co?

  • Uwaga! Akcja animacja (uczestnicy w wieku 11–17 lat)

To kreatywne zajęcia filmowe. W czasie warsztatów realizujemy filmy animowane techniką poklatkową oraz krótkie formy audiowizualnych.

Uczestnicy zapoznają się z podstawami technicznymi działania aparatów cyfrowych, zasadami kompozycji, kadrowania i planów filmowych, pracy kamery, języka filmu, operowania światłem, podstaw pracy nad scenariuszem i storyboardem oraz postprodukcją (programy do edycji, montaż, dodawanie muzyki, efekty dźwiękowe). Uczestnicy tworzą filmy według własnych pomysłów i projektów.

W pracy korzystają z różnych technik plastycznych (wycinanka, klocki Lego, materiały sypkie, plastelina, rysunek, kolaż) i animacyjnych. Poznają różne formy audiowizualne. Podsumowaniem pracy są pokazy zrealizowanych filmów, udział w przeglądach i festiwalach filmowych. Najlepsze prace zamieszczane są na kanale You Tube.

Zajęcia uczą kreatywności, cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, uczą zdolności obserwowania, pracy indywidualnej, ale też w zespole, logicznego opowiadania – umiejętności przydatnych w przyszłości w zawodach związanych ze sztukami wizualnymi, graficznymi, ale także w codziennym życiu.

Zajęcia odbywają się w czwartki w Pracowni Edukacji Medialnej, Reymonta 18, sala 03.

NAUCZYCIEL: Sylwia Szczepańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

--------------------------------------------

  • Edukacja filmowo – medialna

Zajęcia dla grup zorganizowanych i klas oraz uczestników indywidualnych. Celem warsztatów jest zdobycie umiejętności dotyczących tworzenia filmów (wiedza teoretyczna i praktyczna), ich analizy i interpretacji (rozumienie przekazu audiowizualnego), poszerzenie wiedzy z zakresu mediów. W ramach spotkań zapraszamy do:

kto prowadzi zajęcia?

  • Sylwia Szczepańska

kiedy odbywają się zajęcia?

  • zajęcia wg harmonogramu

harmonogram zajęć

gdzie zapisy?

  • bezpośrednio u nauczyciela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • w sekretariacie MDK „Dom Harcerza” - telefon: 12 637 59 35, 12 637 37 61

Uwaga Akcja Animacja przedstawia film pt. „Historia Smoga”.

Film Historia Smoga