Wszystkich muzycznych pasjonatów już dziś zapraszamy na koncert promujący nową płytę zespołu „Bez Zobowiązań” Greeland Song! Koncert będzie wyjątkową okazją do spotkania z prawdziwymi wirtuozami gatunku znanego jako poezja śpiewana – Robertem Marcinkowskim, Grzegorzem Śmiałowskim i Marco Trimboli. Kunsztowne połączenie słowa i muzyki wybrzmi w niecodziennych aranżacjach zespołu „Bez zobowiązań”.

• 26.05.2023 r. godz. 18:30
  • MDK „Dom Harcerza” Ul. Reymonta 18, Kraków

Zapraszamy!

Ścieżki Roberta i Grzegorza zetknęły się w 1995 roku w chatce na Niemcowej w Beskidzie Sądeckim i jak do tej pory nierozerwalnie przeplatają się muzycznie, tworząc nieformalną grupę „Bez Zobowiązań”. W 2004 roku nagrali płytę Szałosolot z towarzyszeniem innych muzyków, łącznie w siedmioosobowym składzie. W 2014 roku dołączył do nich Marco, który od razu zdobył sympatię publiczności. Obecnie zespół wydał nową płytę Greeland Song, której utwory będzie można usłyszeć na najbliższym koncercie.

Koncert 05 2023 plakat

Robert Marcinkowski – krakowski architekt i nauczyciel akademicki, przekazujący z pasją wiedzę studentom by jak lubi mawiać niedaleko padał strop od ściany:). Poeta, fotograf, muzyk. Ma w dorobku sporo prezentacji autorskich, głównie poetycko-plastyczno-muzycznych, lecz także wystawy rysunków i fotografii. W bluesach i bosanovach czuje się jak ryba w wodzie. Jak mało kto potrafi ująć świat w słowa i muzykę. Gdy nie przekazuje wiedzy budowlanej – chętnie podróżuje. Jego obserwacje świata zaowocowały powstaniem kilku tomów wierszy i kilkudziesięciu piosenek. Czynnie działa w kilku środowiskach poetyckich.

Grzegorz Śmiałowski – pochodzący z Rzeszowa, pasjonat i miłośnik gór, oddany im bezgranicznie. W 2005 roku wybrał Bieszczady by tam żyć. Czy w Bieszczadach zakochany? Nie tylko. Także w innych górach. Dlaczego jednak Bieszczady? Bo nie da się żyć wszędzie naraz, a one miały to coś. Dziś po tylu latach, zważywszy na rozwój i komercjalizację tego miejsca jest to trudna miłość ale chyba jednak miłość. By móc tu żyć wybrał dość oryginalny sposób – ochronę granic. Talentów pisarskich mu poskąpiono ale mmm muzycznie – sporo osób wie, że coś niecoś mu czasem wychodzi i to nie z tego ani z owego, a na gitarze.

Marco Trimboli – inicjator powstania płyty „GRELLAND SONG”. Jak samo nazwisko sugeruje – autentyczny Włoch ze słonecznej Italii:) Człowiek niezwykle pogodny i pozytywny. Perkusista, który umiejętności swe szlifował w Krakowskiej Szkole Jazzu i występuje z kilkoma zespołami na różnych scenach muzycznych. Zapalony miłośnik wędrówek rowerowych i górskich. Pewnego dnia serce skradła mu córka Roberta, Ula – i dziś Marco ma dwie ojczyzny. Na stałe mieszka w Krakowie zajmując się oprócz grania, podtrzymywaniem istnienia międzynarodowych korporacji, oraz nauczaniem języków obcych.