Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy nominowani w tegorocznej edycji konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci - „Słoneczniki" organizowanego przez portal CzasDzieci.pl! Inicjatywa, która została zakwalifikowana w pierwszym etapie konkursu w kategorii logika to Mistrzostwa Polski w Speedcubingu 2017, którą zrealizowaliśmy wraz z Magicznakostka.pl. Przed nami drugi etap konkursu, w którym potrzebujemy Państwa pomocy. To Wy decydujecie, która z inicjatyw powinna otrzymać statuetkę. Głosy można oddawać do 9 września pod adresem: http://sloneczniki.czasdzieci.pl/…/id,118-sloneczniki_2018_…
Można głosować tylko raz. Dziękujemy za każdy głos i udostępnienie wiadomości.

MDK „Dom Harcerza” informuje, że w dniach 1.08-30.09.2018 roku, w sekretariacie MDK „DH” będą przyjmowane wnioski programu „Dobry Start 300+”. Godziny przyjmowania wniosków: poniedziałek 10.00-18.00, wtorek – piątek 9.00-14.00.

W czasie wakacji Sekretariat MDK „Dom Harcerza” czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

MDK DH Karate egzam kyu 2018 7

18 czerwca 2018 w hali sportowej MDK „Dom Harcerza” odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu przeprowadzony przez shihan 9 dan Andrzeja Drewniaka.

Projekt muzyczny zrealizowany w Radiu Kraków w celu promowania i wspierania Stowarzyszenia UNICORN, które pomaga dzieciom i osobom dorosłym z chorobami nowotworowymi. Pomysłodawcą projektu i autorem piosenki jest Maria Pohorecka-Gracel. W projekcie między innymi wzięli udział: Joanna Kulig, Maciej Stuhr i Chóru Gospel „Joyful Voice", działający w MDK „Dom Harcerza", ul. Reymonta 18.

Unikorn1

film

Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas VI,VII,VIII (i gimnazjalistów) oraz licealistów do udziału w Warsztatach Reportażu. Zajęcia będą obejmowały reportaż fotograficzny lub/i filmowy

Klub Zakochanych w Krakowie - Wehikuł czasu, to kontynuacja zajęć z ubiegłego roku dotyczących głównie Krakowa, jego historii, legend, postaci związanych z naszym Miastem. Tym razem przeniesiemy się w rożne epoki historyczne, aby poznać to, co najciekawsze w sztuce, architekturze, kulturze.

Zapraszamy Marta Wojaczyńska, Sylwia Szczepańska Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

info

Klub Zakochanych w Krakowie - plakat

Warsztaty Reportażu - plakat

Wehikuł Czasu - plakat

XII edycja „Pikniku Krowoderskiego z Majką Jeżowską” odbyła się 9 czerwca 2018 roku, na terenie MDK „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18. Organizatorem Pikniku Krowoderskiego są: Rada Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Dom Kultury „DH”.

„Piknik Krowoderski” od lat gromadzi rzesze odbiorców. Jest to wydarzenie dedykowane dzieciom z Krakowa i okolic, ich rodzicom i opiekunom. Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie Majka Jeżowska. „Piknik Krowoderski” to okazja do prezentacji i promocji młodych talentów muzycznych, tanecznych czy sportowych. Wśród prezentujących się zespołów dziecięcych i młodzieżowych wystąpią laureaci organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” konkursów, m.in. Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids”, Festiwalu „Debiuty”, zespoły artystyczne i sportowe szkół podstawowych ZSO nr 51 i ZSOI nr 1 Dzielnicy Krowodrza, Krakowska Orkiestra Staromiejska, Zespół „Krzesany” z Cichego, wykonawcy gospel z Embassy International School, pokazy karate i występy Cheerleaderek. Uczestnicy brali udział w zabawach plastycznych, sportowych, jeździć konno, wykonać zdjęcia inspirowane piosenkami Majki Jeżowskiej.

„Piknik Krowoderski” jest przedsięwzięciem o bogatym i zróżnicowanym programie, wspomaga integrację środowiska Dzielnicy V, dziecięcą i młodzieżową aktywność artystyczną, edukuje poprzez zabawę.