna na Zamek i Tarnowa. Odbyło się też spotkanie Slajdowisko , na którym oglądaliśmy i wspominaliśmy nasze wycieczki ucząc się nawzajem jak robić zdjęcia, przenosić na komputer, obrabiać. Młodzi i starsi dzielili się swoją wiedzą.

Realizacja projektu kończy się w grudniu. Czekają nas jeszcze dwa spotkania. Razem zrobimy kolaż filmowy z naszych zdjęć  i ozdoby na choinkę. Opowiemy o swoich tradycjach świątecznych i w tak świątecznej atmosferze zakończymy nasze wspólne działania i spotkania. W lutym będzie spotkanie podsumowujące projekt, z pokazem prezentacji będącej jego ilustracją.

Zakończył się projekt Działajmy Razem. Oto zdjęcia i film ilustrujące wspólne działania młodych i seniorów.

film

MDK DH Działajmy Razem 2017 1.MDK DH Działajmy Razem 2017 2MDK DH Działajmy Razem 2017 3.MDK DH Działajmy Razem 2017 4

W dniu 21 listopada 2017 na terenie naszej placówki odbyły się warsztaty artystyczne prowadzone przez członkinie Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art” przy Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli. Warsztaty zostały zorganizowane dla podopiecznych Zespołu Szkół Integracyjnych nr 4 w Krakowie. Powstały piękne prace o tematyce zimowej i świątecznej. Liczymy na dalszą współpracę!