dla kogo?

  • Uwaga! Akcja - animacja - uczestnicy w wieku od 11 do 16 lat, oraz od 17 do 19 lat
  • Salon Filmowy - Kręci się! - uczestnicy w wieku od 13 do 16 lat
  • Zespół filmowy „Rozkręceni” - uczestnicy w wieku od 17 do 21 lat

co?

Uwaga! Akcja - animacja  - to zajęcia z animacji poklatkowej, tworzenia krótkich filmów animowanych według własnych pomysłów i z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Tworzenie własnych scenariuszy i storyboardów, postaci i scenografii dla ich przygód. Pokazy filmów podsumowujące pracę uczestników.

Salon Filmowy - Kręci się! - to zajęcia dla wszystkich chcących poznać tajniki filmu i stworzyć swoją etiudę filmową. Zajęcia filmowe obejmują podstawy wiedzy o realizacji filmów (m.in.: plany filmowe, czas w filmie, scenariusz, storyboard, scenopis, oś akcji, kompozycja, montaż) i ćwiczenia praktyczne (realizacja krótkich scenek filmowych) oraz część teoretyczną.

Zespół filmowy „Rozkręceni” - Rozkręć się na film! - Warsztaty skierowane są do młodzieży licealnej i studentów. Celem zajęć jest stworzenie grupy realizacyjnej złożonej z filmowców – zapaleńców, którzy tworzyć będą niezależne produkcje filmowe począwszy od etapu pracy nad scenariuszem filmowym, na postprodukcji skończywszy. Zespół filmowy stworzyć ma kolektyw, który będzie wspólnie pracować nad projektami filmowymi. Spotkania połączone z warsztatami z zakresu, m.in.: scenariusza, storyboardu, scenopisu, języka filmu, kompozycji, inscenizacji, montażu, dadzą podstawy wiedzy i pomogą w pracy nad projektami. Zajęcia rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Inspirują do pracy nad filmami. Pozwalają sprawdzić się w trakcie ćwiczeń. Poznać ciekawych ludzi. I zrealizować  własną etiudę. 

kto prowadzi zajęcia?

  • Sylwia Szczepańska-Horoszko

kiedy odbywają się zajęcia?

  • Uwaga! Akcja – animacja: raz w tygodniu 3 jednostki lekcyjne
  • Salon Filmowy – Kręci się!: raz w tygodniu 3 jednostki lekcyjne
  • Zespół filmowy „Rozkręceni” - raz w tygodniu 3 jednostki lekcyjne

gdzie zapisy?

  • w Sekretariacie MDK „Dom Harcerza” w godzinach od 8.00 do 19.00, telefon 12 637 59 35, 12 637 37 61.
  • bezpośrednio u instruktora, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy w Sekretariacie MDK „Dom Harcerza” w godzinach od 8.00 do 19.00 lub bezpośrednio u instruktora, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.