3 czerwca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pikniku Krowoderskim. Organizatorem Pikniku jest Rada Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18.

PK 2023 plakat

„Piknik” to wydarzenie, które dedykujemy dzieciom z Krakowa i okolic, ich rodzicom i opiekunom oraz wszystkim zainteresowanym. Tegoroczna, XV już edycja „Pikniku” będzie miała charakter jubileuszowy - jest to już piętnasta edycja tego wydarzenia, jak również 60-lecie Młodzieżowego Domu Kultury „Domu Harcerza” i 30-lecie Orkiestry Staromiejskiej. W czasie „Pikniku” odniesiemy się również do patronów roku 2023 – Jana Matejki i Aleksandra Fredry. Stąd zaplanowane konkursy plastyczne i prezentacje teatralne. „Piknik” będzie także okazją do aktywnego udziału w różnorodnych warsztatach prowadzonych na kilku stanowiskach w czasie trwania wydarzenia (m.in. plastycznych, fotograficznych, pszczelarskich). Skorzystać będzie można z przejażdżek konnych czy spróbować szczęścia w loterii z nagrodami.

„Piknik Krowoderski” to również miejsce prezentacji i promocji młodych talentów. Wśród zespołów dziecięcych i młodzieżowych wystąpią laureaci organizowanego przez MDK „Dom Harcerza” Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids”, Zespół „Debiuty”, a także chór Gospel. Podczas wydarzenia zaprezentuje się, m.in. Rada Dzielnicy V Krowodrza i szkoły działające na jej terenie. Całość zakończy koncert jubileuszowy „Dozwolone do lat 18”.

„Piknik Krowoderski” jest przedsięwzięciem o bogatym i zróżnicowanym programie, wspomaga integrację środowiska Dzielnicy V, jest wydarzeniem o charakterze edukacyjnym służącym wszystkim krakowskim dzieciom i ich rodzinom.

program

Informacje na:

O R G A N I Z A T O R Z Y :

KROWODRZA mdk

P A R T N E R Z Y    M E D I A L N I :

CZASDZIECI RODZINNYKRAKOW   TVP 3  KRKPL DZIENNIKPOLSKI FUNDACJA PROMOCJI KRAKÓW ZAPRASZARadio Plus

Piknik 2023 Logo