30 września 2023 roku w MDK „Dom Harcerza" odbyły się warsztaty artystyczno-muzyczne dofinansowane w ramach Programu „Krakowski Archipelag Kultury – Kultura Wtajemniczenia".

Warsztaty artmuz 2023

Projekt polegał na wspólnej realizacji prawykonania utworu skomponowanego na zespół perkusyjny, fortepian, sopran oraz elektronikę. Wykonanie zostało poprzedzone warsztatami podczas których uczestnicy mieli możliwość stworzenia własnych instrumentów, które również zostały wykorzystane w utworze. Ponadto podczas warsztatów można było poznać różne instrumenty perkusyjne, a także nauczyć się gry na nich. Zapraszamy na filmowe podsumowanie warsztatów oraz nagranie prawykonania utworu Karola Osmana "Breve regnum - ludens simuns".