co?
- Uwaga! Akcja - animacja (uczestnicy w wieku 9–18 lat)
To kreatywne zajęcia filmowe. W czasie warsztatów realizujemy filmy animowane techniką poklatkową oraz krótkie formy audiowizualne.
Uczestnicy zapoznają się z podstawami technicznymi działania aparatów cyfrowych, zasadami kompozycji, kadrowania i planów filmowych, pracy kamery, języka filmu, operowania światłem, podstaw pracy nad scenariuszem i storyboardem oraz postprodukcją (programy do edycji, montaż, dodawanie muzyki, efekty dźwiękowe). Uczestnicy tworzą filmy według własnych pomysłów i projektów.
W pracy korzystają z różnych technik plastycznych (wycinanka, klocki Lego, materiały sypkie, plastelina, rysunek, kolaż) i animacyjnych. Poznają różne formy audiowizualne. Podsumowaniem pracy są pokazy zrealizowanych filmów, udział w przeglądach i festiwalach filmowych. Najlepsze prace zamieszczane są na kanale You Tube.
Zajęcia uczą kreatywności, cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, uczą zdolności obserwowania, pracy indywidualnej, ale też w zespole, logicznego opowiadania – umiejętności przydatnych w przyszłości w zawodach związanych ze sztukami wizualnymi, graficznymi, ale także w codziennym życiu.
kto prowadzi zajęcia?
- Sylwia Szczepańska-Horoszko
kiedy odbywają się zajęcia?
- zajęcia wg harmonogramu
gdzie zapisy?
- zapisy w zakładce Rekrutacja- (wniosek o przyjęcie na zajęcia w MDK-DH)
- bezpośrednio u nauczyciela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- w sekretariacie MDK „Dom Harcerza” - telefon: 12 637 59 35, 12 637 37 61