Sylwia Szczepańska-Horoszko – Edukacja filmowo-medialna (kierownik działu)
- Absolwentka filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, pedagog. Prowadzi zajęcia, w oparciu o własne programy autorskie z zakresu wiedzy o filmie, a także warsztaty animacji poklatkowej. Zajmuje się realizacją wizualizacji, materiałów informacyjnych i promocyjnych. Organizatorka warsztatów i przeglądów filmowych, współorganizator festiwali filmowych i innych wydarzeń edukacyjno-kulturalnych. Zainteresowania: film, podróże, wycieczki górskie, literatura, kultura w szerokim aspekcie.
Wojciech Jaskółka – Plastyka
- Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – wydział Malarstwa – dyplom z Tkaniny Artystycznej. Studia Pedagogiczne z zakresu wychowania plastycznego ukończył na AGH w Krakowie. Organizator artystycznych wyjazdów, warsztatów, kolonii, i konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży. Wolny twórca w dziedzinie tkaniny artystycznej – prezentuje swe prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych.
Olga Odziemczyk – Plastyka, Odlotowa Plastyka w Modelarni
- Uwielbia tworzyć, podziwiać sztukę tworzoną przez innych i dzielić się swoją wiedzą. Ukończyła studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Klaudia Opoka – Pracownia Nowych Mediów
- Artystka intermedialna z Krakowa, tytuł magistra obroniła na Wydziale Intermediów krakowskiej ASP, gdzie zdobyła także wykształcenie pedagogiczne. Stypendystka Fundacji Sztuki Polskiej ING (2023) oraz programu wymiany badawczej DAAD w Niemczech (2021). Uczestniczka licznych wystaw solowych i grupowych, festiwali oraz rezydencji artystycznych zarówno w kraju, jak i za granicą (Finlandia, Holandia, Indie, Izrael, Niemcy, Słowacja, Szwajcaria). Edukatorka i kuratorka z zamiłowaniem do nowych mediów, działań na styku sztuki i aktywizmu oraz nurtu Art&Science, inicjatyw oddolnych, niezależnych i antyestablishmentowych.
Małgorzata Sienkiewicz – Studio Teatralne STARE MIASTO
- Aktorka związana wieloletnią pracą z Teatrem Groteska, a także Teatrem Barakah, wcześniej z Teatrem STU czy Teatrem Młodych. Wykształcenie: Uniwersytet Jagielloński Filologia Rosyjska o profilu pedagogicznym, Dyplom Aktorski AT im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Zainteresowania: teatr, muzyka, balet, krzyżówki, książki o tematyce kryminalnej „Bardzo lubię pracę z młodzieżą, bo lubię patrzeć na ich rozwój, i jak otwierają się przed widzem, ukazując swoje emocje i ukryte talenty, to bardzo pouczające nawet dla mnie! Kocham ich energię, którą mnie nieustannie zarażają!"
Izabella Szeląg-Zalas – Ceramika, Plastyka
- Nauczycielka plastyki i ceramiki. Wykształcenie: Studia magisterskie w zakresie Wychowania Plastycznego na WSP w Krakowie, Studia podyplomowe w zakresie Arteterapii, Kurs ceramiki I,II,III stopnia. Zainteresowania: malarstwo, ceramika, rękodzieło, turystyka piesza, przejażdżki rowerowe po Krakowie i okolicach, taniec. „Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi dużo radości. Cieszy mnie to, że dzieci o różnych charakterach, temperamentach, predyspozycjach, doświadczeniach znajdują w naszej pracowni swoje miejsce, rozwijają się – nie tylko artystycznie i często pozostają wiele lat. A po jakimś czasie nieobecności wracają… niektórzy ze swoimi dziećmi na zajęcia plastyczne lub po prostu, żeby opowiedzieć, co porabiają w tym dorosłym życiu (często związanym ze sztuką), pogawędzić, powspominać…”
Marta Wojaczyńska – Klub Wędrownego Fotografa
- Krakowianka, magister historii, licencjonowany Przewodnik Miejski po Krakowie, pilot wycieczek. Ukończyła Warsztaty Fotograficzne na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Nauczyciel historii i geografii w polskich szkołach na Łotwie i Białorusi, gdzie współpracowała z miejscowymi organizacjami polonijnymi, polską Ambasadą i lokalnymi mediami. Ukończyła różne formy doskonalenia zawodowego z zakresu historii, pedagogiki, psychologii, informatyki i fotografii. Opracowała program „Działajmy Razem”, jest autorką prezentacji w ramach cyklu „Daleko i Blisko, wspomnienia z podróży” organizowanego przez MDK Dom Harcerza. Brała udział w licznych wystawach i konkursach fotograficznych, w Polsce, Łotwie i Białorusi (Wielokulturowy Festiwal Galicja, Przegląd Lekarski, magazyn Podróże, zamek w Krasiczynie, polska ambasada w Rydze itp.) Zainteresowania: historia, fotografia, podróże i kultura w szerokim pojęciu.
Robert Wyród – Zespół Teatralny ŚWIATTOMY
- Aktor, pedagog. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Uczelnianego Studium Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej, Fundacji Edukacji Artystycznej – Szkoła Baletowa w Krakowie. Twórca Teatru ŚWIATTOMY, od 1990 roku dedykowanego dzieciom i młodzieży z domów dziecka oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych.