Jak zapewne Państwo już wiedzą, we środę 29 kwietnia, odbyły się obrady Rady Miasta Krakowa, w czasie których prezentowane były projekty likwidacji i przekształcenia Młodzieżowych Domów Kultury. Ze strony Radnych padło wiele krytycznych uwag na temat treści proponowanych uchwał, a także trybu postępowania w tej sprawie!!! W efekcie Pan Prezydent wycofał projekty uchwał i zapowiedział powołanie komisji, która będzie pracować nad rozwiązaniem problemu istnienia i formy organizacyjnej placówek. Mamy nadzieję, że w jej obradach będą mogli zaprezentować swoje stanowisko i argumenty także nauczyciele i rodzice.

W ciągu minionego tygodnia, od momentu kiedy dowiedzieliśmy się o planach likwidacji, trwały rozmowy, dyskusje, docierało do nas wiele głosów wsparcia ze strony Państwa – bardzo za wszystkie dziękujemy.

Reakcja Rodziców, byłych i obecnych uczestników zajęć dodaje nam wiary w powodzenie starań o utrzymanie działalności naszej placówki i pozostałych 10 funkcjonujących w Krakowie.

Przed nami długa droga. Raz jeszcze dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie. Świadomość tego, że nie występujemy tylko jako nauczyciele i pracownicy, ale stoją za nami Rodzice naszych uczestników ma ogromną wagę.

Serdecznie dziękujemy!

Dziekujemy2