MDK Dom Harcerza

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”

Aktualności

Zajęcia wspinaczkowe – Wertikal

Dodatkowe zajęcia wspinaczkowe dla wszystkich zainteresowanych uczestników klubu „Wertikal”. Zapraszamy na dodatkowe dwie edycje zajęć:

  • 2 marca 2015 roku w godz. 16.00-17.30
  • 16 marca 2015 roku w godz.  16.00-17.30

Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie dzieci do 12 lutego 2015 roku u instruktora klubu.

więcej

„Krakowski Przegląd Artystyczny Placówek Oświatowych”

Młodzieżowy Dom Kultury „DOM HARCERZA” przy ul. Reymonta 18 w roku szkolnym 2014/2015 organizuje „Krakowski Przegląd Artystyczny Placówek Oświatowych”.

W ramach przeglądu odbędą się:

  • Konkurs Małych Form Wizualnych (medialnych) „Krowodrza 2015 – tu zaszła zmiana”
  • Konkurs Plastyczny „Krowodrza 2015 – rodzina, dom, podwórko, dzielnica”

Najlepsze prezentacje będą nagrodzone statuetkami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi.

Zapraszamy do udziału w konkursach!

więcej

KALENDARZ IMPREZ – MDK „Dom Harcerza”

———————————————-———————————————

———————————————–———————-———————-

więcej

Krakowska Edycja XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”

MDK „Dom Harcerza” i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zapraszają młodzież w wieku 14-19 lat, uczącą się w Krakowie, do udziału w Krakowskiej Edycji  XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” 2015. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 6 marca 2015 roku. Zapraszamy!

więcej

Chopin na Reymonta!

MDK „Dom Harcerza” w ramach projektu MUSIC+ zaprasza na cykl koncertów kameralnych w wykonaniu uczniów szkół muzycznych. Koncerty stwarzają możliwość uczestniczenia w żywej kulturze muzycznej dla wszystkich melomanów.

więcej

„Maska – tradycyjna i współczesna”

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Maska – tradycyjna i współczesna”. Termin nadsyłania prac upływa 6 marca 2015 roku.

więcej

Koncert kameralny – Music+

23 stycznia 2015 roku w Sali Widowiskowej MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbył się drugi w tym roku koncert z cyklu Music+. Wysłuchaliśmy utwory na instrumenty dęte w wykonaniu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie.

więcej

FILMik

więcej

XII Konkurs Językowy – „Przysłowia”

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII odsłonie Konkursu Językowego organizowanego przez Młodzieżowy Dom kultury „Dom Harcerza” w Krakowie, ul. Reymonta 18. Tematem bieżącej edycji są „Przysłowia”. Prace w formacie nie większym niż A1 powinny wykorzystać jak najwięcej technik plastycznych (kredka, farba, wyklejanka, kolorowy papier, itp.) i przedstawić słowną interpretację wybranego przysłowia.

  • 5 marca 2015 r. upływa termin złożenia prac w MDK lub  przesłania ich pocztą.
  • 18 marca 2015 r. o godz. 18.00 odbędzie się rozdanie nagród i rozpocznie się wystawa pokonkursowa .
więcej

Wyniki konkursu filmowego „W lodowej krainie”

W konkursie plastycznym wyróżniliśmy prace: Krysi Wolter i Igi Ziętek. W quizie prawidłowych odpowiedzi udzieliły: Julia Michniewska i Eliza Wabik. Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone podczas HAPpY KidS disco które odbędzie się 16.01.2015 r w godzinach 18.00 – 19.30. Zapraszamy!

więcej

TURNIEJ GWIAZDKOWY KYOKUSHIN – KRAKÓW 2014

20 grudnia 2014 w sali Sportów Walki YMCA odbył się coroczny Turniej Gwiazdkowy Kyokushin z udziałem ponad 80 zawodników reprezentujących Polską YMCA , MDK „Dom Harcerza” /MTSR, Krakowski Klub Kyokushin, Wrocławski Klub Kyokushin i Klub Kyokushin Modlniczka. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.

W czasie uroczystego otwarcia turnieju odbył się wspólny pokaz Kyokushin, który poprowadziła w mikołajowym stroju trener Aldona Drewniak oraz wręczyła wszystkim mikołajowe paczki. Mistrzowski pokaz kata zademonstrowała aktualna mistrzyni Świata Anna Lisowska, która wraz z brązowym medalistą MŚ Michałem Wernerem i brązową medalistką ME Natalia Kurowską. Turniej przygotował trener Artur Stecki. Współorganizatorami imprezy byli Polska YMCA i MDK „Dom Harcerza”.

Uczestnicy Klubu Karate z MDK ”Dom Harcerza” zdobyli 16 medali – 4 złote, 7 srebrnych i 5 brązowych.

więcej

Koncert w ramach MUSIC+

14 listopada 2014 roku w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 odbył się koncert uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. W programie m.in. Chopin. Liszt, Mozart, Rachmaninow, Wagner.

więcej

DEBIUTY w ICE Kraków Congress Centre

20 października 2014 roku zespół Studio Piosenki DEBIUTY z MDK „Dom Harcerza” rozpoczął swym występem Kongres Dużej Rodziny w ICE Kraków Congress Centre. Już po raz drugi w swej trzyletniej historii nasze dziewczyny wystąpiły na konferencjach organizowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

Rockin’ Band Workshop – już za nami!

