Tegoroczny Piknik Krowoderski Krakowiacy i Górale odbył się w dniu 28 maja 2016 r. w Parku Jordana. Piknik od lat gromadzi rzesze odbiorców. Jest to wydarzenie dedykowane dzieciom z Krakowa i okolic, ich rodzicom i opiekunom, wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę na wysokim poziomie. Organizatorami Pikniku Krowoderskiego są Radę Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18. Piknik Krowoderski rozpoczął się o godzinie 10.00.

Program Pikniku:

- wystąpiły: Zespół „Krzesany” z Cichego, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak, a także zespoły Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza”: Rockin' Band, Chór Gospel Joyful Voice, Studio Teatralne Stare Miasto, Studio Wokalne, Teatr Tańca „Dzieci Krakowa”, Cheerleaderki, Laureaci Konkursu Piosenki „Debiuty” i uczestnicy Konkursu Piosenki „Singing Kids”.

- pokazy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1.

- odbył się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Roberta Marcinkowskiego, wystąpili także Michał Jurkiewicz i Diana Ciecierska z Zespołem z gościnnym udziałem Andrzeja Sikorowskiego.

Ponadto w ramach Pikniku można było uczestniczyć w grach i zabawach językowych, sportowych, pokazach pracowni modelarstwa lotniczego i kosmicznego, pokazach Policji, warsztatach haftu, garncarstwa czy warsztatach plastycznych. Odbyły się spotkania z Radnymi Dzielnicy V Krowodrza.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
i Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak.