XII edycja „Pikniku Krowoderskiego z Majką Jeżowską” odbyła się 9 czerwca 2018 roku, na terenie MDK „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18. Organizatorem Pikniku Krowoderskiego są: Rada Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Dom Kultury „DH”.

„Piknik Krowoderski” od lat gromadzi rzesze odbiorców. Jest to wydarzenie dedykowane dzieciom z Krakowa i okolic, ich rodzicom i opiekunom. Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie Majka Jeżowska. „Piknik Krowoderski” to okazja do prezentacji i promocji młodych talentów muzycznych, tanecznych czy sportowych. Wśród prezentujących się zespołów dziecięcych i młodzieżowych wystąpią laureaci organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” konkursów, m.in. Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids”, Festiwalu „Debiuty”, zespoły artystyczne i sportowe szkół podstawowych ZSO nr 51 i ZSOI nr 1 Dzielnicy Krowodrza, Krakowska Orkiestra Staromiejska, Zespół „Krzesany” z Cichego, wykonawcy gospel z Embassy International School, pokazy karate i występy Cheerleaderek. Uczestnicy brali udział w zabawach plastycznych, sportowych, jeździć konno, wykonać zdjęcia inspirowane piosenkami Majki Jeżowskiej.

„Piknik Krowoderski” jest przedsięwzięciem o bogatym i zróżnicowanym programie, wspomaga integrację środowiska Dzielnicy V, dziecięcą i młodzieżową aktywność artystyczną, edukuje poprzez zabawę.

plakat

Wniosek o przyjęcie na zajęcia w MDK „Dom Harcerza” na rok szkolny 2018/2019.

Wniosek - MDK „DH"

Wniosek - Jazda Konna

Wniosek - Hipoterapia

• Miejsce: OSW „FORT 39” Kraków-Olszanica, ul. Kosmowskiej 12
  • Termin: 25.06– 20.07.2018 r. (8.30-16.00 pon.- pt.)
  • Wiek uczestników: 7-12 lat
  • Kierownicy: I i II - Marta Wojaczyńska, III - Maria Bobrowska, IV - Radosław Łączyński

karta zgłoszenia

karta kwalifikacyjna

Uwaga! Kartę zgłoszenia należy złożyć oddzielnie na każdy turnus.

program 1 tydzień

program 2 tydzień

program 3 tydzień

program 4 tydzień

plakat

Zapraszamy na wirtualny spacer po wszystkich obiektach MDK. Już od teraz możesz przenieść się w górskie klimaty naszego ośrodka "Pod Durbaszką" albo w malownicze, chochołowskie tereny gdzie usytuowany jest ośrodek "Na Kamieńcu". Wielbicieli koni szczególnie zachęcamy do obejrzenia innych naszych filii jakimi są "Tabun" i "Fort 39". A może nigdy jeszcze nie wybrałeś się na Reymonta 18? Jeśli tak, mamy nadzieję, że wirtualny spacer zachęci Cię do odwiedzin. Czekamy na Ciebie.

Żeby rozpocząć witrualny spacer naciśnij ikonę, która znajduje się na stronie głównej (jak poniżej).

W czerwcu 2017 roku został zgłoszony projekt MDK w konkursie „Działajmy Razem”. Projekt nazwaliśmy  „Dopóki nam ziemia kręci się…” i ma on na celu integrację międzypokoleniową.

Od września podjęliśmy działanie. W projekt zaangażowały się Ewa Czekaj, Marta Wojaczyńska, Krystyna Marcinkowska, Sylwia Szczepańska – Horoszko a wsparcia udzielili wszyscy pracownicy administracji i obsługi oraz oczywiście pani dyrektor MDK Aleksandra Grodecka.

Wspólnie seniorzy i młodzież odkrywali uroki Małopolski fotografując ją na trzech wycieczkach: do skansenu w Zubrzycy Górnej i Chochołowa, Lanckorony i Kalwarii Zebrzydowskiej,  do Dębna na Zamek i Tarnowa. Odbyło się też spotkanie Slajdowisko , na którym oglądaliśmy i wspominaliśmy nasze wycieczki ucząc się nawzajem jak robić zdjęcia, przenosić na komputer, obrabiać. Młodzi i starsi dzielili się swoją wiedzą.

Realizacja projektu kończy się w grudniu. Czekają nas jeszcze dwa spotkania. Razem zrobimy kolaż filmowy z naszych zdjęć  i ozdoby na choinkę. Opowiemy o swoich tradycjach świątecznych i w tak świątecznej atmosferze zakończymy nasze wspólne działania i spotkania. W lutym będzie spotkanie podsumowujące projekt, z pokazem prezentacji będącej jego ilustracją.

Zakończył się projekt Działajmy Razem. Oto zdjęcia i film ilustrujące wspólne działania młodych i seniorów.

film

MDK DH Działajmy Razem 2017 1.MDK DH Działajmy Razem 2017 2MDK DH Działajmy Razem 2017 3.MDK DH Działajmy Razem 2017 4

Klub Zakochanych w Krakowie (szkoła podstawowa)

To aktywne zajęcia dla szkół podstawowych. W czasie ich trwania zrealizujemy dziesięć tematów. Wspólnie odkryjemy tajemnice Krakowa, jego mniej znaną historie i wydarzenia, które miały tu miejsce.

Powstanie Tajemniczy Album Krakowski, składający się z rysunków, zdjęć, wycinków, rymowanek itp., Całość dopełni realizacja animacji poklatkowej.

• Poznaj swoje Miasto z nami!
  • Propozycje tematyczne:
  • Nie od razu Kraków zbudowano – legendy, anegdoty i prawdziwe historie
  • W średniowiecznym Krakowie – śladami św. Stanisława i Tatarów
  • Jadwiga – święta królowa
  • Na dworze króla Zygmunta i królowej Bony
  • Jak król Zygmunt III Waza przeniósł się do Warszawy i co z tego wynikło
  • Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch Narodów i jego krakowskie ślady
  • Galicyjska opowieść o Krakowie
  • I z nów w wolnej Polsce
  • Sławni ludzie w Krakowie
  • Tajemniczy Album Krakowski

Raz w miesiącu warsztatom może towarzyszyć wycieczka związana z realizowanym tematem.

Zajęcia mogą być realizowane jako cykl lub pojedynczy warsztat dotyczący wybranego zagadnienia, w zależności od zapotrzebowania grupy.

26 sierpnia 2017 roku o godz. 18.00 na terenie Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego 2017.  Wystąpiły zespoły wokalno - taneczne z: Czech, Bułgarii, Chorwacji i Włoch.