MDK Dom Harcerza

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”

Aktualności

Oferta zajęć w MDK „DH” na rok szkolny 2014/15!

Oferta zajęć w MDK „DH” na rok szkolny 2014/15 - NOWOŚCI!

więcej

„AKCJA LETNIA 2014″ MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty obozów i półkolonii dla dzieci i młodzieży, a także odwiedzenia naszych ośrodków turystycznych w Chochołowie „Na Kamieńcu” i „Pod Durbaszką” w Szczawnicy-Jaworkach.

więcej

Teatr jako sztuka obserwacji – Warsztaty Teatralne!

Od 25 do 29 sierpnia 2014 roku (w godz. od 10.00 do 14.00) zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 9 lat do MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 na Warsztaty Teatralne.

więcej

Letnia Szkoła Ruchu Drogowego!

W okresie wakacji policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie organizować będą zajęcia doskonalące jazdę na rowerze oraz przygotowujące do egzaminu na Kartę Rowerową. Zajęcia odbywać się będą na terenie MDK „DH” przy ul. Reymonta 18 w środy (9.07, 16.07, 30.07, 6.08, 13.08, 20.08.2014 roku) w godz. od 9.00 do 12.30. Zapraszamy!

więcej

Zapisy do Studia Teatralnego „Stare Miasto”

W każdą sobotę w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w godzinach od 9.30 do 13.30 odbywają się zajęcia Studia Teatralnego „Stare Miasto”. Zapraszamy młodzież, której pasją jest teatr i sztuka aktorska do nas. Zapisy prowadzone będą podczas zajęć. Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym odbędzie się 6 września 2014 roku.

więcej

Studio Teatralne „Stare Miasto” na Scenie „Pod Ratuszem”

23 czerwca 2014 roku na Scenie „Pod Ratuszem” odbyło się przedstawienie „AMELKA” kończące sezon 2013/2014 Studia Teatralnego „Stare Miasto”. Przedstawienie było objęte patronatem honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty Pana Aleksandra Palczewskiego.

więcej

KALENDARZ IMPREZ – MDK „Dom Harcerza”

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie - Rosa Montero

więcej

Studium wokalne – zapisy

Jeśli śpiew jest twoim drugim ja śpiewasz wszędzie – w szkole, domu, tramwaju i chciałbyś spotkać podczas zajęć innych pasjonatów śpiewu, poznać różne techniki wokalne, szkolić głos śpiewając swoje ulubione utwory lub poznając nowy repertuar, to zapraszamy na nowe zajęcia w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18. Zajęcia skierowane są dla młodzieży w wieku 13-21 lat. Studium prowadzi pani Agnieszka Trela-Jochymek.
więcej

Karate – kolejne trzy medale!

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane 1 czerwca 2014 roku w Krakowie zdobyliśmy 3 medale! Złoty w kata wywalczyła Anna Lisowska a dwa brązowe w kumite kobiet zdobyły: Natalia Kurowska i Edyta Goncerz. W zawodach brało udział 104 zawodniczek i zawodników z 28 Wyższych Uczelni z całej Polski.

więcej

TTDK – III miejsce w Starym Sączu!

29 maja 2014 roku Teatr Tańca ,,Dzieci Krakowa” zajął III miejsce na XXXI Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym im. J. Czecha w Starym Sączu. Repertuar: ,,O Krakowie” – obrazek historyczny, ,,W sieci” – technika tańca współczesnego. Choreografia Violetta Dziki.

więcej

Bajkowy Piknik Krowoderski już za nami!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli w ostatnią sobotę 31 maja na Bajkowy Piknik Krowoderski. Dziękujemy także tym, którzy uświetnili to wydarzenie występami i pokazami. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Krakowa Panu Jackowi Majchrowskiemu i Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty Panu Aleksandrowi Palczewskiemu za patronat honorowy nad wydarzeniem, a także wszystkim Partnerom i Patronom imprezy.
Było wspaniale!

więcej

„LATO W MIEŚCIE” w Olszanicy

W dniach od 30 czerwca do 25 lipca 2014 roku zapraszamy na zajęcia organizowane w ramach Akcji „LATO W MIEŚCIE” do Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego „FORT 39” w Olszanicy.

więcej

V Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „SINGING KIDS”

20 maja 2014 roku w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbyły się przesłuchania V edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „SINGING KIDS”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jego celem jest nauka języka angielskiego, poznanie kultury krajów anglosaskich oraz rozśpiewanie młodego pokolenia. . Wręczenie nagród i koncert laureatów odbędzie się na estradzie 31 maja 2014 roku o godz. 14.45 podczas „Pikniku Krowoderskiego”.

więcej

Rockin’ Band na Woli!

15 maja 2014 roku uczestniczki pracowni Rockin’ Band: Wiktoria Rychlicka. Elise Alvarez, Weronika Kopytko i Anna Sochaczewska zostały laureatkami XVIII Konfrontacji Młodych Wokalistów „Rozśpiewana Wola 2014″.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

więcej

DEBIUTY – kolejne sukcesy!

