Z wielką przyjemnością załączamy wykaz tegorocznych osiągnięć i sukcesów naszych Instruktorów i ich Podopoiecznych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Sukcesy 2017/2018

-----------------------------------------------

Sukcesy 2015/2016

Sukcesy 2016/2017

W dniach 9 -15 września  2017 roku Hania Solarczyk wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo we Włoszech. Zdobyła 3 miejsce .To wielki sukces naszej młodej wokalistki.

DEBIUTY H Solarczyk 2017 1.  DEBIUTY H Solarczyk 2017 3

W dniach 3-7 lipca 2017 roku, Hania Solarczyk, reprezentująca MDK „Dom Harcerza” w Krakowie, zdobyłą 1 nagrodę w kategorii klas 2-4 w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” w Nowym Sączu. Na co dzień Hania jest podopieczną Pani Lucyny Tatary – Rzadek, prowadzącej Studio Piosenki „Debiuty” w naszym domu kultury. Jako laureatka 1 miejsca Hania została nominowana do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo we Włoszech, w którem będzie reprezentować Polskę i MDK „Dom Harcerza” w dniach od 9 do 15 września 2017 r. Pola Solarczyk – młodsza siostra Hani, została także laureatką nagrody specjalnej na festiwalu „Skowroneczek 2017” w Nowym Sączu otrzymując nagrodę dzięcięcego Jury za najlepsze wykonanie piosenki w kategorii do 1 klasy szkoły podstawowej włącznie.

Mistrzostwa Europy Modeli Kosmicznych Włocławek 2017 - złoty medal indywidualnie w kategorii S8D - Adam Koszałka /Kraków.

MDK DH ME Wloclawek 2017 1 . MDK DH ME Wloclawek 2017 2 . MDK DH ME Wloclawek 2017 3

W dniu 17 czerwca 2017 odbył się w Limanowej VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów. W trakcie oficjalnego otwarcia przemawiali: Poseł Wiesław Jańczyk, Poseł Józef Leśniak, Przewodniczący Sejmiku Woj. Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wice Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Kier. Wydz. Promocji Sportu i Turystyki UM Limanowa Jolanta Szyler, Prezes IPA Polska Reg. Limanowa Jarosław Pachut oraz Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Tadeusz Krygowski, który koordynował 64 sędziów z kraji i zagranicy. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju. Zwycięzcom 45 kategorii nagrody wręczali Wice Starosta Mieczysław Uryga, Radny Miasta Limanowa Mieczysław Sukiennik, Prezes IPA Limanowa Jarosław Pachut i Shihan Andrzej Drewniak. Za wyróżnienie zasługują: współpraca z Władzami i sponsorami, wystrój Hali, imponujące nagrody i medale, katering dla sędziów oraz sprawne zakwaterowanie.  W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajął Jasielski Klub Kyokushin, 2 miejsce Małopolski Klub Oyama Wadowice, trzecie miejsce zajął ARS Klub Kyokushinkai Limanowa będący organizatorem mistrzostw, którego liderem jest sensei Arkadiusz Sukiennik. Kraków reprezentował Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza Reymonta 18. W kategorii kata dzieci 7-8 lat brązowy medal zdobył Maciek Klimek, w kata dzieci 9-10 lat brązowy medal zdobył Eryk Więclewicz. W Kata dziewcząt 9-10 lat V miejsce zdobyła Natalia Duszyc, w kata dziewcząt 11-12 lat VI miejsce zdobyła Dorota Wolter.

W kumite chłopców 9-10 lat V miejsce zdobył  Radek Dubisz. Każdy z uczestników otrzymał medal pamiątkowy oraz dyplom uczestnika  na VII MTK.

limanowa 2017 5.....limanowa 2017 1

12 marca 2017 roku odbyły się w MOSiR w Przeworsku Mistrzostwa Makroregionu Południowego Kyokushin Karate z udziałem 270 zawodników reprezentujących 31 ośrodków. Otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworska. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Wożniak. Zawodnicy i zawodniczki  sekcji  Karate  Kyokushin MDK „Dom Harcerza” i MTSR „Sowiniec”  zdobyli trzy medale. Srebrny medal w kumite kobiet +65 kg Natalia Kurowska, brązowy medal w kumite kobiet -60 kg Agata Orkisz, brązowy medal w kumite mężczyzn +80 kg  Filip Trybek.

Dumni z naszych podopiecznych zamykamy pierwszą połowę roku szkolnego 2016 / 2017. Mamy zaszczyt powiadomić Państwa o osiągnięciach naszych wychowanków, którzy dzięki swojej determinacji i wytrwałej pracy, pod fachowym okiem naszych nauczycieli uzyskali imponujące wyniki.

Już z początkiem roku szkolnego reprezentujący naszą placówkę - Piotr Wyżliński oraz Oliwia Kasprzycka zdobyli I miejsca na Mistrzostwach Aeroklubu Krakowskiego na szczeblu Wojewódzkim. (opiekun: p. Tadeusz Kasprzycki)

Kolejnym ogromnym wyróżnieniem było zajęcie 5 miejsca przez Natalię Kurowską na Mistrzostwach Europy Open Karate Kyokushin w Holandii. (opiekun: p. Artur Stecki)

Nie sposób nie wspomnieć o Złotym Dyplomie, który otrzymał Krakowski Chór Młodzieżowy prowadzony przez p. Agnieszkę Trelę-Jochymek na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Kiszyniowie (Mołdawia).

W połowie listopada 2016 roku Pola Solarczyk oraz Aniela Biesiadecka otrzymały wyróżnienia na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, a kolejne trzy uczennice p. Lucyny Tatary-Rzadek - Hanna Solarczyk, Wiktoria Twardosz, Aleksandra Kucharczyk przeszły do finału. Hanna Solarczyk otrzymała też specjalną nagrodę w X Wojewódzki Konkurs Piosenki „Anielska Nuta” w Nowym Sączu, w którym nagrodzono również jej koleżankę Natalię Buszla. Podopieczne p. Lucyny Tatary-Rzadek zgarnęły też nagrody na Wojewódzkim Mikołajowym Konkursie Piosenki  w Chrzanowie ( I miejsce - Pola Solarczyk), IV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gloria” w Kielcach (wyróżnienia - Izabela Janowicz, Pola Solarczyk) oraz na XIV Krakowskim Konkursie Pieśni i Piosenki Polskiej ( III miejsce - Izabela Janowicz).

Reprezentantów Młodzieżowego Domu Kultury nie zabrakło także na Mistrzostwach Krakowa w Karate - Turniej Gwiazdkowy Karate Kyokushin. Miejsca na podium zdobyli:
I miejsce - Aleksandra Zwierzyńska, Maciej Klimek, Natalia Duszyc, Anna Mostowik, Franciszek Dynda, Eryk Bąk, Nicola Kotlarz