Ogólnopolski Konkurs „Każdy Polak gra i śpiewa Polsce” ma na celu pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa, poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej oraz kultywowanie tradycji wspólnego wykonywania polskich pieśni patriotycznych. Uczestnicy mogą rywalizować w trzech grupach wiekowych. Organizatorem Konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” oraz działające w nim Studio Piosenki „Debiuty” i Pracownia Emisji Głosu „Canzonetta”. Współorganizatorem wydarzenia jest Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Patronami medialnymi zostało Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz Radio Plus. Sponsorem nagród w konkursie są organizatorzy oraz firma Lwomik.

Konkurs 2021

Konkurs 2022