Serdecznie zapraszamy na koncert pastorałkowy Studia Piosenki Debiuty i Pracowni Emisji Głosu Canzonetta 20 grudnia 2023 roku o godzinie 18.00.

Pastoralka 2023 plakat

Kolejne - 62 Zawody Latających Modeli Kartonowych odbyły się 2 grudnia 2023 roku w hali sportowej MDK „Dom Harcerza". Organizatorami zmagań były: Pracownia modelarstwa lotniczego i kosmicznego oraz Szczep 19 KLDH Słoneczne Drogi im. Żwirki i Wigury.

MDK DH Zawody Modeli Kartonowych 2023 22

Informujemy o wyborach do Rad Dzielnic Miasta Krakowa, które zostały zarządzone przez Radę Miasta Krakowa na 10 grudnia 2023 roku. Szczegółowe informacje o wyborach można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa pod adresem: www.bip.krakow.pl/wyborydzielnice

Wybory RD 2023 ban

MDK „Dom Harcerza" oraz MTSR „Sowiniec" zapraszają w sobotę 16 grudnia 2023 roku do hali sportowej na Gwiazdkowy Turniej  Kyokushin.

TG2 2023

Otwarte Spotkania z Grą Historyczną i Strategiczną są imprezą organizowaną przez Sekcje Gier Koła Naukowego Historyków Studentów UJ. To okazja do poznania bogactwa gier historycznych i zagrania w nie.

MDK DH Gry Historyczzne 2023 3 MDK DH Gry Historyczzne 2023 1

Podczas spotkań można pograć w wiele wyjątkowych historycznych gier strategicznych: Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego, Virgin, Queen, Sekigahara, 1863, Sciezki Chwały, Orzeł i Gwiazda, Zimna Wojna i wiele innych. To także mozliwość odkrycia bogactwa dawnych gier z różnych epok i kultur: szachy Wikingów, gry Starożytnych, gry Majów itd. i tradycyjnych szachów. Spotkania to wyjątkowa okazja do pogrania w wspaniałe gry bitewne: systemy DBA, Ogniem i Mieczem, Battlegroup Kursk itd.

 XV Konwent Krakowski miał miejsce w MDK „Dom Harcerza”, w dniach 24-26 listopada 2023 roku.

23 listopada 2023 roku w Hali MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbyła się kolejna konferencja dotycząca projektu profilaktyczno-edukacyjnego #OGARNIAM ŻYCIE, będącego odpowiedzią na niepokojące zjawisko wczesnej inicjacji alkoholowej wśród dzieci i młodzieży.

Ogarniamycie 2023 1

Zapraszamy do udziału w II Przeglądzie Bożonarodzeniowych Form Teatralnych „…A na ziemi pokój.”

Przeglad Bozonarodzeniowy 2024 plakat

Uczestnikami Przeglądu mogą być grupy teatralne placówek oświatowych Gminy Miejskiej Kraków (publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe). Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia 2023 roku. Celem Przeglądu jest, m.in.: kultywowanie rodzimych tradycji bożonarodzeniowych i obyczajów, rozwijanie poczucia poszanowania dla dziedzictwa kulturowego, promowanie edukacji w zakresie wiedzy o polskich, bożonarodzeniowych tradycjach kulturowych,

regulamin i zgłoszenie

Marysia Orkisz zerwała kitę - Hubertus 2023!

MDK DH tabun 7

To kolejna, trzydziesta dziewiąta edycja tej imprezy w naszym klubie. Tym razem odbywała się dzień po właściwym święcie patrona jeźdźców św. Huberta, czyli w sobotę 4 listopada 2023 roku. Mimo pewnych obaw, sobota okazała się pięknym i bardzo ciepłym dniem, prawdziwa złota polska jesień, co ucieszyło nie tylko biorących udział w gotniwie jeźdźców, ale i licznie zgromadzonych widzów.

Warto dodać, że w tym roku odbyła się też pierwsza edycja „Poszukiwania lisa" - imprezy przeznaczonej dla nieco młodszych uczestników, w czasie której wspólnie przemierzają teren, szukając nie tylko Lisa, ale też właściwej trasy, a podczas przejścia wykonując różne ciekawe zadania. Wesoła gromada młodych ludzi także dostała zasłużone nagrody!

Po dekoracji nastąpiła runda honorowa prowadzona przez nową Lisicę, czyli Marysię Orkisza, a potem przyszedł czas na chwilę wypoczynku. Jeźdźcy zsiedli z koni, mieli czas aby napić się herbaty i podzielić z widzami swoimi wrażeniami.

Program imprezy:

  • 12.00 - uroczysty wyjazd z ujeżdżalni
  • 14.00 - gonitwa na łące hubertusowej
  • 15.00 - ognisko i bigos w Tabunie