Lokalizacja
Nasz „Fort 39” Olszanica położony jest 10 km od Starego Miasta, nieopodal Lasku Wolskiego- największej zielonej enklawy na mapie Krakowie. W Lasku znajduje się Ogród Zoologiczny oraz klika polan wypoczynkowych. Niedaleko znajduję się Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym cyklicznie odbywają się „Wieczory z gwiazdami”. Z Fortu roztacza się widok na pola, łąki i końskie pastwiska. Jest to spokojne miejsce, otoczone przyrodą- pomimo bliskiego sąsiedztwa gwarnego miasta.
Dojazd
Do Fortu dojechać można Komunikacją Miejską. Na najbliższego przystanek „Kosmowskiej” dojeżdża autobus nr 102 (jadący w kierunku Bielany). Przystanek znajduję się ok 400 metrów od Fortu.
Można również dojechać autobusem 152 oraz 252 wysiadając na przystanku „Olszanica Kapliczka” jednak czeka nas wtedy spacer pod górę leśną ścieżką.
Dla zmotoryzowanych gości przygotowany jest bezpieczny i przestronny parking.
Kierując się pod adres Ireny Kosmowskiej 12 należy zwrócić uwagę, że wjazd do naszego Ośrodka prowadzi od ulicy Rzepichy.

To taka uproszczona mapka dojazdu do Fortu i Tabuna:

A tu możecie odnaleźć położenie "Fortu 39" na mapce zamieszczonej na stronie mapa.szukacz.pl - jest troszkę dokładniejsza od naszego szkicu!