W dniu 14.05.16 w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się III Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate z udziałem 81 zawodników reprezentujących 43 akademickie uczelnie. Otwarcia dokonał Wiceprezes Polskiego Zwiazku Karate shihan Andrzej Drewniak oraz Kierownik SWFiS UJ dr Witold Ziara. Sędzią technicznym był shihan Jacek Czerniec. Bezpośrednim organizatorem trener Artur Stecki.

W klasyfikacji drużynowej sekcja SWFiS UJ prowadzona przez trenera Artura Steckiego zajęła II miejsce, I miejsce  AGH , III miejsce AWF Kraków.

W kategorii kumite mężczyzn -65 kg złoty medal zdobył Paweł Kubica UJ(MDK”DH”), w kata kobiet złoty medal zdobyła Anna Lisowska UJ, brązowe medale w kategorii kumite  kobiet -60 kg zdobyła Maja Poklewska UJ(MDK”DH”) oraz Agata Orkisz UJ(MDK”DH”). Trenerem klubu karate MDK „DH” jest sensei Artur Stecki.