„Never ending story”- wizyta studyjna, która odbyła się w Krakowie w dniach 4–9 listopada 2013 r. Uczestniczyli w niej przedstawiciele organizacji zajmujących się pracą z młodzieżą z Francji (Comite de Jumelage de Creteil i Ville de Creteil), Hiszpanii (Asociación Cultural YOUROPÍA), Włoch (Associazione di Promozione Sociale POLONIK) oraz dwóch krakowskich placówek wychowania pozaszkolnego: Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego i Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”.

Projekt ten był współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Celem wizyty było poznanie różnych miejsc i propozycji programowych kierowanych do dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń i dyskusje, próba przygotowania projektów, które chcielibyśmy zrealizować z naszymi partnerami. Program wizyty zawierał spotkania w kilku ośrodkach pracy z młodzieżą usytuowanych w specyficznych miejscach: Synagoga Poppera w centrum żydowskiej dzielnicy Kazimierz, MDK im. K.I. Gałczyńskiego działającym w dwóch lokalizacjach w dzielnicy Podgórze, MDK-Fort 49 w jednym z po austriackich fortów Twierdzy Kraków, MDK ”Dom Harcerza” na obrzeżach Parku dr Jordana oraz w podkrakowskiej Olszanicy. Chcieliśmy pokazać , z jednej strony jak lokalizacja wpływa na program działalności ,z drugiej zaś jak można to wykorzystać tworząc programy dla młodzieży. W czasie SSV odbyły się także warsztaty z zakresu „Porozumiewania się bez przemocy”, wieczór miedzykulturowy, warsztaty nt tworzenia nowych projektów w przyszłości. Uczestnicy wizyty mieli także możliwość zwiedzania podziemi Rynku Głównego oraz wysłuchania koncertu muzyki klezmerskiej w Synagodze Izaaka. W czasie naszej wizyty studyjnej powstało wiele nowych pomysłów na kolejne wspólne projekty realizowane z naszymi partnerami.