26 sierpnia 2017 roku o godz. 18.00 na terenie Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie odbędzie się finał Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego, organizowanego przez „Blue Diamond Events” z Włoch.  W programie występy zespołów wokalno - tanecznych z: Czech, Bułgarii, Chorwacji i Włoch. Zapraszamy, wstęp wolny!

Małopolski zespół promocji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości szuka ludzi
Jeżeli kręci Cię:
✔️ realizacja kampanii promocyjnych,
✔️ organizacja i promocja eventów,
✔️ tworzenie kontentu,
✔️ współpraca z mediami, ambasadorami i osobami ze świata
biznesu,
✔️ prowadzenie działań w social mediach
to nie czekaj, wejdź na http://bit.ly/2uYCISl i działaj!

Szczegóły

Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA”, Centrum Rozwoju Com Com Zone oraz Krakowski Szkolny Ośrodek sportowy im. „Szarych Szeregów” zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „ Kraków stawia na rodzinę ”.

Główną ideą akcji „Rodzinne pływanie” jest integracja rodzin oraz zachęcanie ich do wspólnego, aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu. Jest to świetna promocja sportu rodzinnego oraz zdrowego stylu życia.

„Rodzinne pływanie” skierowane jest do krakowskich rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. W ramach projektu, zainteresowane rodziny będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki pływania pod okiem doświadczonego instruktora. W skład jednej rodziny może wejść maksymalnie pięć osób, tj. dwoje rodziców (lub rodzic) i max. 3 dzieci (od 5 lat do 16 roku życia), zamieszkałych na terenie Gminy i Miasta Kraków. Warunkiem wzięcia udziału w programie będzie wypełnienie ankiety dostępnej na miejscu.

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona i o wzięciu udziału w akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji :

kliknij tutaj

Zapraszamy od września 2017 roku do Studia Teatralnego „Stare Miasto" w Młodzieżowym Domu Kultury "Dom  Harcerza". Zajęcia prowadzą zawodowi aktorzy i choreografowie. Kontakt: Małgorzata Sienkiewicz 506 281 057
Mile widziane dzieci powyżej 9 roku życia.

galeria

W MDK „Dom Harcerza” obowiązują następujące terminy postępowania rekrutacyjnego.

Uczestnicy biorący udział w zajęciach w roku szkolnym 2016/2017 składają deklaracje o kontynuacji uczestnictwa w zajęciach w roku szkolnym 2017/2018 w terminie od 21.06.2017 r. do 28.06.2017 r. na stosownym formularzu (zał. nr 1).

Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca odbywa się w okresie od 29.06.2017 r. do 14.07.2016 r. w tym:

• składanie dokumentów: 29.06.2017 r. – 10.07.2017 r. (wniosek -  zał. nr 2)
  • ogłoszenie wyników postępowania przez wywieszenie na terenie placówki  list przyjętych kandydatów: 14.07.2017 r.

Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca odbywa się w okresie od 21.08.2017 r. do 25.08.2017 r. w tym:

• składanie dokumentów: 21.08.2017 r. – 24.08.2017 r. (wniosek -  zał. nr 2)
  • ogłoszenie wyników postępowania przez wywieszenie na terenie placówki list przyjętych kandydatów: 25.08.2017 r.

Od 4.09.2017 r. przez cały rok szkolny 2017/2018 na wolne miejsca na poszczególne rodzaje zajęć w placówce mogą być przyjmowani kandydaci po złożeniu odpowiedniego wniosku. Decyzję podejmuje dyrektor placówki a decyduje kolejność zgłoszeń.

1 - kontynuacja

2 - wniosek

Chatka Małolatka zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia o profilu artystycznym z elementami pedagogiki Montessori realizujące podstawę programową MEN. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli posiadających kwalifikacje i doświadczenie. Program ma na celu umożliwienie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci poprzez:

• Chata1zajęcia plastyczne
  • origami
  • elementy arteterapii
  • zajęcia umuzykalniające
  • zajęcia wspomagające rozwój psychomotoryki
  • język angielski
  • zajęcia gimnastyczno-ruchowe
  • zajęcia z elementami pedagogiki M. Montessori
  • zabawy rozwijające społecznie
  • wycieczki edukacyjne

A wszystko to z ogromną dozą uśmiechu i radości !

Katarzyna Dudek, tegoroczna maturzystka II Liceum Ogólnokształcącego, znalazła się wśród ośmiu laureatów w ogólnopolskim finale XXIII Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych". Grupa laureatów krakowskiej edycji konkursu (którą organizował MDK „Dom Harcerza" z ul. Reymonta i Wydział Edukacji UMK) uczestniczyła w dn. 16-18.06.2017 w gali finałowej w Gdańsku. Brało w niej udział blisko 300 wolontariuszy reprezentujących 35 powiatów i miast z całej Polski. Galę poprzedziło spotkanie z władzami Gdańska na Westerplatte, spotkanie integracyjne na terenie Twierdzy Wisłoujście oraz gra miejska pozwalająca na zwiedzanie najciekawszych obiektów starego Gdańska. Sama gala odbyła się w Europejskim Centrum "Solidarności", a jej organizatorem była Gdańska Chorągiew ZHP i Fundacja "Świat na Tak".

12 czerwca 2017 roku w Hali Sportowej MDK „Dom Harcerza" odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dzieci. Egzaminatorem był Shihan Andrzej Drewniak 8 dan, twórca  Karate Kyokushin w Polsce.

MDK DH Egzamin Kyu 2017 6