W dniach 19-20 listopada 2022 roku, w MDK Dom Harcerza przy ulicy Reymonta 18 w Krakowie odbyły się zawody V edycji Dragon Cubing. Speedcuberzy przyjechali do Krakowa z całej Polski. Najlepszym wystarczy zaledwie kilka sekund na ułożenie kostki. Najpopularniejsza zabawka na świecie ma już prawie 50 lat, a miłośników tej logicznej łamigłówki cały czas przybywa.

Play Kraków - relacja video

28 grudnia 2022 roku o godz. 18.30 zapraszamy do MDK „Dom Harcerza” na kolejny pokaz Cyklu Podróżniczego „Daleko i blisko - wspomnienia z podróży". Spotkanie zatytułowane jest „Turyn - Rezydencje książąt Sabaudzkich". O wyprawie opowie Marta Wojaczyńska. Wstęp wolny!

Studio Piosenki Debiuty oraz Pracownia Emisji Głosu Canzonetta zapraszają 19 grudnia 2022 roku o godz. 18.30 na Koncert Świąteczny w wykonaniu uczestników obu pracowni.

plakat

Klub Kyokushin MDK „DH” zaprasza 10 grudnia 2022 roku (sobota) na Turnieju Gwiazdkowy Kyokushin do Hali Sportowej MDK „DH” w Krakowie przy ul. Reymonta 18.

Orientacyjny program zawodów:

• 09.00-10.30 - przyjazd zawodników, weryfikacja i rejestracja,
  • 10.30-10.50 - narada sędziów,
  • 11.00-13.00 - otwarcie turnieju, eliminacje : 5 technik, kata,
  • 13.30-15.30 - finały: 5technik, kata, walki reżyserowane, dekoracja zwycięzców oraz zakończenie turnieju.

regulamin i program

Rusza miejski projekt profilaktyczny pod hasłem „Ogarniam życie”.

#OGARNIAM ŻYCIE

24 listopada 2022 roku w Hali MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbyła się konferencja inaugurująca nowy projekt profilaktyczno-edukacyjny, będący odpowiedzią na niepokojące zjawisko wczesnej inicjacji alkoholowej wśród dzieci i młodzieży.

Przesłanie Pani Anny Korfel-Jasińskiej Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki dotyczące nowego miejskiego projektu #OGARNIAM ŻYCIE.

Konferencja Ogarniam ycie 2022 15

6 i 7 grudnia 2022 roku zapraszamy na „Spotkanie z Mikołajem". Zabawa dla dzieci w wieku 3-6 lat rozpocznie się o godz. 16.00 a dla dzieci starszych (7-9 lat) o godz. 18.00.

Uwaga! Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na „Spotkania z Mikołajem".

plakat

19 listopada 2022 odbyła się uroczystość składania wieńców przy pamiątkowym krzyżu pod Kopcem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Apel był ostatnim etapem gry terenowej, w której brali udział jeźdźcy z ORIRK „TABUN”. W ramach gry uczestnicy w grupach (patrolach) przygotowali tabla o tematyce historycznej. Następnie konno, rowerem lub na piechotę pokonali wyznaczoną na mapie trasę, odpowiadając na punktach kontrolnych na pytania z zakresu historii Polski.

MDK DH Piknik Patriot 2022 2 . MDK DH Piknik Patriot 2022 4 . MDK DH Piknik Patriot 2022 5

Program apelu pod Kopcem Marszałka Józefa Piłsudskiego:

• 14.00 - Dekoracja uczestników konnych patroli i pozostałych uczestników gry terenowej.
  • 14.10 – Złożenie wieńców przy pamiątkowym krzyżu pod Kopcem Marszałka Piłsudskiego.
  • 14.15 – Odśpiewanie pieśni patriotycznych.

plakat

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do pracowni Teatru Tańca „Saltare”. Jeśli lubisz się ruszać, a na scenie czujesz się jak ryba w wodzie to te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Pracujemy w trzech grupach wiekowych: Grupa I zaprasza dzieci w wieku od 8 do 11 lat, grupa druga to przedział wiekowy od 12 do 14 lat, natomiast grupa najstarsza przyjmuje osoby od 15 roku życia. Oczywiście widełki są ruchome i wszystko zależy od chęci, rozwoju i dyspozycyjności dziecka.

Dzięki naszym zajęciom:

• dowiesz się czym jest teatr tańca
  • poznasz technikę tańca współczesnego
  • rozwiniesz kondycję
  • poprawisz koordynację ruchową
  • popracujesz w oparciu o takie pojęcia jak: ciężar ciała i jego relacja z oddechem, praca z podłogą w rozluźnieniu, policentryzm ruchu, improwizacja ruchowa w oparciu o pracę ze zmysłami, partnerowania
  • rozwiniesz wyobraźnię przestrzenno-ruchową
  • obudzisz swoją świadomość ciała.

Kiedy?

• Grupa I: poniedziałki i środy 15:45-16:30
  • Grupa II: poniedziałki 16:45-18:15 oraz środy w godzinach 18:15-19:00
  • Grupa III: poniedziałki 18:15-20:00 oraz środy w godzinach 16:45-18:15

Gdzie?

• Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18.

Kontakt: