MDK Dom Harcerza

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”

Aktualności

„Zima w mieście 2016″ w MDK „DH”

W dniach  18–22 oraz 25–29 stycznia 2016 roku zapraszamy na zajęcia organizowane w ramach Akcji „Zima w mieście 2016″ do Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18. Zapisy w Sekretariacie MDK „DH” od 1 grudnia 2015 roku.

więcej

Koncert zespołu „Bez zobowiązań”

2 grudnia 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy do MDK „Dom Harcerza” na kolejny koncert w ramach projektu MUSIC+. Wystąpi zespół „Bez zobowiązań” w składzie: Robert Marcinkowski (gitara, śpiew), Grzegorz Śmiałowski (gitara, śpiew), Marco Trimboli (perkusja). Wstęp wolny!

więcej

Święty Mikołaj w MDK „DH”

Serdecznie zapraszamy na Zabawy Mikołajowe 3 i 4 grudnia 2015 roku w godzinach: 16.00 (dzieci młodsze do 7 lat), 18.00 ( dzieci starsze 8-12 lat). Zapisy w Sekretariacie MDK „DH” od 23.11 do 28.11.2015 r. w godz. 8.00-19.00 a w sobotę do 14.00.

więcej

„Świąteczne karteczki 2015″

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Świąteczne karteczki”. Termin nadsyłania prac mija 10 grudnia 2015 roku. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat.

więcej

„Debiuty” w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży

Sukcesy solistek Studia Piosenki „Debiuty” w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. Finał odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie 8 października 2015 roku.

 • w kategorii I – wyróżnienie Pola Solarczyk
 • w kategorii II – III miejsce Izabela Janowicz, udział Hanna Solarczyk
więcej

„ZDROWE ODŻYWIANIE, TO MÓJ STYL”

Pełnomocnik PMK ds. Rodziny Marzena Paszkot oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie, ul. Reymonta 18 zapraszają dzieci i młodzież ze szkół, placówek oświatowych i kulturalnych do przygotowania prac plastycznych na konkurs „ZDROWE ODŻYWIANIE, TO MÓJ STYL”. Cele konkursu to: zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką zdrowej żywności i zdrowego odżywiania się, upowszechnienie zdrowego odżywiania się jako stylu życia, wyzwolenie radości i satysfakcji płynącej z aktu tworzenia. Termin nadsyłania prac do 14.11.2015 r. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, z podziałem na grupy wiekowe: 5-7, 8-11 oraz 12-15.

więcej

Zajęciach dla Seniorów

Młodzieżowy Dom Kultury ”Dom Harcerza” to miejsce, gdzie od ponad 50 lat dzieci i młodzież spędzają czas wolny, odkrywają i rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Teraz pragniemy skierować naszą ofertę także do seniorów. Zapraszamy na warsztaty z zakresu haftu matematycznego, haftu i koronkarstwa, animacji poklatkowej „Pamięć zatrzymana w ruchu”, zajęć muzyczno-ruchowych. Ponadto proponujemy udział w spotkaniach muzycznych (środa godz. 19.00) oraz wycieczki połączone ze zwiedzaniem. Pierwsze spotkanie 12 października 2015 r. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

więcej

Młodzieżowy Chór Gospel – Zapisy!

 • uczestnicy: młodzież gimnazjalna i licealna
 • czas: wtorki 17.00-18.30 MDK „DH”
 • grupa chóralna śpiewa muzykę gospel w języku angielskim z zespołem instrumentalnym
 • możliwość rozwoju umiejętności wokalnych w grupie i indywidualnie
 • kształtowanie umiejętności poruszania sie na scenie
 • udział w koncertach i występach.
 • gwarantowana miła i przyjazna atmosfera

ZAPRASZAMY!!!

więcej

Joyful Voice – zapisy do głosu tenorowego!

Prowadzimy zapisy do głosu tenorowego. Chór działa w Krakowie od ponad 10 lat, zbiera ludzi, którzy łączą pasję śpiewania. Każdy koncert Joyful Voice przepełniony jest niesamowitą energią i radością, a każdy utwór dotyka serca.  Zajęcia odbywają się w MDK „Dom Harcerza” w każdy poniedziałek w godzinach 18.30-21.30. Zapraszamy!

więcej

Hip Hop Dance – ZAPISY!!!

W trakcie zajęć z Tańca Hip Hop uczestnicy będą poznawać podstawowe kroki  taneczne,  elementy improwizacji tanecznej,  pracować nad koordynacją ruchową oraz poczuciem rytmu.

Hip Hop jest bardzo rozległym stylem tańca dlatego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z elementami różnych jego stylów, takich jak Locking, Poping, Street Dance czy Breakdance.

Zajęcia prowadzone są przez Instruktora rekreacji ruchowej o specjalności Taniec Hip Hop posiadającego Certyfikat Ukończenia Kursu Instruktora z wyróżnieniem i rekomendowanego przez Egurrola Dance Studio.

 • Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 13.00-14.30 – grupa początkująca (wiek 9+).
 • Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października 2015 roku.
 • Zapisy i informacje: Natalia Małecka tel. 793 192 533.

Zapraszamy!

więcej

Teatr Tańca „DZIECI KRAKOWA”

Teatr Tańca „DZIECI KRAKOWA” zaprasza dzieci i młodzież od lat 3 do 19 na zajęcia prowadzone w technikach od tańca klasycznego do współczesnego z elementami teatralnymi. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą tańczyć, śpiewać i spełniać swoje marzenie bycia na scenie!

