MDK Dom Harcerza

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”

Aktualności

„Lato w mieście” w MDK „Dom Harcerza”

W dniach 29.06-31.07.2015 roku odbywają się zajęcia organizowane w ramach Akcji „Lato w mieście”. Zapraszamy do naszego Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego „FORT 39” w Krakowie-Olszanicy.

więcej

Studio Teatralne „Pod Ratuszem”

22 czerwca 2015 roku na deskach Małej Sceny Teatru Ludowego „Pod Ratuszem” odbyło się przedstawienie „Małe listy” wg Sławomira Mrożka w wykonaniu dzieci i młodzieży Studia Teatralnego „Stare Miasto”.

więcej

Wniosek o przyjęcie na zajęcia

więcej

Film promocyjny MDK „Dom Harcerza”

więcej

II Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin – Kraków 2015

6 czerwca 2015 roku w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin z udziałem 104 zawodników reprezentujących 25 akademickich klubów. Otwarcia dokonali Dyrektor MDK „Dom Harcerza” Aleksandra Grodecka, Prezes MTSR „Sowiniec” Wojciech Hausner i Kierownik SWFiS UJ Witold Ziara. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym sensei Robert Kopciowski. Obsługę komputerową, speakerkę i losowanie realizował sensei Edward Urbańczyk. Obsługę medyczną pełnił dr Krzysztof Mawlichanów. Patronat prasowy sprawował Dziennik Polski a relacja TV live została wykonana na stronie www.live.malopolskatv.pl

Sponsorem i realizatorem akademickich mistrzostw byli MDK „Dom Harcerza” i MTSR „Sowiniec” działający we współpracy z SWFiS UJ a bezpośrednim organizatorem był sensei Atur Stecki i jego sekcja kyokushin.

Do zobaczenia za rok na III AMP Kyokushin w czerwcu 2016 roku.

więcej

MDK „Dom Harcerza” na Ogólnopolskim Festiwalu „OPOLE ARTIS 2015”

Nasz zespół Studio Piosenki „DEBIUTY” oraz solistka Hanna Solarczyk prezentowały MDK „Dom Harcerza” na festiwalu w Opolu. Kulminacyjnym punktem programu był koncert finałowy w amfiteatrze opolskim, ale oprócz tego czekało na nas wiele atrakcji: próby mikrofonowe w amfiteatrze, zwiedzanie amfiteatru, zwiedzanie Opola, korowód uczestników Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych, zabawy integracyjne oraz pokazy szczudlarzy. Wyjazd był bardzo udany i liczymy na powrót do Opola już za rok..

więcej

Nominacja do nagrody dla „MUSIC+”

25 maja 2015 roku Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” otrzymał Nominację do nagrody EDUinspiracje 2015 za projekt „MUSIC +” – Edukacja muzyczna i taneczna filarem rozwoju każdego człowieka.

więcej

Zapisy do Studia Teatralnego „Stare Miasto”

W każdą sobotę w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w godzinach od 9.30 do 13.30 odbywają się zajęcia Studia Teatralnego „Stare Miasto”. Zapraszamy do nas młodzież, której pasją jest teatr i sztuka aktorska. Zapisy prowadzone będą podczas zajęć. Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym 2015/2016 odbędzie się 5 września 2015 roku. Zajęcia prowadzą aktorki Teatru Groteska w Krakowie: Małgorzata Sienkiewicz – odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, oraz Maja Kubacka.

więcej

Wyniki Konkursu Filmowego @ HAPpY KIdS – ”Dawno, dawno temu…”

W Konkursie Filmowym „Dawno, dawno temu…” nagrodziliśmy prace: Gabrysi Kalisz, Jasia Zieleniewskiego i Stasia Zieleniewskiego. Nagrody zostaną wręczone podczas kolejnego konkursu, który odbędzie się już we wrześniu! Gratulujemy i zapraszamy!

więcej

Gwaszeniada 2015 – Zdjęcia

W tym roku tradycyjny Integracyjny Dzień Dziecka Gwaszeniada „Bonanza w Tabunie” odbył się w niedzielę 14 czerwca. Jego motywem przewodnim był Dziki Zachód.

więcej

KALENDARZ IMPREZ – MDK „Dom Harcerza”

———————————————-———————————————

  ———————————————–———————-———————-

  więcej

  Edukacja Filmowo-Medialna – zapisy, zapisy!!!!

  Zapraszamy na zajęcia filmowe z animacji poklatkowej Uwaga! Akcja–animacja i filmu fabularnego Salon Filmowy–Kręci się dla młodzieży 13-16 lat a także do Zespołu filmowego: „Rozkręceni” dla licealistów i studentów. Prosimy o linkowanie i przekazanie znajomym:-)

  więcej

  Dwa medale zawodniczek klubu Karate MDK ”Dom Harcerza”

  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO JEDLICZE 2015

  15 marca 2015 roku w Hali sportowej w Jedliczu, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 228 zawodników z 31 ośrodków. Brązowy medal w kumite kobiet 60kg zdobyła Natalia Kurowska, brązowy medal w kumite kobiet +60kg Alicja Szajta, 5 miejsce w kumite kobiet +60kg Lubomira Kuźma, 5 miejsce w kumite mężczyzn +80kg Kamil Boratyński.

  więcej

  Chopin na Reymonta!

