29 listopada 2019 roku w Małopolskim Turnieju Recytatorskim Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy wyróżnienie otrzymała Julia Rotter. Laureatka recytowała wybrane utwory Andrzeja Bursy i Zbigniewa Herberta.

Konkurs Bursy 2019

Z wielką przyjemnością przedstawiamy wykaz osiągnięć i sukcesów naszych instruktorów i ich podopiecznych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2016/2017

Sukcesy 2015/2016

Dwa srebrne medale naszych dzieci na Międzynarodowym Turnieju karate dzieci i młodzieży w Limanowej. W dniu 15 czerwca 2019 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej odbyła się VIII edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”. W tegorocznej odsłonie prestiżowego turnieju, którego organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai, na czele z sensei Arkadiuszem Sukiennikiem (4 dan), wzięło udział 300 zawodników z 40 klubów z Polski oraz Czech, Węgier, Ukrainy, Litwy.

Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom zmagań zarówno w konkurencji kata, jak i kumite. W tegorocznych zawodach w Limanowej miało miejsce wiele niezwykle widowiskowych walk w wykonaniu niejednokrotnie zawodników będących medalistami mistrzostw Polski, Europy czy świata , co potwierdza dodatkowo prestiż tej imprezy.

MDK „DH”, MTSR „Sowiniec” reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek: Wędzicha Madzia, Sobol Jasiu, Kaliszuk Jagoda, Leliciński Dominik, Węclewicz Eryk, Klimek Maciek, Bąk Eryk, Dubisz Radek, Leliciński Filip. W kata dziewcząt 6-7 lat Madzia Wędzicha zdobyła srebrny medal, w kata chłopców 8-9 lat Jan Sobol zdobył srebrny medal, w kata dziewcząt 8-9 lat Jagoda Kaliszuk zajęła 5 miejsce, w kata chłopców 8-9 lat Eryk Węclewicz zajął 5 miejsce.

Karate Limanowa 2019 1 . Karate Limanowa 2019 3 . Karate Limanowa 2019 2

11 maja 2019 roku, w Hali SWFiS UJ w Pucharze ZG AZS VI AMP Karate Kyokushin zorganizowanym przez: UJ, MDK „DH” i MTSR „Sowiniec”, PZK zawodnicy MDK „DH” MTSR „Słowiniec” zdobyli 4 brązowe medale.

W kumite kobiet -60 kg brązowy medal zdobyła Klaudia Krocz, w kumite kobiet -65 kg brązowy medal zdobyła Agata Orkisz, w kumite mężczyzn -65 kg brązowy medal zdobył Alexandr Tkachyov, w kumite mężczyzn – 80 kg brązowy medal zdobył Michał Majewski.

W zawodach startowało 122 zawodników z 36 Uczelni. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo. Trener Artur Stecki.

MDK DH AMP Kraków 2019 1 . MDK DH AMP Kraków 2019 2 . MDK DH AMP Kraków 2019 4

W dniach 25 i 26 maja 2019 roku we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski karate WKF. W zawodach wystartowało 120 zawodników i zawodniczek z 35 wyższych uczelni. Zawodnicy MDK, MTSR studenci UJ Kraków zaprezentowali się bardzo dobrze. W kumite indywidualnym mężczyzn -60 kg 3 miejsce zajął Alexander Tkachyov, kumite indywidualne mężczyzn -84 kg typ uczelni Uniwersytety 3 miejsce Michał Maciejewski, kumite drużynowe mężczyzn 7 miejsce (Tkachyov Aleksandr, Maciejewski Michał, Karpiński Michał). Gratuluje, trener Artur Stecki.

AMP Wrocław 2019 2 . AMP Wrocław 2019 1

W dniach 26-27 marca 2019 roku w Lipnie koło Włocławka odbyły się wagowe Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był Lipnowski Klub Kyokushin Karate, sędzią głównym shihian Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz . W zawodach startowało 125 zawodników z 58 klubów . MDK MTSR Sowiniec reprezentowało 3 zawodników Natalia Kurowska, Klaudia Krocz, Alexandr Tkachyov. Klaudia Krocz w kumite kobiet -60 kg zajęła V miejsce, Natalia Kurowska w kumite kobiet -65 kg zdobyła brązowy medal.

Gratuluje! Trener Artur Stecki

MPKarate Lipno 2019 1 . MPKarate Lipno 2019 2 . MPKarate Lipno 2019 4 .

8 października 2018 roku, podczas Gali VIII Edycji Konkursu Miejsce Przyjazne Seniorom w obecności Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” otrzymał Certyfikat Miejsce Przyjazne Seniorom na lata 2019-2020.