Dwa srebrne medale naszych dzieci na Międzynarodowym Turnieju karate dzieci i młodzieży w Limanowej. W dniu 15 czerwca 2019 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej odbyła się VIII edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”. W tegorocznej odsłonie prestiżowego turnieju, którego organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai, na czele z sensei Arkadiuszem Sukiennikiem (4 dan), wzięło udział 300 zawodników z 40 klubów z Polski oraz Czech, Węgier, Ukrainy, Litwy.

Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom zmagań zarówno w konkurencji kata, jak i kumite. W tegorocznych zawodach w Limanowej miało miejsce wiele niezwykle widowiskowych walk w wykonaniu niejednokrotnie zawodników będących medalistami mistrzostw Polski, Europy czy świata , co potwierdza dodatkowo prestiż tej imprezy.

MDK „DH”, MTSR „Sowiniec” reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek: Wędzicha Madzia, Sobol Jasiu, Kaliszuk Jagoda, Leliciński Dominik, Węclewicz Eryk, Klimek Maciek, Bąk Eryk, Dubisz Radek, Leliciński Filip. W kata dziewcząt 6-7 lat Madzia Wędzicha zdobyła srebrny medal, w kata chłopców 8-9 lat Jan Sobol zdobył srebrny medal, w kata dziewcząt 8-9 lat Jagoda Kaliszuk zajęła 5 miejsce, w kata chłopców 8-9 lat Eryk Węclewicz zajął 5 miejsce.

Karate Limanowa 2019 1 . Karate Limanowa 2019 3 . Karate Limanowa 2019 2

8 października 2018 roku, podczas Gali VIII Edycji Konkursu Miejsce Przyjazne Seniorom w obecności Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” otrzymał Certyfikat Miejsce Przyjazne Seniorom na lata 2019-2020.

MDK DH Miejsce Przyjazne Seniorom 2018

Certyfikat Miejsce Przyjazne Seniorom

Mamy przyjemność poinformować, że 3 pażdziernika 2018 roku Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza" otrzymał Odznakę Honorową Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego.

MDK DH Odznaka Honorowa PSWP 2018

Odznaka Honorowa Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego

dyplom

Z wielką przyjemnością załączamy wykaz tegorocznych osiągnięć i sukcesów naszych instruktorów i ich podopiecznych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018 pdf

-----------------------------------------------

Sukcesy 2015/2016

Sukcesy 2016/2017

W dniu 17 czerwca 2017 odbył się w Limanowej VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów. W trakcie oficjalnego otwarcia przemawiali: Poseł Wiesław Jańczyk, Poseł Józef Leśniak, Przewodniczący Sejmiku Woj. Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wice Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Kier. Wydz. Promocji Sportu i Turystyki UM Limanowa Jolanta Szyler, Prezes IPA Polska Reg. Limanowa Jarosław Pachut oraz Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Tadeusz Krygowski, który koordynował 64 sędziów z kraji i zagranicy. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju. Zwycięzcom 45 kategorii nagrody wręczali Wice Starosta Mieczysław Uryga, Radny Miasta Limanowa Mieczysław Sukiennik, Prezes IPA Limanowa Jarosław Pachut i Shihan Andrzej Drewniak. Za wyróżnienie zasługują: współpraca z Władzami i sponsorami, wystrój Hali, imponujące nagrody i medale, katering dla sędziów oraz sprawne zakwaterowanie.  W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajął Jasielski Klub Kyokushin, 2 miejsce Małopolski Klub Oyama Wadowice, trzecie miejsce zajął ARS Klub Kyokushinkai Limanowa będący organizatorem mistrzostw, którego liderem jest sensei Arkadiusz Sukiennik. Kraków reprezentował Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza Reymonta 18. W kategorii kata dzieci 7-8 lat brązowy medal zdobył Maciek Klimek, w kata dzieci 9-10 lat brązowy medal zdobył Eryk Więclewicz. W Kata dziewcząt 9-10 lat V miejsce zdobyła Natalia Duszyc, w kata dziewcząt 11-12 lat VI miejsce zdobyła Dorota Wolter.

W kumite chłopców 9-10 lat V miejsce zdobył  Radek Dubisz. Każdy z uczestników otrzymał medal pamiątkowy oraz dyplom uczestnika  na VII MTK.

limanowa 2017 5.....limanowa 2017 1

12 marca 2017 roku odbyły się w MOSiR w Przeworsku Mistrzostwa Makroregionu Południowego Kyokushin Karate z udziałem 270 zawodników reprezentujących 31 ośrodków. Otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworska. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Wożniak. Zawodnicy i zawodniczki  sekcji  Karate  Kyokushin MDK „Dom Harcerza” i MTSR „Sowiniec”  zdobyli trzy medale. Srebrny medal w kumite kobiet +65 kg Natalia Kurowska, brązowy medal w kumite kobiet -60 kg Agata Orkisz, brązowy medal w kumite mężczyzn +80 kg  Filip Trybek.

Dumni z naszych podopiecznych zamykamy pierwszą połowę roku szkolnego 2016 / 2017. Mamy zaszczyt powiadomić Państwa o osiągnięciach naszych wychowanków, którzy dzięki swojej determinacji i wytrwałej pracy, pod fachowym okiem naszych nauczycieli uzyskali imponujące wyniki.

Już z początkiem roku szkolnego reprezentujący naszą placówkę - Piotr Wyżliński oraz Oliwia Kasprzycka zdobyli I miejsca na Mistrzostwach Aeroklubu Krakowskiego na szczeblu Wojewódzkim. (opiekun: p. Tadeusz Kasprzycki)

Kolejnym ogromnym wyróżnieniem było zajęcie 5 miejsca przez Natalię Kurowską na Mistrzostwach Europy Open Karate Kyokushin w Holandii. (opiekun: p. Artur Stecki)

Nie sposób nie wspomnieć o Złotym Dyplomie, który otrzymał Krakowski Chór Młodzieżowy prowadzony przez p. Agnieszkę Trelę-Jochymek na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Kiszyniowie (Mołdawia).

W połowie listopada 2016 roku Pola Solarczyk oraz Aniela Biesiadecka otrzymały wyróżnienia na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, a kolejne trzy uczennice p. Lucyny Tatary-Rzadek - Hanna Solarczyk, Wiktoria Twardosz, Aleksandra Kucharczyk przeszły do finału. Hanna Solarczyk otrzymała też specjalną nagrodę w X Wojewódzki Konkurs Piosenki „Anielska Nuta” w Nowym Sączu, w którym nagrodzono również jej koleżankę Natalię Buszla. Podopieczne p. Lucyny Tatary-Rzadek zgarnęły też nagrody na Wojewódzkim Mikołajowym Konkursie Piosenki  w Chrzanowie ( I miejsce - Pola Solarczyk), IV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gloria” w Kielcach (wyróżnienia - Izabela Janowicz, Pola Solarczyk) oraz na XIV Krakowskim Konkursie Pieśni i Piosenki Polskiej ( III miejsce - Izabela Janowicz).

Reprezentantów Młodzieżowego Domu Kultury nie zabrakło także na Mistrzostwach Krakowa w Karate - Turniej Gwiazdkowy Karate Kyokushin. Miejsca na podium zdobyli:
I miejsce - Aleksandra Zwierzyńska, Maciej Klimek, Natalia Duszyc, Anna Mostowik, Franciszek Dynda, Eryk Bąk, Nicola Kotlarz