Wehikuł czasu

To kontynuacja zajęć z ubiegłego roku dotyczących głównie Krakowa, jego historii, legend, postaci związanych z naszym Miastem. Tym razem przeniesiemy się w rożne epoki historyczne, aby poznać to, co najciekawsze w sztuce, architekturze, kulturze.

Przed nami sześć tematów, sześć epok:

• Starożytność – zostań archeologiem
  • Średniowiecze – sztuka witrażu
  • Renesans – niesamowite machiny Leonarda
  • Oświecenie – eksperymenty i wynalazki
  • Secesja – między Wiedniem a Krakowem
  • Modernizm – w pracowni architekta

Zajęcia będą miały charakter praktycznych warsztatów, w ramach których uczestnicy wykonają szereg zadań i projektów.

Kontakt:

ulotka

-------------------------------------------------------------------------------------

Klub Zakochanych w Krakowie (szkoła podstawowa).

To aktywne zajęcia dla szkół podstawowych. W czasie ich trwania zrealizujemy dziesięć tematów. Wspólnie odkryjemy tajemnice Krakowa, jego mniej znaną historie i wydarzenia, które miały tu miejsce. Powstanie Tajemniczy Album Krakowski, składający się z rysunków, zdjęć, wycinków, rymowanek itp., Całość dopełni realizacja animacji poklatkowej. Poznaj swoje Miasto z nami!

Propozycje tematyczne:

• Nie od razu Kraków zbudowano – legendy, anegdoty i prawdziwe historie
  • W średniowiecznym Krakowie – śladami św. Stanisława i Tatarów
  • Jadwiga – święta królowa
  • Na dworze króla Zygmunta i królowej Bony
  • Jak król Zygmunt III Waza przeniósł się do Warszawy i co z tego wynikło
  • Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch Narodów i jego krakowskie ślady
  • Galicyjska opowieść o Krakowie I z nów w wolnej Polsce
  • Sławni ludzie w Krakowie
  • Tajemniczy Album Krakowski

Raz w miesiącu warsztatom może towarzyszyć wycieczka związana z realizowanym tematem. Zajęcia mogą być realizowane jako cykl lub pojedynczy warsztat dotyczący wybranego zagadnienia, w zależności od zapotrzebowania grupy.

Kontakt:

ulotka