11 marca 2018 roku w Hali MOSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego z udziałem 288 zawodników z 34 ośrodków Kyokushin. Przeprowadzono także konkurencje w przepisach Karate WKF. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Tadeusz Krygowski. W kumite kobiet do 60 kg III miejsce zajęła Klaudia Krocz z klubu karate MTSR „Sowiniec” przy MDK „Dom Harcerza” w Krakowie.

Sukcesy Studia Teatralnego „Stare Miasto” w Konkursie Recytatorskim „Humor i groteska w poezji i prozie” organizowanym przez Centrum Kultury Podgórza. Nasi uczestnicy zajęli: w kategorii klasy IV – VI I miejsce – Aniela Śpiewla a III miejsce – Karolina Cora,  kategorii gimnazja i VII kl. SP I miejsce – Magdalena Berdychowska i III miejsce – Maciej Wojtaszek. Gala wręczenia nagród wraz z prezentacją nagrodzonych odbędzie się 27 marca o godz. 10.00 w Klubie Przewóz. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Na XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki INTERSHOW 2018 w Nowym Targu (5-8 stycznia 2018 roku) w gronie laureatów znalazły się:
  • w kat. do lat 10 - II miejsce Pola Solarczyk
  • w kat. 11- 15 - wyróżnienia; Iza Janowicz, Hania Solarczyk.

Z wielką przyjemnością załączamy wykaz tegorocznych osiągnięć i sukcesów naszych instruktorów i ich podopiecznych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!  

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018 pdf

-----------------------------------------------

Sukcesy 2015/2016

Sukcesy 2016/2017

W dniach 9 -15 września  2017 roku Hania Solarczyk wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo we Włoszech. Zdobyła 3 miejsce .To wielki sukces naszej młodej wokalistki.

DEBIUTY H Solarczyk 2017 1.  DEBIUTY H Solarczyk 2017 3

W dniach 3-7 lipca 2017 roku, Hania Solarczyk, reprezentująca MDK „Dom Harcerza” w Krakowie, zdobyłą 1 nagrodę w kategorii klas 2-4 w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” w Nowym Sączu. Na co dzień Hania jest podopieczną Pani Lucyny Tatary – Rzadek, prowadzącej Studio Piosenki „Debiuty” w naszym domu kultury. Jako laureatka 1 miejsca Hania została nominowana do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo we Włoszech, w którem będzie reprezentować Polskę i MDK „Dom Harcerza” w dniach od 9 do 15 września 2017 r. Pola Solarczyk – młodsza siostra Hani, została także laureatką nagrody specjalnej na festiwalu „Skowroneczek 2017” w Nowym Sączu otrzymując nagrodę dzięcięcego Jury za najlepsze wykonanie piosenki w kategorii do 1 klasy szkoły podstawowej włącznie.

Mistrzostwa Europy Modeli Kosmicznych Włocławek 2017 - złoty medal indywidualnie w kategorii S8D - Adam Koszałka /Kraków.

MDK DH ME Wloclawek 2017 1 . MDK DH ME Wloclawek 2017 2 . MDK DH ME Wloclawek 2017 3

W dniu 17 czerwca 2017 odbył się w Limanowej VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów. W trakcie oficjalnego otwarcia przemawiali: Poseł Wiesław Jańczyk, Poseł Józef Leśniak, Przewodniczący Sejmiku Woj. Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wice Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Kier. Wydz. Promocji Sportu i Turystyki UM Limanowa Jolanta Szyler, Prezes IPA Polska Reg. Limanowa Jarosław Pachut oraz Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Tadeusz Krygowski, który koordynował 64 sędziów z kraji i zagranicy. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju. Zwycięzcom 45 kategorii nagrody wręczali Wice Starosta Mieczysław Uryga, Radny Miasta Limanowa Mieczysław Sukiennik, Prezes IPA Limanowa Jarosław Pachut i Shihan Andrzej Drewniak. Za wyróżnienie zasługują: współpraca z Władzami i sponsorami, wystrój Hali, imponujące nagrody i medale, katering dla sędziów oraz sprawne zakwaterowanie.  W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajął Jasielski Klub Kyokushin, 2 miejsce Małopolski Klub Oyama Wadowice, trzecie miejsce zajął ARS Klub Kyokushinkai Limanowa będący organizatorem mistrzostw, którego liderem jest sensei Arkadiusz Sukiennik. Kraków reprezentował Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza Reymonta 18. W kategorii kata dzieci 7-8 lat brązowy medal zdobył Maciek Klimek, w kata dzieci 9-10 lat brązowy medal zdobył Eryk Więclewicz. W Kata dziewcząt 9-10 lat V miejsce zdobyła Natalia Duszyc, w kata dziewcząt 11-12 lat VI miejsce zdobyła Dorota Wolter.

W kumite chłopców 9-10 lat V miejsce zdobył  Radek Dubisz. Każdy z uczestników otrzymał medal pamiątkowy oraz dyplom uczestnika  na VII MTK.

limanowa 2017 5.....limanowa 2017 1