W dniach 27-28 września 2014 roku odbyły się w „Forcie 39″ w Krakowie-Olszanicy pierwsze Warsztaty muzyczne - Rockin’ Band Workshop – 2014. Od samego rana ćwiczyliśmy i szlifowaliśmy piosenki, był także czas na wspólną zabawę, ognisko i kino! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na jeszcze!!!

więcej

Warsztaty filmowe i VFX

Zapraszamy także na cykl zajęć filmowych inspirowanych grami i komiksami. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć własną filmową wersję ulubionej gry czy komiksu, inspirowaną wybraną ulubioną postacią,  czy historię z alternatywnym zakończeniem,…  Po stworzeniu scenariusza, będziemy uczyć się także, jakie efekty specjalne można zastosować do wymyślonych historii, poznamy podstawy języka filmowego i pisania scenariuszy. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży 13 do 16 lat, a także dla klas.

Zapisy w Sekretariacie MDK „Dom Harcerza” w godzinach od 8.00 do 19.00 lub bezpośrednio u instruktora, pansyl@wp.pl

więcej

Karate – kolejne trzy medale!

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane 1 czerwca 2014 roku w Krakowie zdobyliśmy 3 medale! Złoty w kata wywalczyła Anna Lisowska a dwa brązowe w kumite kobiet zdobyły: Natalia Kurowska i Edyta Goncerz. W zawodach brało udział 104 zawodniczek i zawodników z 28 Wyższych Uczelni z całej Polski.

więcej

TTDK – III miejsce w Starym Sączu!

29 maja 2014 roku Teatr Tańca ,,Dzieci Krakowa” zajął III miejsce na XXXI Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym im. J. Czecha w Starym Sączu. Repertuar: ,,O Krakowie” – obrazek historyczny, ,,W sieci” – technika tańca współczesnego. Choreografia Violetta Dziki.

więcej

Bajkowy Piknik Krowoderski już za nami!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli w ostatnią sobotę 31 maja na Bajkowy Piknik Krowoderski. Dziękujemy także tym, którzy uświetnili to wydarzenie występami i pokazami. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Krakowa Panu Jackowi Majchrowskiemu i Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty Panu Aleksandrowi Palczewskiemu za patronat honorowy nad wydarzeniem, a także wszystkim Partnerom i Patronom imprezy.
Było wspaniale!

więcej

Rockin’ Band na Woli!

15 maja 2014 roku uczestniczki pracowni Rockin’ Band: Wiktoria Rychlicka. Elise Alvarez, Weronika Kopytko i Anna Sochaczewska zostały laureatkami XVIII Konfrontacji Młodych Wokalistów „Rozśpiewana Wola 2014″.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

więcej

DEBIUTY – kolejne sukcesy!

  • Hania Solarczyk zdobyła złotą półnutkę w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa nutka” w Częstochowie.
  • Hania Solarczyk zdobyła II, a Izabela Janowicz III miejsce w IV Festiwalu Piosenki i Poezji Wiosenno – Turystycznej „Pora Wiatru” we Wróblowicach.
  • Studio Piosenki „Debiuty” – II miejsce w II Krakowskim Festiwalu Piosenki „DEBIUTY”.
  • 16 maja 2014 odbył się finał XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”. Nasza uczestniczka Hania Solarczyk zdobyła główną nagrodę – tytuł „Talent Małopolski”.
więcej

Uczestniczka MDK „Dom Harcerza” na podium!

XXVIII MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN – VOLOS 2014

W dniach 9-10 maja 2014 roku odbyły się w Volos (Grecja) XXVIII Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 368 zawodników z 21 krajów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Minister Zdrowia Grecji oraz Prezydent EKF Shihan Antonio Pinero. W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się zawody juniorów, kadetów oraz dzieci w kumite i kata w 30 konkurencjach. W drugim dniu rozegrano zawody seniorów, w kumite i kata w 14 konkurencjach. Polska zdobyła 41 medali, zajmując w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy krakowscy, którzy zdobyli 3 medale srebrne, Michał Werner w kumite mężczyzn do 75 kg i Anna Lisowska w kata kobiet z Krakowskiego Klubu Karate trener Andrzej Drewniak oraz Natalia Kurowska w kumite kobiet do 60 kg z MDK ”DH” trener Artur Stecki.

więcej

Relacja z Rajdu Naddunajskim Szlakiem Rowerowym!

W cztery dni przejechaliśmy 361 km (30.04 – 04.05.2014r.) Naddunajskim Szlakiem Rowerowym (Wiedeń – Budapeszt). Rajd Klubu „WERTIKAL” udał się wspaniale, pogoda dopisała, trasa rowerowa fantastyczna, widoki Dunaju zapierające dech w piersi. Jednym słowem – super! W rajdzie uczestniczyło 11 osób, wszyscy dzielnie kręcili i przejechali dystans w całości.  Na szlaku można zobaczyć wiele ciekawych miejscowości (główną atrakcją są trzy stolice: Wiedeń, Bratysława i Budapeszt). Sam Dunaj, który tocząc swe wody, cały czas towarzyszył naszej wycieczce – stanowi nie lada atrakcję (m.in. przeprawy promowe przez tą ogromna rzekę). W przyszłości jest plan zorganizowania obozu rowerowego dla młodzieży!

więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Hit Counter provided by technology news