Nasz Ośrodek to ponad stuletni oryginalnie zachowany fort, wchodzący w skład austriackiej Twierdzy Kraków. Pod okiem konserwatora zabytków wyremontowano wszystkie pomieszczenia i dostosowano je do potrzeb noclegowych. Obecnie „Fort 39” pełni rolę schroniska młodzieżowego.
Oprócz noclegów oferujemy również wynajem Fortu 39 do organizacji kameralnych szkoleń lub spotkań okolicznościowych (urodzin, chrztów, komunii).
Na terenie naszego Ośrodka znajduję się zadaszona wiata z grillem. A od wiosny do jesieni można skorzystać z dwóch dużych namiotów, każdy z nich pomieści ok 50 osób.
„Fort 39” organizuje niewielkie szkolenia- bieżące informacje znajdują się na stronie facebookowej.
Ponadto, korzystając z sąsiedztwa zaprzyjaźnionego Ośrodka Rehabilitacji i Rekreacji Konnej „Tabun” przygotowujemy lekcje przyrody i spotkania z koniem dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Część hotelowa

Wystrój części hotelowej przybliża naszym gościom historię krakowskich fortów. Dysponujemy trzema pokojami 8-osobowymi i jednym pokojem 2-osobowym, wyposażonym w piętrowe łóżka. Łącznie „Fort 39” posiada 26 miejsc noclegowych. W 2017 roku przeprowadziliśmy gruntowny remont toalet oraz prysznicy oddając w ręce naszych gości nowoczesne i czyste zaplecze sanitarne.
Do dyspozycji odwiedzających pozostawiamy świetlicę z TV oraz w pełni wyposażoną kuchnię z niewielką jadalnią.

 

Spotkania okolicznościowe, grill, szkolenia

Oferujemy wynajem na wyłączność fortowej świetlicy wraz z zadaszoną wiatą z grillem dla osób organizujących spotkania okolicznościowe- w naszym Ośrodku obywały się m. in. komunie, rocznice, przyjęcia. Dysponujemy pełną zastawą na ok 40 osób. Możliwość zamówienia cateringu.
Nasza świetlica przeznaczona jest dla ok 25 osób. Od wiosny do jesieni przed Fortem 39 rozstawione są duże namioty z ławami dla około 100 osób.
Zadaszona altanka z grillem to idealne miejsce na spotkania przy ognisku. Jej położenie zapewnia użytkownikom kameralny nastrój. Rozstawione wokół paleniska ławy pomieszczą około 30 osób.
Ponadto Fort 39 organizuje niewielkie szkolenia z zakresu jeździectwa, weterynarii, hipoterapii i wiele innych. Bieżące informacje na temat szkoleń znajdą Państwo na naszej stronie facebookowej.

Lekcje przyrody

Zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych na żywą lekcję przyrody organizowaną przez Ośrodek Szkolno- Wypoczynkowy „Fort 39” w Olszanicy.
Lekcja przyrody ”Co to jest za koń!”
W Ofercie:
- „Gdzie śpią konie” czyli wycieczka do naszej stajni- zwiedzanie stajni, jak wygląda koński dom, czym zajmuje się stajenny.
-„Co koń je na śniadanie” czyli nauka o żywieniu konia (jak odróżnić siano od słomy, jak wygląda owies)
- „Gdzie jest grzywa, a gdzie ogon”- zapoznaniem z koniem, końskie zwyczaje, końska mowa ciała, rasy konia, umaszczenie końskie, pielęgnacja konia.
- „Jak wygląda koński dzień”- jak pracują konie w naszym Ośrodku (jazda konna, hipoterapia)- wycieczka na ujeżdżalnie- mini tor przeszkód do pokonania. Jak konie odpoczywają (wycieczka na pastwisko).
-Gry i zabawy edukacyjne sprawdzające zdobytą wiedzę.
- Po lekcji zapraszamy na spotkanie przy grillu lub wewnątrz naszego Fortu. Możliwość zamówienia cateringu.