MDK Dom Harcerza

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”

Aktualności

Międzynarodowa Konferencja „MUSIC +”

„Music+” ma być platformą wymiany wiedzy o metodach kształcenia muzycznego i  tanecznego, pozwoli poznać nowe, niekonwencjonalne sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą. W zamyśle organizatorów skieruje uwagę na wartość artystycznej edukacji pozaformalnej w rozwoju młodego człowieka.

Seminarium „MUSIC +” odbędzie się w dniach  21 -26 października 2014 roku. Organizowane jest przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie. Konferencja jest realizowana w ramach seminarium. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków programu „Erasmus+”.

więcej

HAPpY KIdS Disco – „Halloween-Dynia Party”

Pracownia HAPpY KIdS zaprasza dzieci z wszystkich pracowni MDK „DH” (z rodzicami lub bez) na taneczne Halloween-Dynia Party. Impreza odbędzie się 31 października 2014 roku (piątek) w godz. 18.00 – 19.30. W programie: zabawy, tańce (free style) i konkurs na najbrzydszą (the ugliest pumpkin) dynię sezonu 2014!

 • HAPpY KIdS Pumpkin - minizapisy – kategoria open
 • koszt – 0zł
 • dynia – własna
 • zabawa – straszna!
 • wiek – 0 do 100 lat
 • ZAPRASZAMY!!!

  więcej

  VI Gra Miejska „WYMARSZ 1914″

  Dla uświetnienia 96 rocznicy odrodzenia Rzeczypospolitej Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” zaprasza do udziału w VI Grze Miejskiej „WYMARSZ 1914″, która odbędzie się w piątek 7 listopada 2014 r. Gra rozpocznie się w godz. 9.00-10.00 w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 (wg szczegółowego harmonogramu dla zgłoszonych grup), a zakończy przed wejściem na Kopiec im. T. Kościuszki przy Kaplicy bł. Bronisławy w godz. 12.00-14.00 (w tych godzinach będzie czynny punkt końcowy). Podsumowanie gry i ogłoszenie wyników odbędzie się podczas spotkania w dniu 14 listopada, o godz. 12.00 w MDK „Dom Harcerza”.

  więcej

  Tabun – Jesienne Zawody Klubowe!

  W tym roku zawody odbędą się w niedzielę 19 października. Tym razem będziecie mieli możliwość rywalizowania w konkursie zwanym Próba Caprillego. Przygotujemy dwie tury konkursu: łatwiejsza – dla początkujących i trudniejszą – dla doświadczonych jeźdźców.

  Szczegóły na stronie klubu: www.tabun.com.pl

  więcej

  Tabun – Hubertus 2014!

  Rok temu lisią kitę zdobyła Ala Furtak i to właśnie ona w tym roku będzie uciekać przed sporą ilością pragnących ją dogonić jeźdźców. Komu się uda? Przekonamy się już wkrótce, czyli w sobotę 25 października!
  W gonitwie będą mogły wziąć udział osoby, które mają 16 lat, biorą aktywny udział w życiu klubowym i posiadają duże doświadczenie jeździeckie.

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA WIDOWNIĘ!

  więcej

  Jesienne Warsztaty Artystyczne w Chochołowie!

  Pracownia Plastyczna MDK „Dom Harcerza” zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w Jesiennych Warsztatach Artystycznych w dniach 24-26 października 2014 roku. W programie przewidziane są: wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego, plenery plastyczne, gry i zabawy, watra. Trzy samodzielne dni poza domem pełne przygód. Wyjazd autokarem w piątek z parkingu MDK „DH” o godz. 9.00. Powrót przewidziany jest w niedzielę na godz. 17.00. Koszt warsztatów z wyżywieniem dla uczestników MDK „DH” – 170zł. Szczegółowe informacje i zapisy u instruktorów: p. Wojciecha Jaskółki i p. Izabelli Szeląg.

  więcej

  Let’s play together!

  Let’s play together – gry i zabawy w języku angielskim dla dzieci w wieku 4-6 lat  wraz z rodzicami. Zajęcia w ramach kampanii ‘Kraków stawia na rodzinę” odbędą się 18 października o godz. 9.30. Zapisy w Sekretariacie MDK „Dom Harcerza”. Wstęp wolny – ZAPRASZAMY!

  więcej

  KALENDARZ IMPREZ – MDK „Dom Harcerza”

  Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie - Rosa Montero

  więcej

  Rockin’ Band Workshop – już za nami!

