MDK Dom Harcerza

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”

Aktualności

Konkurs Językowo–Plastyczny „NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA ŚWIATA”

15 maja 2014 roku o godz. 18.00 w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 nastąpi ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz wernisaż prac nagrodzonych i wyróżnionych Konkursu Językowo–Plastycznego „NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA ŚWIATA”. Wystawa pokonkursowa trwać będzie do końca maja. Zapraszamy!

więcej

WERTIKAL – Rajd Naddunajskim Szlakiem Rowerowym (Wiedeń – Budapeszt)!

Jeżeli nie macie jeszcze planów na długi majowy weekend zapraszamy na Rajd Naddunajskim Szlakiem Rowerowym (Wiedeń – Budapeszt). Trasa o długości 310 km w 4 dni!

  • Termin: 30.04 – 4.05.2014 roku.
  • Wyjazd 30 kwietnia o godzinie 23.00 busem z przyczepą rowerową.
  • Powrót 4 maja wieczorem.
  • Szczegółowe informacje – Bogdan Stefański (tel. 604 417 184)

Ostatnie wolne miejsca, zapraszamy!

więcej

Przesłuchania II Krakowskiego Festiwalu Piosenki „DEBIUTY”

Serdecznie zapraszamy 26 kwietnia 2014 roku od godziny 10.00 do wzięcia udziału w przesłuchaniach II Krakowskiego Festiwalu Piosenki „DEBIUTY”.
W konkursie mogą brać udział soliści i zespoły w wieku przedszkolnym oraz młodzież ze szkół podstawowych.
więcej

HAPpY KIdS DISCO – „Wiosenne przytupy”

Pracownia HAPpY KIdS zaprasza dzieci z wszystkich pracowni MDK „DH” z rodzicami lub bez na taneczne „Wiosenne przytupy”. Impreza odbędzie się 25 kwietnia 2014 roku (piątek) w godz. 18.00 – 19.30. W programie: konkursy, zabawy i tańce pod czujnym okiem naszego gościa Sławomira Turskiego – uczestnika „Tańca z Gwiazdami”.

ZAPRASZAMY!

więcej

Rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2014/2015 w MDK „DH”!

Uczestnicy zajęć prowadzonych przez MDK „Dom Harcerza” zamierzający kontynuować udział w zajęciach w roku szkolnym 2014/2015 proszeni są o składanie deklaracji uczestnictwa w terminie do 30 maja 2014 roku.

Deklaracje dostępne są w Sekretariacie MDK „DH” przy ul. Reymonta 18 oraz u instruktorów prowadzących zajęcia.

więcej

ORiRK „Tabun” – RAJDOWA MAJÓWKA

1 i 2 maja 2014 roku zapraszamy klubowiczów, którzy ukończyli 16 lat i lubią jazdy terenowe na Rajdową Majówkę w Tabunie. Szczegółowe informacje już wkrótce na stronie klubu. Lista zgłoszeń rajdu jest zawieszona w klubie na drzwiach świetlicy. Liczba uczestników jest ograniczona ilością koni do 12 osób. Obowiązkowym wyposażeniem uczestników powinien być dobry humor!

więcej

V Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „SINGING KIDS”

MDK „Dom Harcerza” zaprasza do wzięcia udziału w V edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „SINGING KIDS”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jego celem jest nauka języka angielskiego, poznanie kultury krajów anglosaskich oraz rozśpiewanie młodego pokolenia. Przesłuchania odbędą się 20 maja 2014 roku w MDK „DH” przy ul. Reymonta 18. Wręczenie nagród i koncert laureatów odbędzie się na estradzie 31 maja 2014 roku podczas „Pikniku Krowoderskiego”. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 maja 2014 roku!

więcej

KALENDARZ IMPREZ – MDK „Dom Harcerza”

„Fantazja to wieczna wiosna” - Friedrich Schiller

więcej

Wiosenne Warsztaty Artystyczne w Groniu!

Pracownia Plastyczna MDK „Dom Harcerza” zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w Wiosennych Warsztatach Artystycznych w Groniu w dniach 16-18 maja 2014 roku. W programie przewidziane są: wycieczki po uroczych zakątkach Podhala, plenery plastyczne, gry, zabawy, watra. Trzy samodzielne dni poza domem pełne przygód. Wyjazd autokarem w piątek z parkingu MDK „DH” o godz. 9.00. Powrót przewidziany jest w niedzielę na godz. 18.00. Koszt warsztatów z wyżywieniem dla uczestników MDK „DH” – 180zł. Szczegółowe informacje i zapisy u instruktorów: p. Wojciecha Jaskółki i p. Izabelli Szeląg.

ZAPRASZAMY!

więcej

Sukcesy naszej uczestniczki

Hania Solarczyk – solistka Studia Piosenki „Debiuty” otrzymała:

  • nominację do finału XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Częstochowie,
  • nominację do finału XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolskie 2014″,
  • wyróżnienie w przesłuchaniach wstępnych  w Krakowie Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”,
  • I miejsce w I Regionalnym Konkursie Wokalnym ” Śpiewamy bo warto”.
więcej

Bajkowy Piknik Krowoderski w MDK „DH” na Reymonta 18

Zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” 31 maja od godziny 10.00 na Bajkowy Piknik Krowoderski. W programie Pikniku znajdą się występy zespołów dziecięcych, w tym folklorystycznych (Słowianki, Krakowiak, Iskierki), gry i zabawy językowe, sportowe, taneczne, przejażdżki konne, dmuchana zjeżdżalnia, „Guzikowa przygoda”, malowanie twarzy, a także koncert krakowskiej artystki Kingi Rataj z zespołem. W czasie Pikniku Radni Dzielnicy V wręczą także nagrody dla „Ludzi z pasją”. Zapraszamy również do udziału w konkursie na najlepszy strój bajkowy. Szczegóły wydarzenia i program wkrótce!

