MDK Dom Harcerza

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”

Aktualności

Akcja „Zima w mieście”

W dniach 16-20 oraz 23-27 lutego 2015 roku zapraszamy na zajęcia organizowane w ramach Akcji „Zima w mieście” do Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18. Zapisy w Sekretariacie MDK „DH” od 19 stycznia br.

więcej

Ferie w Tabunie 2015

Zapraszamy na zajęcia organizowane w naszym klubie w czasie ferii zimowych w terminach:

  • I tydzień: 16-20.02.2015
  • II tydzień: 23-27.02.2015

Zajęcia przewidziane są w godzinach od 9.00 do 16.00. W ramach zajęć m. in.  godzinna jazda konna, drugie śniadanie, obiad. Zapisy dla klubowiczów od 7 stycznia a dla pozostałych zainteresowanych osób od 19 stycznia 2015 roku.

więcej

Dodatkowe spotkanie – ERASMUS+!

Ze względu na duże zainteresowanie organizowanymi przez naszą placówkę spotkaniami informacyjnymi dotyczącymi zasad programu ERASMUS+ zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dodatkowego spotkania w dniu 28 stycznia 2015 (środa) w godz. 11.00 – 14.00.

Spotkanie to będzie dotyczyło trzech sektorów programu ERASMUS+:

  • program „Erasmus+” Młodzież
  • program „Erasmus+” Edukacja Szkolna
  • program „Erasmus+” Kształcenie i Szkolenie Zawodowe
więcej

ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Warsztaty artystyczne w Chochołowie odbędą się od 14.02. do 21.02.2015 roku. Podczas pobytu w ośrodku „Na Kamieńcu” uczestnicy wezmą udział w zajęciach wokalnych, będą pracować nad wizerunkiem scenicznym, a także opracują i zaprezentują krótkie formy teatralne. Dużą część czasu wykorzystają także na zajęcia na świeżym powietrzu. Uczestnicy będą uczyć się m. in. metod „szybkiego czytania i zapamiętywania”.

więcej

OBÓZ JĘZYKOWY Z NARTAMI BIEGOWYMI

Celem obozu jest zagospodarowanie dzieciom czasu  wolnego podczas ferii zimowych poprzez organizację czynnego wypoczynku w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym „Na Kamieńcu”. Obóz z jednej strony zachęcać będzie dzieci do nauki i doskonalenia jazdy na nartach biegowych, z drugiej pogłębiać  będzie umiejętności językowe uczestników. Pomogą w tym liczne gry, zabawy, konkursy, czytanie książek i ćwiczenia w języku angielskim. Dobra zabawa gwarantowana! Obóz odbędzie się w dniach od 21 do 28 lutego br.

więcej

Krakowska Edycja XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”

MDK „Dom Harcerza” i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zapraszają młodzież w wieku 14-19 lat, uczącą się w Krakowie, do udziału w Krakowskiej Edycji  XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” 2015. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 6 marca 2015 roku. Zapraszamy!

więcej

„Krakowski Przegląd Artystyczny Placówek Oświatowych”

Młodzieżowy Dom Kultury „DOM HARCERZA” przy ul. Reymonta 18 w roku szkolnym 2014/2015 organizuje „Krakowski Przegląd Artystyczny Placówek Oświatowych”.

W ramach przeglądu odbędą się:

  • Konkurs Małych Form Wizualnych (medialnych) „Krowodrza 2015 – tu zaszła zmiana”
  • Konkurs Plastyczny „Krowodrza 2015 – rodzina, dom, podwórko, dzielnica”

Najlepsze prezentacje będą nagrodzone statuetkami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi.

Zapraszamy do udziału w konkursach!

więcej

Chopin na Reymonta!

MDK „Dom Harcerza” w ramach projektu MUSIC+ zaprasza na cykl koncertów kameralnych w wykonaniu uczniów szkół muzycznych. Koncerty stwarzają możliwość uczestniczenia w żywej kulturze muzycznej dla wszystkich melomanów.

więcej

„Maska – tradycyjna i współczesna”

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Maska – tradycyjna i współczesna”. Termin nadsyłania prac upływa 6 marca 2015 roku.

więcej

Koncert kameralny – Music+

23 stycznia 2015 roku w Sali Widowiskowej MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbył się drugi w tym roku koncert z cyklu Music+. Wysłuchaliśmy utwory na instrumenty dęte w wykonaniu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie.

więcej

FILMik

więcej

XII Konkurs Językowy – „Przysłowia”

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII odsłonie Konkursu Językowego organizowanego przez Młodzieżowy Dom kultury „Dom Harcerza” w Krakowie, ul. Reymonta 18. Tematem bieżącej edycji są „Przysłowia”. Prace w formacie nie większym niż A1 powinny wykorzystać jak najwięcej technik plastycznych (kredka, farba, wyklejanka, kolorowy papier, itp.) i przedstawić słowną interpretację wybranego przysłowia.

