XIII edycja „Pikniku Krowoderskiego Roztańczona Krowodrza” odbędzie się 25 maja 2019 roku, na terenie MDK „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18 w godzinach od 12.30 do 21.00. Organizatorem Pikniku Krowoderskiego jest Rada Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18.

„Piknik Krowoderski” od lat gromadzi rzesze odbiorców. Jest to wydarzenie dedykowane dzieciom z Krakowa i okolic, ich rodzicom, opiekunom, a także seniorom. Tegoroczna edycja „Pikniku” będzie miała charakter taneczny. Zaprezentują się artyści związani z różnymi rodzajami tańca od „Tańców salonu krakowskiego XIX w.” w wykonaniu Baletu Cracovia Danza, poprzez Trio Grzegorza Frankowskiego z Katarzyną Jamróz oraz tancerzami tanga, pokazami tańca towarzyskiego, West Coast Swing, salsy, aż po tańce izraelskie w wykonaniu grupy „Kachol” (SCKM w Krakowie), a także góralski Zespół „Krzesany”. „Piknik” będzie również okazją do aktywnego udziału w warsztatach tanecznych i zamykającej wydarzenie milondze, a przede wszystkim pretekstem do zapoznaniu się z tańcami różnych tradycji i kultur. „Piknik Krowoderski” to również miejsce prezentacji i promocji młodych talentów muzycznych, tanecznych czy sportowych. Zobaczymy zespoły artystyczne i sportowe ze Szkoły Podstawowej nr 5 Dzielnicy Krowodrza. A także Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. Wśród zespołów dziecięcych i młodzieżowych wystąpią laureaci organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” konkursów, m.in. Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids” i grupy taneczne, m.in. zespół „Małe Cheearleaderki”. Piknik tradycyjnie już rozpocznie występ Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej. Uczestnicy będą mogli ponadto wziąć udział w warsztatach plastycznych, fotograficznych, zabawach sportowych. Podczas imprezy odbędą się pokazy Policji, Straży Miejskiej, będzie można towarzysko rozegrać partię szachów (od g. 13.30), odbędą się prezentacje Dzielnicy V Krowodrza i Biblioteki Kraków Filia nr 21.

Wstęp wolny!

plakat

zaproszenie

PK 2019 bil


P A T R O N A T    H O N O R O W Y :

UMK


O R G A N I Z A T O R Z Y :

KROWODRZA mdk

P A R T N E R Z Y    M E D I A L N I :

CZASDZIECI RODZINNYKRAKOW

P A T R O N I :

RADIO KIDSINKRAKOW QULTURKA TVP 3 DWUTYGODNIK KRKPL DZIENNIKPOLSKI FUNDACJA PROMOCJI KRAKÓW ZAPRASZA

P A R T N E R Z Y :

MTSR BIBLIOTEKA HELENDORON SP5 CRACOVIADANZA paleta nowe DOJO SZKOŁATAŃCAKOCYKCEAKACHOLSTERWINOU2DANCEUNCLESAMSBAYERPARK

Informacje na temat VIII Święta Rodziny Krakowskiej - Magiczny Kraków

Stopka Święto Rodziny APPR

plakat

W dniu 30.03.2019 w hali ZSL w Leżajsku odbyły się MMP i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate. W zawodach startowało 243 zawodników i zawodniczek z 34 klubów Małopolski, Podkarpacia, województwa Świętokrzyskiego zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Reprezentacja MTSR Sowiniec MDK DH zdobyła 3 medale. Natalia Kurowska w kumite kobiet – 65 kg brązowy medal, Alexandr Tkachyov w kumite mężczyzn -65 kg brązowy medal, Michał Maciejewski w kumite mężczyzn -80 kg srebrny medal, Klaudia Krocz w kumite kobiet -55 kg 5 miejsce. Trener Artur Stecki.