  MDK „Dom Harcerza” w ramach projektu MUSIC+ zaprasza na cykl koncertów kameralnych w wykonaniu uczniów szkół muzycznych. Koncerty stwarzają możliwość uczestniczenia w żywej kulturze muzycznej dla wszystkich melomanów.

  więcej

  TURNIEJ GWIAZDKOWY KYOKUSHIN – KRAKÓW 2014

  20 grudnia 2014 w sali Sportów Walki YMCA odbył się coroczny Turniej Gwiazdkowy Kyokushin z udziałem ponad 80 zawodników reprezentujących Polską YMCA , MDK „Dom Harcerza” /MTSR, Krakowski Klub Kyokushin, Wrocławski Klub Kyokushin i Klub Kyokushin Modlniczka. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.

  W czasie uroczystego otwarcia turnieju odbył się wspólny pokaz Kyokushin, który poprowadziła w mikołajowym stroju trener Aldona Drewniak oraz wręczyła wszystkim mikołajowe paczki. Mistrzowski pokaz kata zademonstrowała aktualna mistrzyni Świata Anna Lisowska, która wraz z brązowym medalistą MŚ Michałem Wernerem i brązową medalistką ME Natalia Kurowską. Turniej przygotował trener Artur Stecki. Współorganizatorami imprezy byli Polska YMCA i MDK „Dom Harcerza”.

  Uczestnicy Klubu Karate z MDK ”Dom Harcerza” zdobyli 16 medali – 4 złote, 7 srebrnych i 5 brązowych.

  więcej

  Koncert w ramach MUSIC+

  14 listopada 2014 roku w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbył się koncert uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. W programie m.in. Chopin. Liszt, Mozart, Rachmaninow, Wagner.

  więcej

  DEBIUTY w ICE Kraków Congress Centre

  20 października 2014 roku zespół Studio Piosenki DEBIUTY z MDK „Dom Harcerza” rozpoczął swym występem Kongres Dużej Rodziny w ICE Kraków Congress Centre. Już po raz drugi w swej trzyletniej historii nasze dziewczyny wystąpiły na konferencjach organizowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

  więcej

  Rockin’ Band Workshop – już za nami!

  W dniach 27-28 września 2014 roku odbyły się w „Forcie 39″ w Krakowie-Olszanicy pierwsze Warsztaty muzyczne - Rockin’ Band Workshop – 2014. Od samego rana ćwiczyliśmy i szlifowaliśmy piosenki, był także czas na wspólną zabawę, ognisko i kino! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na jeszcze!!!

  więcej

  Warsztaty filmowe i VFX

  Zapraszamy także na cykl zajęć filmowych inspirowanych grami i komiksami. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć własną filmową wersję ulubionej gry czy komiksu, inspirowaną wybraną ulubioną postacią,  czy historię z alternatywnym zakończeniem,…  Po stworzeniu scenariusza, będziemy uczyć się także, jakie efekty specjalne można zastosować do wymyślonych historii, poznamy podstawy języka filmowego i pisania scenariuszy. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży 13 do 16 lat, a także dla klas.

  Zapisy w Sekretariacie MDK „Dom Harcerza” w godzinach od 8.00 do 19.00 lub bezpośrednio u instruktora, pansyl@wp.pl

  więcej

  Karate – kolejne trzy medale!

  Podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane 1 czerwca 2014 roku w Krakowie zdobyliśmy 3 medale! Złoty w kata wywalczyła Anna Lisowska a dwa brązowe w kumite kobiet zdobyły: Natalia Kurowska i Edyta Goncerz. W zawodach brało udział 104 zawodniczek i zawodników z 28 Wyższych Uczelni z całej Polski.

  więcej

  TTDK – III miejsce w Starym Sączu!

  29 maja 2014 roku Teatr Tańca ,,Dzieci Krakowa” zajął III miejsce na XXXI Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym im. J. Czecha w Starym Sączu. Repertuar: ,,O Krakowie” – obrazek historyczny, ,,W sieci” – technika tańca współczesnego. Choreografia Violetta Dziki.

  więcej

  Bajkowy Piknik Krowoderski już za nami!

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli w ostatnią sobotę 31 maja na Bajkowy Piknik Krowoderski. Dziękujemy także tym, którzy uświetnili to wydarzenie występami i pokazami. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Krakowa Panu Jackowi Majchrowskiemu i Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty Panu Aleksandrowi Palczewskiemu za patronat honorowy nad wydarzeniem, a także wszystkim Partnerom i Patronom imprezy.
  Było wspaniale!

  więcej

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

  Hit Counter provided by technology news