  • 5 marca 2015 r. upływa termin złożenia prac w MDK lub  przesłania ich pocztą.
  • 18 marca 2015 r. o godz. 18.00 odbędzie się rozdanie nagród i rozpocznie się wystawa pokonkursowa .
więcej

Wyniki konkursu filmowego „W lodowej krainie”

W konkursie plastycznym wyróżniliśmy prace: Krysi Wolter i Igi Ziętek. W quizie prawidłowych odpowiedzi udzieliły: Julia Michniewska i Eliza Wabik. Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone podczas HAPpY KidS disco które odbędzie się 16.01.2015 r w godzinach 18.00 – 19.30. Zapraszamy!

więcej

KALENDARZ IMPREZ – MDK „Dom Harcerza”

———————————————-———————————————

———————————————–———————-———————-

więcej

TURNIEJ GWIAZDKOWY KYOKUSHIN – KRAKÓW 2014

20 grudnia 2014 w sali Sportów Walki YMCA odbył się coroczny Turniej Gwiazdkowy Kyokushin z udziałem ponad 80 zawodników reprezentujących Polską YMCA , MDK „Dom Harcerza” /MTSR, Krakowski Klub Kyokushin, Wrocławski Klub Kyokushin i Klub Kyokushin Modlniczka. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.

W czasie uroczystego otwarcia turnieju odbył się wspólny pokaz Kyokushin, który poprowadziła w mikołajowym stroju trener Aldona Drewniak oraz wręczyła wszystkim mikołajowe paczki. Mistrzowski pokaz kata zademonstrowała aktualna mistrzyni Świata Anna Lisowska, która wraz z brązowym medalistą MŚ Michałem Wernerem i brązową medalistką ME Natalia Kurowską. Turniej przygotował trener Artur Stecki. Współorganizatorami imprezy byli Polska YMCA i MDK „Dom Harcerza”.

Uczestnicy Klubu Karate z MDK ”Dom Harcerza” zdobyli 16 medali – 4 złote, 7 srebrnych i 5 brązowych.

więcej

Koncert w ramach MUSIC+

14 listopada 2014 roku w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbył się koncert uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. W programie m.in. Chopin. Liszt, Mozart, Rachmaninow, Wagner.

więcej

DEBIUTY w ICE Kraków Congress Centre

20 października 2014 roku zespół Studio Piosenki DEBIUTY z MDK „Dom Harcerza” rozpoczął swym występem Kongres Dużej Rodziny w ICE Kraków Congress Centre. Już po raz drugi w swej trzyletniej historii nasze dziewczyny wystąpiły na konferencjach organizowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

Rockin’ Band Workshop – już za nami!

W dniach 27-28 września 2014 roku odbyły się w „Forcie 39″ w Krakowie-Olszanicy pierwsze Warsztaty muzyczne - Rockin’ Band Workshop – 2014. Od samego rana ćwiczyliśmy i szlifowaliśmy piosenki, był także czas na wspólną zabawę, ognisko i kino! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na jeszcze!!!

więcej

Warsztaty filmowe i VFX

Zapraszamy także na cykl zajęć filmowych inspirowanych grami i komiksami. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć własną filmową wersję ulubionej gry czy komiksu, inspirowaną wybraną ulubioną postacią,  czy historię z alternatywnym zakończeniem,…  Po stworzeniu scenariusza, będziemy uczyć się także, jakie efekty specjalne można zastosować do wymyślonych historii, poznamy podstawy języka filmowego i pisania scenariuszy. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży 13 do 16 lat, a także dla klas.

Zapisy w Sekretariacie MDK „Dom Harcerza” w godzinach od 8.00 do 19.00 lub bezpośrednio u instruktora, pansyl@wp.pl

więcej

Karate – kolejne trzy medale!

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane 1 czerwca 2014 roku w Krakowie zdobyliśmy 3 medale! Złoty w kata wywalczyła Anna Lisowska a dwa brązowe w kumite kobiet zdobyły: Natalia Kurowska i Edyta Goncerz. W zawodach brało udział 104 zawodniczek i zawodników z 28 Wyższych Uczelni z całej Polski.

więcej

TTDK – III miejsce w Starym Sączu!

29 maja 2014 roku Teatr Tańca ,,Dzieci Krakowa” zajął III miejsce na XXXI Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym im. J. Czecha w Starym Sączu. Repertuar: ,,O Krakowie” – obrazek historyczny, ,,W sieci” – technika tańca współczesnego. Choreografia Violetta Dziki.

więcej

Bajkowy Piknik Krowoderski już za nami!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli w ostatnią sobotę 31 maja na Bajkowy Piknik Krowoderski. Dziękujemy także tym, którzy uświetnili to wydarzenie występami i pokazami. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Krakowa Panu Jackowi Majchrowskiemu i Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty Panu Aleksandrowi Palczewskiemu za patronat honorowy nad wydarzeniem, a także wszystkim Partnerom i Patronom imprezy.
Było wspaniale!

więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Hit Counter provided by technology news