MDK „Dom Harcerza" - Przegląd Bożonarodzeniowych Form Teatralnych „…A na ziemi pokój” - 4 stycznia 2023 roku.

4 stycznia 2023 roku MDK „Dom Harcerza” stał się sceną prezentacji Bożonarodzeniowych Form Teatralnych.

Sześćdziesięciu sześciu aktorów z Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krakowie oraz Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży wraz z opiekunami i rodzicami uczestniczyło w duchowej uczcie teatralnej, pełnej zabawy, witalności i zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

Prezentowane spektakle były okazją do kultywowania rodzimych tradycji bożonarodzeniowych oraz wspólnego, radosnego kolędowania. Spotkanie pozwoliło nam także zakosztować tego, iż zabawa w teatr może sprawić radość innym.

Jury Przeglądu Bożonarodzeniowych Form Teatralnych w składzie: Krystyna Marcinkowska, Iwona Konieczkowska, dr Grażyna Teusz, prof. dr hab. Leszek Teusz, po zapoznaniu się z prezentacjami przedstawień, wyraziło uznanie dla wszystkich uczestników Przeglądu i postanowiło przyznać równorzędne nagrody Aniołów Pokoju opiekunom zespołów: Pani Anecie Chruścińskiej za przygotowanie spektakli „ Opowieść wigilijna” i „Mega Hit” oraz Pani Aleksandrze Barczyk, Panu Tadeuszowi Dylawerskiemu i Januszowi Głowaczowi za współczesną formę spektaklu bożonarodzeniowego „Cyrk”.

Jurorzy docenili wkład uczestników i postanowili nagrodzić każdego aktora. Uczestników zespołu z Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krakowie „DONA” za bożonarodzeniowe spektakle. Aktorów ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie za cyrkowe kolędowanie.