W ramach zespołu prowadzone są zajęcia:

 • taneczne (m.in. taniec jazzowy, współczesny, klasyczny, tańce ludowe)
 • rytmiki
 • gimnastyki korekcyjnej
 • akrobatyki tanecznej
 • śpiewania
 • choreograficzne
 • muzykoterapeutyczne
 • teatralno-pantomimiczne
więcej

Warsztaty filmowe – Zapisy!

 • Uwaga! Akcja – animacja (11–16 lat) ulotka

Uruchom swoją wyobraźnię i stwórz swój własny animowany świat!

 • Zespół filmowy: „Rozkręceni” (17–21 lat) ulotka

Rozkręć się na film!

więcej

Studium Wokalne – Zapisy!

Na zajęcia zapraszamy osoby, które pierwsze wokalne i muzyczne doświadczenia mają za sobą i chcą doskonalić swój warsztat wokalny. Zapraszamy również tych, którzy nigdy nie uczyli się śpiewać w profesjonalny sposób i chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Zajęcia są skierowane także do osób marzących o pracy głosem – przyszłych aktorów i prezenterów. Nauczymy się bezpiecznie korzystać z narzędzia jakim jest ludzki głos.

Zajęcia dla pasjonatów śpiewu w wieku 13-21 lat

 • emisja głosu
 • praca z  mikrofonem
 • szeroki repertuar – od przebojów muzyki popularnej po jazz i klasykę

Zapisy w sekretariacie MDK „Dom Harcerza” i u instruktora.

 • nazwa zajęć: Studium Wokalne
 • termin: środa godz. 17.30
 • prowadzenie: Agnieszka Trela-Jochymek
więcej

Zapraszamy do nas na ciekawe zajęcia!!!

więcej

Film promocyjny MDK „Dom Harcerza”

więcej

ZAPRASZAMY DO NASZYCH OŚRODKÓW!

Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „FORT 39”

30-240 Kraków-Olszanica ul. Kosmowskiej 12
tel. 12 623 80 22
e-mail: biuro@mdk-dh.krakow.pl

Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „Na Kamieńcu”

34-513 Chochołów k/Zakopanego
tel. 18 275 74 79
e-mail: osrodekchocholow@neostrada.pl

Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „Pod Durbaszką”

34-460 Szczawnica-Jaworki Skr. poczt. nr 2
tel. 18 262 25 47
e-mail: gosw@durbaszka.pl

Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun”

30-240 Kraków-Olszanica ul. Kosmowskiej 12a
tel. 12 623 82 37, 12 623 80 62
e-mail: klub@tabun.com.pl

więcej

Wniosek o przyjęcie na zajęcia

więcej

Studio Teatralne „Pod Ratuszem”

22 czerwca 2015 roku na deskach Małej Sceny Teatru Ludowego „Pod Ratuszem” odbyło się przedstawienie „Małe listy” wg Sławomira Mrożka w wykonaniu dzieci i młodzieży Studia Teatralnego „Stare Miasto”.

więcej

II Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin – Kraków 2015

6 czerwca 2015 roku w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin z udziałem 104 zawodników reprezentujących 25 akademickich klubów. Otwarcia dokonali Dyrektor MDK „Dom Harcerza” Aleksandra Grodecka, Prezes MTSR „Sowiniec” Wojciech Hausner i Kierownik SWFiS UJ Witold Ziara. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym sensei Robert Kopciowski. Obsługę komputerową, speakerkę i losowanie realizował sensei Edward Urbańczyk. Obsługę medyczną pełnił dr Krzysztof Mawlichanów. Patronat prasowy sprawował Dziennik Polski a relacja TV live została wykonana na stronie www.live.malopolskatv.pl

Sponsorem i realizatorem akademickich mistrzostw byli MDK „Dom Harcerza” i MTSR „Sowiniec” działający we współpracy z SWFiS UJ a bezpośrednim organizatorem był sensei Atur Stecki i jego sekcja kyokushin.

Do zobaczenia za rok na III AMP Kyokushin w czerwcu 2016 roku.

więcej

MDK „Dom Harcerza” na Ogólnopolskim Festiwalu „OPOLE ARTIS 2015”

Nasz zespół Studio Piosenki „DEBIUTY” oraz solistka Hanna Solarczyk prezentowały MDK „Dom Harcerza” na festiwalu w Opolu. Kulminacyjnym punktem programu był koncert finałowy w amfiteatrze opolskim, ale oprócz tego czekało na nas wiele atrakcji: próby mikrofonowe w amfiteatrze, zwiedzanie amfiteatru, zwiedzanie Opola, korowód uczestników Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych, zabawy integracyjne oraz pokazy szczudlarzy. Wyjazd był bardzo udany i liczymy na powrót do Opola już za rok..

więcej

Nominacja do nagrody dla „MUSIC+”

25 maja 2015 roku Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” otrzymał Nominację do nagrody EDUinspiracje 2015 za projekt „MUSIC +” – Edukacja muzyczna i taneczna filarem rozwoju każdego człowieka.

więcej

Zapisy do Studia Teatralnego „Stare Miasto”

W każdą sobotę w MDK „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w godzinach od 9.30 do 13.30 odbywają się zajęcia Studia Teatralnego „Stare Miasto”. Zapraszamy do nas młodzież, której pasją jest teatr i sztuka aktorska. Zapisy prowadzone będą podczas zajęć. Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym 2015/2016 odbędzie się 5 września 2015 roku. Zajęcia prowadzą aktorki Teatru Groteska w Krakowie: Małgorzata Sienkiewicz – odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, oraz Maja Kubacka.

więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Hit Counter provided by technology news