. . ..

więcej

Finał XX krakowskiej edycji „8 Wspaniałych”

7 kwietnia 2014 roku w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbył się Finał XX krakowskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Została głoszenia ósemka laureatów – reprezentantów Krakowa w edycji ogólnopolskiej. Uroczystość ubarwił występ Studia Piosenki „Debiuty” z MDK „Dom Harcerza”.

więcej

„LATO W MIEŚCIE” w Olszanicy

W dniach od 30 czerwca do 25 lipca 2014 roku zapraszamy na zajęcia organizowane w ramach Akcji „LATO W MIEŚCIE” do Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego „FORT 39” w Olszanicy.

Zapisy prowadzone będą w Sekretariacie MDK „DH” od 5 maja 2014 roku.

więcej

„Język to najkrótsza droga do świata” – konkurs językowy

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Reymonta 18, zaprasza do udziału w XI edycji konkursu językowego „Język to najkrótsza droga do świata”. Tematem konkursu są „Najpiękniejsze miasta świata”. Cel konkursu to zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych. Znajomość języka obcego jest najlepszym sposobem porozumiewania się między ludźmi na świecie. Poznając język innego kraju poznajemy też jego kulturę.

więcej

Krakowska Karta Rodzinna 4+

Dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 4+ udział w zajęciach organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” jest bezpłatny według oferty. Zajęcia odbywają się w siedzibie placówki przy ul. Reymonta 18.

więcej

„DEBIUTY” w TVN

23 marca 2014 r dzieci ze Studia Piosenki „Debiuty”: Hania Solarczyk i Oliwia Kasprzycka oraz Zosia Ryło i Kinga Kasprzycka z „Debiutków” wzięły udział w nakręceniu reklamy Promos Fundacji TVN wraz z podopiecznymi fundacji bliźniakami chorymi na porażenie mózgowe na zaproszenie redaktor TVN Katarzyny Vanevskiej. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób mogliśmy się przyczynić do niesienia pomocy chorym dzieciom.

więcej

Srebrny medal w karate!

Kolejny sukces wychowanki Klubu Karate Kyokushin MDK „Dom Harcerza” w Mistrzostwach Makroregionu Południowego 8 marca 2014 roku w Sanoku. Alicja Szajta zdobyła srebrny medal w kumite kobiet!

więcej

Studium wokalne – zapisy

Jeśli śpiew jest twoim drugim ja śpiewasz wszędzie – w szkole, domu, tramwaju i chciałbyś spotkać podczas zajęć innych pasjonatów śpiewu, poznać różne techniki wokalne, szkolić głos śpiewając swoje ulubione utwory lub poznając nowy repertuar, to zapraszamy na nowe zajęcia w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18. Zajęcia skierowane są dla młodzieży w wieku 13-21 lat. Studium prowadzi pani Agnieszka Trela-Jochymek.
więcej

Koncert Rockin’ Band!

28 lutego 2014 roku w Sali Widowiskowej MDK „DH” odbył się koncert uczestników pracowni Rockin’ Band. Zgromadzona publiczność gromko oklaskiwała młodych wykonawców, którzy zaprezentowali znane hity anglojęzycznej muzyki rozrywkowej. Wszyscy bawili się doskonale! Jak widać nauka języka nie musi być nudna!

więcej

Klub narciarski „WERTIKAL” zaprasza!

Jeżeli chcecie pod okiem instruktora uczyć się i doskonalić jazdę na nartach – zapraszamy do nas. Aby bezpiecznie i z pełną satysfakcją korzystać z uroków narciarstwa należy odpowiednio się do tego przygotować. Dla tych co ćwiczą w szkole, gdzie „WF jest fajny” proponujemy dołożyć jeszcze nasze – klubowe przygotowywania kondycyjne do sezonu. U nas na cotygodniowych zajęciach (treningach) zdobędziecie siłę i tężyznę fizyczną potrzebną wkrótce na nartach.

Zapraszają instruktorzy Klubu „Wertikal”

więcej

DEBIUTY – I miejsce w przeglądzie kolęd!

Uczestniczka Studia Piosenki „DEBIUTY” Natalia Czyż zdobyła I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 26 stycznia 2014 roku w Centrum Kultury w Proszowicach.

więcej

ZAPRASZAMY DO NASZYCH OŚRODKÓW!

Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „FORT 39”

30-240 Kraków-Olszanica ul. Kosmowskiej 12
tel. 12 623 80 22
e-mail: biuro@mdk-dh.krakow.pl

Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „Na Kamieńcu”

34-513 Chochołów k/Zakopanego
tel. 18 275 74 79
e-mail: osrodekchocholow@neostrada.pl

Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „Pod Durbaszką”

34-460 Szczawnica-Jaworki Skr. poczt. nr 2
tel. 18 262 25 47
e-mail: gosw@durbaszka.pl

Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun”

30-240 Kraków-Olszanica ul. Kosmowskiej 12a
tel. 12 623 82 37, 12 623 80 62
e-mail: klub@tabun.com.pl

więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Hit Counter provided by technology news