Karate Leżajsk 2019 - Karate Lezajsk 2019

Wspinanie dla dzieci jest naturalnym ruchem. Wielu rodziców zauważyło z pewnością, że dzieci zanim potrafiły sprawnie chodzić, już próbowały się wspinać na różne przedmioty. Wspinanie na ściance, szczególnie na tzw. wędkę, jest bardzo bezpieczne, tym bardziej gdy robimy to pod okiem instruktora.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 lat na zajęcia wspinaczkowe na sztucznej ściance. Zajęcia odbywają się w co drugi wtorek w centrum wspinaczkowym Reni - Sport na ulicy Szymona Szymonowica (na Ruczaju)

W programie:nauka wspinania na drogach o różnym stopniu trudności, zapoznanie ze sposobami asekuracji oraz przyrządami wspinaczkowymi. Pod koniec roku szkolnego spróbujemy także wspinaczki skałkowej.

Informacje i zapisy: Bogdan Stefański, tel. 604 417 184

Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas VI,VII,VIII (i gimnazjalistów) oraz licealistów do udziału w Warsztatach Reportażu. Zajęcia będą obejmowały reportaż fotograficzny lub/i filmowy

Klub Zakochanych w Krakowie - Wehikuł czasu, to kontynuacja zajęć z ubiegłego roku dotyczących głównie Krakowa, jego historii, legend, postaci związanych z naszym Miastem. Tym razem przeniesiemy się w rożne epoki historyczne, aby poznać to, co najciekawsze w sztuce, architekturze, kulturze.

Zapraszamy Marta Wojaczyńska, Sylwia Szczepańska Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

info

Klub Zakochanych w Krakowie - plakat

Warsztaty Reportażu - plakat

Wehikuł Czasu - plakat

Zapraszamy na wirtualny spacer po wszystkich obiektach MDK. Już od teraz możesz przenieść się w górskie klimaty naszego ośrodka "Pod Durbaszką" albo w malownicze, chochołowskie tereny gdzie usytuowany jest ośrodek "Na Kamieńcu". Wielbicieli koni szczególnie zachęcamy do obejrzenia innych naszych filii jakimi są "Tabun" i "Fort 39". A może nigdy jeszcze nie wybrałeś się na Reymonta 18? Jeśli tak, mamy nadzieję, że wirtualny spacer zachęci Cię do odwiedzin. Czekamy na Ciebie.

Żeby rozpocząć witrualny spacer naciśnij ikonę, która znajduje się na stronie głównej (jak poniżej).

 

W czerwcu 2017 roku został zgłoszony projekt MDK w konkursie „Działajmy Razem”. Projekt nazwaliśmy  „Dopóki nam ziemia kręci się…” i ma on na celu integrację międzypokoleniową.

Od września podjęliśmy działanie. W projekt zaangażowały się Ewa Czekaj, Marta Wojaczyńska, Krystyna Marcinkowska, Sylwia Szczepańska – Horoszko a wsparcia udzielili wszyscy pracownicy administracji i obsługi oraz oczywiście pani dyrektor MDK Aleksandra Grodecka.

Wspólnie seniorzy i młodzież odkrywali uroki Małopolski fotografując ją na trzech wycieczkach: do skansenu w Zubrzycy Górnej i Chochołowa, Lanckorony i Kalwarii Zebrzydowskiej,  do Dębna na Zamek i Tarnowa. Odbyło się też spotkanie Slajdowisko , na którym oglądaliśmy i wspominaliśmy nasze wycieczki ucząc się nawzajem jak robić zdjęcia, przenosić na komputer, obrabiać. Młodzi i starsi dzielili się swoją wiedzą.

Realizacja projektu kończy się w grudniu. Czekają nas jeszcze dwa spotkania. Razem zrobimy kolaż filmowy z naszych zdjęć  i ozdoby na choinkę. Opowiemy o swoich tradycjach świątecznych i w tak świątecznej atmosferze zakończymy nasze wspólne działania i spotkania. W lutym będzie spotkanie podsumowujące projekt, z pokazem prezentacji będącej jego ilustracją.

Zakończył się projekt Działajmy Razem. Oto zdjęcia i film ilustrujące wspólne działania młodych i seniorów.

film

MDK DH Działajmy Razem 2017 1.MDK DH Działajmy Razem 2017 2MDK DH Działajmy Razem 2017 3.MDK DH Działajmy Razem 2017 4