Trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Każdy Polak gra i śpiewa Polsce” była nakierowana na wykonania solowe oraz w duecie. Konkurs miał na celu pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa, poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej oraz kultywowanie tradycji wspólnego wykonywania polskich pieśni patriotycznych. Organizatorem Konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” oraz działające w nim Studio Piosenki „Debiuty” i Pracownia Emisji Głosu „Canzonetta”. Współorganizatorem wydarzenia była Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Patronatem medialnym objął wydarzenie portal rodzinny-krakow.pl, czas dzieci.pl, Kraków Zaprasza oraz Fundacja Promocji Kultury. Sponsorem nagród w konkursie byli organizatorzy oraz firma Lwomik.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w Sali Widowiskowej w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie w dniu 18.11 w formie przesłuchań otwartych. Uczestnicy mogli rywalizować w trzech grupach wiekowych oraz w dwóch kategoriach. Wymogi formalne spełniło 50 podmiotów wykonawczych. W sumie podczas przesłuchań zaprezentowało się 60 uczestników pod opieką 40 nauczycieli. Jury, które obradowało w składzie: Przewodniczący – Karol Osman, Joanna Knapik- Grodecka oraz Aleksandra Staszewska przyznało 16 nagród i 3 wyróżnienia. Nagrody zostały wręczone na Uroczystej Gali, która odbyła się w dniu przesłuchań, w której wzięli udział uczestnicy, opiekunowie oraz zaproszeni goście – w sumie ponad 100 osób.