  • Hania Solarczyk zdobyła złotą półnutkę w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa nutka” w Częstochowie.
  • Hania Solarczyk zdobyła II, a Izabela Janowicz III miejsce w IV Festiwalu Piosenki i Poezji Wiosenno – Turystycznej „Pora Wiatru” we Wróblowicach.
  • Studio Piosenki „Debiuty” – II miejsce w II Krakowskim Festiwalu Piosenki „DEBIUTY”.
  • 16 maja 2014 odbył się finał XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”. Nasza uczestniczka Hania Solarczyk zdobyła główną nagrodę – tytuł „Talent Małopolski”.
więcej

Uczestniczka MDK „Dom Harcerza” na podium!

XXVIII MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN – VOLOS 2014

W dniach 9-10 maja 2014 roku odbyły się w Volos (Grecja) XXVIII Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 368 zawodników z 21 krajów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Minister Zdrowia Grecji oraz Prezydent EKF Shihan Antonio Pinero. W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się zawody juniorów, kadetów oraz dzieci w kumite i kata w 30 konkurencjach. W drugim dniu rozegrano zawody seniorów, w kumite i kata w 14 konkurencjach. Polska zdobyła 41 medali, zajmując w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy krakowscy, którzy zdobyli 3 medale srebrne, Michał Werner w kumite mężczyzn do 75 kg i Anna Lisowska w kata kobiet z Krakowskiego Klubu Karate trener Andrzej Drewniak oraz Natalia Kurowska w kumite kobiet do 60 kg z MDK ”DH” trener Artur Stecki.

więcej

Relacja z Rajdu Naddunajskim Szlakiem Rowerowym!

W cztery dni przejechaliśmy 361 km (30.04 – 04.05.2014r.) Naddunajskim Szlakiem Rowerowym (Wiedeń – Budapeszt). Rajd Klubu „WERTIKAL” udał się wspaniale, pogoda dopisała, trasa rowerowa fantastyczna, widoki Dunaju zapierające dech w piersi. Jednym słowem – super! W rajdzie uczestniczyło 11 osób, wszyscy dzielnie kręcili i przejechali dystans w całości.  Na szlaku można zobaczyć wiele ciekawych miejscowości (główną atrakcją są trzy stolice: Wiedeń, Bratysława i Budapeszt). Sam Dunaj, który tocząc swe wody, cały czas towarzyszył naszej wycieczce – stanowi nie lada atrakcję (m.in. przeprawy promowe przez tą ogromna rzekę). W przyszłości jest plan zorganizowania obozu rowerowego dla młodzieży!

więcej

Konkurs Językowo–Plastyczny „NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA ŚWIATA”

15 maja 2014 roku o godz. 18.00 w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 nastąpi ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz wernisaż prac nagrodzonych i wyróżnionych Konkursu Językowo–Plastycznego „NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA ŚWIATA”. Wystawa pokonkursowa trwać będzie do końca maja. Zapraszamy!

więcej

Przesłuchania II Krakowskiego Festiwalu Piosenki „DEBIUTY” już za nami!

26 kwietnia 2014 roku w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbyły się przesłuchaniach II Krakowskiego Festiwalu Piosenki „DEBIUTY”. W konkursie wzięło udział 64 młodych solistów w trzech kategoriach wiekowych i 10 zespołów dziecięcych. Finał konkursu oraz występy laureatów będą miały miejsce podczas „Bajkowego Pikniku Krowoderskiego” 31 maja 2014 roku (godz.13.45) na terenie MDK „DH”. Zapraszamy!

więcej

Sukcesy naszej uczestniczki

Hania Solarczyk – solistka Studia Piosenki „Debiuty” otrzymała:

  • nominację do finału XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Częstochowie,
  • nominację do finału XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolskie 2014″,
  • wyróżnienie w przesłuchaniach wstępnych  w Krakowie Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”,
  • I miejsce w I Regionalnym Konkursie Wokalnym ” Śpiewamy bo warto”.
więcej

Finał XX krakowskiej edycji „8 Wspaniałych”

7 kwietnia 2014 roku w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbył się Finał XX krakowskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Została głoszenia ósemka laureatów – reprezentantów Krakowa w edycji ogólnopolskiej. Uroczystość ubarwił występ Studia Piosenki „Debiuty” z MDK „Dom Harcerza”.

więcej

„Język to najkrótsza droga do świata” – konkurs językowy

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Reymonta 18, zaprasza do udziału w XI edycji konkursu językowego „Język to najkrótsza droga do świata”. Tematem konkursu są „Najpiękniejsze miasta świata”. Cel konkursu to zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych. Znajomość języka obcego jest najlepszym sposobem porozumiewania się między ludźmi na świecie. Poznając język innego kraju poznajemy też jego kulturę.

więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Hit Counter provided by technology news