  W dniach 27-28 września 2014 roku odbyły się w „Forcie 39″ w Krakowie-Olszanicy pierwsze Warsztaty muzyczne - Rockin’ Band Workshop – 2014. Od samego rana ćwiczyliśmy i szlifowaliśmy piosenki, był także czas na wspólną zabawę, ognisko i kino! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na jeszcze!!!

  więcej

  Klub Narciarski „Wertikal” – zaprasza!

  Prowadzimy:

  • cotygodniowe zajęcia przygotowujące dzieci do jazdy na nartach
  • treningi na sali gimnastycznej
  • zajęcia rowerowe
  • zajęcia rolkowe
  • halową piłkę nożną
  • zajęcia wspinaczkowe
  • wycieczki, wyjazdy jednodniowe na narty
  • obozy narciarskie

  Zapewniamy:

  • postępy  w nauce jazdy na nartach
  • małe grupy szkoleniowe
  • sympatyczną i fachową kadrę instruktorską

  Nasze dwudziestoletnie doświadczenie w nauczaniu jazdy na nartach pozwala nam w sposób fachowy i bezpieczny zajmować się dziećmi.

  Szczegółowe informacje dotyczące klubu „Wertikal” znajdują się na stronie www.wertikal.eu

  ZAPRASZAMY!

  więcej

  Pracownia Projektów Edukacyjnych

  Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” informuje, że w roku szkolnym 2014/2015 wprowadza nową formę aktywizującą młodzież. W ramach Pracowni Projektów Edukacyjnych będziemy organizować cykl spotkań adresowany do samorządów uczniowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na spotkaniach z wielkimi autorytetami z różnych dziedzin życia (prawnikami, pedagogami, artystami, psychologami, lekarzami, politykami, policjantami, samorządowcami), będziemy poruszać tematy, jakich oczekują uczniowie. W swoich założeniach spotkania mają uczyć młodego człowieka: otwartości, tolerancji, akceptacji, współdziałania w grupie, integracji uczestników z różnych środowisk, organizacji imprez środowiskowych oraz przekazać wartości uniwersalne funkcjonujące we współczesnym świecie. ZAPRASZAMY!

  więcej

  „Krakowski Przegląd Artystyczny Placówek Oświatowych”

  Młodzieżowy Dom Kultury „DOM HARCERZA” przy ul. Reymonta 18 w nowym roku szkolnym organizuje „Krakowski Przegląd Artystyczny Placówek Oświatowych”.

  W ramach przeglądu odbędą się:

  1. Konkurs wokalny solistów i zespołów (repertuar dowolny w języku polskim)
  2. Konkurs kolęd i pastorałek
  3. Konkurs małych form teatralnych – „TEATRALIA”
  4. Konkurs plastyczny – Krowodrza 2015 „Tu zaszła zmiana”
  5. Konkurs – rodzina, dom, podwórko, dzielnica
  6. Konkurs małych form wizualnych (medialnych) dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

  Najlepsze prezentacje będą nagrodzone statuetkami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi.

  Zapraszamy do udziału w/w  konkursach!

  więcej

  Warsztaty filmowe i VFX

  Zapraszamy także na cykl zajęć filmowych inspirowanych grami i komiksami. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć własną filmową wersję ulubionej gry czy komiksu, inspirowaną wybraną ulubioną postacią,  czy historię z alternatywnym zakończeniem,…  Po stworzeniu scenariusza, będziemy uczyć się także, jakie efekty specjalne można zastosować do wymyślonych historii, poznamy podstawy języka filmowego i pisania scenariuszy. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży 13 do 16 lat, a także dla klas.

  Zapisy w Sekretariacie MDK „Dom Harcerza” w godzinach od 8.00 do 19.00 lub bezpośrednio u instruktora, pansyl@wp.pl

  więcej

  Oferta zajęć w MDK „DH” na rok szkolny 2014/15!

  Oferta zajęć w MDK „DH” na rok szkolny 2014/15 - NOWOŚCI!

  więcej

  Karate Kyokushin – ZAPISY!

  Zapraszamy dzieci i młodzież!

  • 20 lat doświadczeń trenerskich.
  • Sukcesy na arenach międzynarodowych i ogólnopolskich.
  • 5 naszych wychowanków członkami Kadry Narodowej.
  • Grupy dziecięce na wszystkich poziomach zaawansowania.
  • Grupy dla młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania od rekreacji po zawodnicze.
  • Możliwość samodoskonalenia i pracy nad sobą.
  • Zajęcia prowadzi pan Artur Stecki (Klub Karate Kyokushin).
  więcej

  SOBOTNIE BIEGANIE Z MDK ”DH”

  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

  Korzyści płynące z regularnego treningu biegowego:

  • Wzmocnienie systemu odpornościowego organizmu.
  • Wzmocnienie narządów wewnętrznych przede wszystkim serca i płuc oraz układu krążenia, oddychania, mięśni i kości.
  • Stopniowe pokonanie problemów z nadciśnieniem, miażdżycą, stresem, strachem.
  • Zapomnienie o kłopotach ze snem.
  • Zachowanie młodości
  • Będziemy bardziej zorganizowani, zdyscyplinowani.
  • Pewni siebie.
  • Zwalczymy nadwagę.
  • Zajęcia prowadzi pan Artur Stecki (Klub Karate Kyokushin).
  więcej

  Studium wokalne – zapisy

  Jeśli śpiew jest twoim drugim ja śpiewasz wszędzie – w szkole, domu, tramwaju i chciałbyś spotkać podczas zajęć innych pasjonatów śpiewu, poznać różne techniki wokalne, szkolić głos śpiewając swoje ulubione utwory lub poznając nowy repertuar, to zapraszamy na nowe zajęcia w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18. Zajęcia skierowane są dla młodzieży w wieku 13-21 lat. Studium prowadzi pani Agnieszka Trela-Jochymek.
  więcej

  Zapisy do Studia Teatralnego „Stare Miasto”

  W każdą sobotę w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w godzinach od 9.30 do 13.30 odbywają się zajęcia Studia Teatralnego „Stare Miasto”. Zapraszamy młodzież, której pasją jest teatr i sztuka aktorska do nas. Zapisy prowadzone będą podczas zajęć. Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym odbędzie się 6 września 2014 roku.

  więcej

  Studio Teatralne „Stare Miasto” na Scenie „Pod Ratuszem”

  23 czerwca 2014 roku na Scenie „Pod Ratuszem” odbyło się przedstawienie „AMELKA” kończące sezon 2013/2014 Studia Teatralnego „Stare Miasto”. Przedstawienie było objęte patronatem honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty Pana Aleksandra Palczewskiego.

  więcej

  Studium wokalne

  • Nazwa zajęć: Studium wokalne
  • Termin: piątek godz. 16.00 (grupa początkująca) 18.30 (grupa zaawansowana)
  • Prowadzący: Agnieszka Trela-Jochymek
  • Adresaci: młodzież w wieku 13-21 lat

  Jeśli śpiew jest twoim drugim ja – śpiewasz wszędzie – w szkole, domu, tramwaju i chciałbyś spotkać podczas zajęć innych pasjonatów śpiewu, poznać różne techniki wokalne, szkolić głos śpiewając swoje ulubione utwory lub poznając nowy repertuar, to zapraszamy na nowe zajęcia w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18. Formuła zajęć jest otwarta – uczymy się śpiewać zarówno w klasycznym tego słowa znaczeniu – poprzez dobrą emisję głosu, prawidłową pracę z ciałem i oddechem podczas śpiewu i mowy, ale także eksperymentujemy z różnymi technikami wokalnymi. Pracujemy też z mikrofonem. Podczas zajęć możliwa jest praca indywidualna z nauczycielem lub praca zespołowa. Wykorzystywany repertuar jest szeroki – od przebojów muzyki popularnej po jazz i klasykę. Na zajęcia zapraszamy osoby, które nigdy nie uczyły się śpiewać w profesjonalny sposób i chciałby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, a także osoby, które pierwsze wokalne i muzyczne doświadczenia mają za sobą. Zajęcia są skierowane także dla osób marzących o pracy głosem – przyszłych aktorów i prezenterów. Nauczymy bezpiecznie korzystać z narzędzia jakim jest ludzki głos. Zapisy w Sekretariacie MDK „DH” lub bezpośrednio u instruktora.

  więcej

  Karate – kolejne trzy medale!

  Podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane 1 czerwca 2014 roku w Krakowie zdobyliśmy 3 medale! Złoty w kata wywalczyła Anna Lisowska a dwa brązowe w kumite kobiet zdobyły: Natalia Kurowska i Edyta Goncerz. W zawodach brało udział 104 zawodniczek i zawodników z 28 Wyższych Uczelni z całej Polski.

  więcej

  TTDK – III miejsce w Starym Sączu!

  29 maja 2014 roku Teatr Tańca ,,Dzieci Krakowa” zajął III miejsce na XXXI Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym im. J. Czecha w Starym Sączu. Repertuar: ,,O Krakowie” – obrazek historyczny, ,,W sieci” – technika tańca współczesnego. Choreografia Violetta Dziki.

  więcej

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

  Hit Counter provided by technology news